08.11.2015. 18:47
Latvijas handbola izlase ļoti svarīgā 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē svētdien ar rezultātu 23:18 (6:8) izbraukumā pieveica Ukrainas izlasi. Tieši Latvija un Ukraina tiek uzskatītas par apakšgrupas favorītēm, tomēr arī atbildes spēlē savā laukumā latvieši nākamgad nevarēs atļauties zaudēt.

• Handbola izlase PČ kvalifikāciju sāk ar drošu uzvaru pār Grieķiju 2015. g. 4. novembris

Mačs iesākās mazrezultatīvā cīņā un pēc pirmajām piecām minūtēm Latvija bija vadībā ar 2:1, bet 16.minūtē pēc mājinieku ātrā uzbrukuma Latvija jau zaudēja ar 3:5. Ceturtos vārtus Latvija iemeta vien 19.minūtē, bet puslaika pēdējās minūtes ritēja rezultatīvāk. Līdzīgā cīņā pēc 30 spēlētām minūtēm Latvija atradās iedzinējos ar 6:8.

Otrā puslaika ievadā Latvija guva pirmos četrus vārtus, pārņemot vadību. Turpinājumā nervozā mačā Latvija vien brīžiem pielaida pretiniekus tuvāk par diviem vārtiem, bet pēdējās minūtēs pamanījās pārsvaru vēl vairāk palielināt.

Ukraina – Latvija 18:23 (8:6)

Latvija: Jurdžs 10, Krištopāns 6, Arājs 2, Pavlovičs 2, Kreicbergs 1, Kiršteins 1, Politers 1.

Pirmajā cīņā Latvija trešdien ar 31:22 Dobelē uzveica Grieķijas valstsvienību, bet Ukraina ar 27:13 pieveica Kipru. Tieši šīs abas komandas tiek uzskatītas par apakšgrupas favorītēm.

Savukārt otrā apļa mačā svētdien Grieķija ar 31:27 uzveica Kipru.

Sacensībās tiks izspēlēts divu apļu turnīrs un tas noslēgsies nākamā gada sākumā. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Nākamās spēles Latvija aizvadīs janvārī, vispirms viesojoties Kiprā, bet tad pret to pašu izlasi aizvadot maču savās mājās.

Latvijas izlases treneri Uģis Vikštrems un Andrejs Narnickis pirms pirmajām divām spēlēm kandidātu sarakstā bija iekļāvuši pārsvarā «SynotTip» virslīgas spēlētājus.

Septiņi no 18 sastāvā iekļautajiem spēlētājiem pārstāv ārzemju klubus, bet lielākā daļa (11) ir pašmāju čempionātā jeb «SynotTip» virslīgā spēlējošie. Zināmas problēmas bija vārtsargu līnijā, kur savainots Edgars Kukša, turklāt neliels savainojums bija arī Artūram Kuģim, taču viņš sastāvā tika iekļauts. Tāpat uz kvalifikācijas spēlēm bija izsaukti arī Latvijā spēlējošie vārtsargi Viktors Turkupols un Helmuts Tihanovs.

Pasaules čempionātā Eiropu pārstāvēs 12 komandas. Neskaitot mājinieci - pašreizējo pasaules čempioni Franciju - finālturnīram jau kvalificējusies arī planētas vicečempione Katara. Automātiski pasaules čempionātam kvalificēsies arī nākamā gada Eiropas čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējas.

Latvijas handbola izlases sastāvs pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlei pret Ukrainu

Vārtsargi: Artūrs Kuģis («Beckdorf», Vācija), Helmuts Tihanovs (Rīgas «Celtnieks»), Viktors Turkupols («Jūrmalas Sports»).

Kreisā mala: Oskars Arājs, Nils Kreicbergs (abi - Dobeles «Tenax»).

Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs («Leipzig», Vācija), Artis Kurmēns («Ogre»/«Miandum»).

Saspēles vadītāji: Austris Tuminskis (ASK/LSPA), Māris Veršakovs («Beckdorf»), Toms Lielais («Tenax»).

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Brestas «Meškov», Baltkrievija), Arvis Laganovskis («Ogre»/«Miandum»).

Labā mala: Jānis Pavlovičs («Runar», Norvēģija), Andis Ērmanis («Tenax»).

Līnijas spēlētāji: Einārs Kiršteins («Herulf», Norvēģija), Egils Politers («Tenax»).