03.12.2016. 21:36
Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta atklāšanas mačā sestdien cienījamā cīņā «Arēnā Rīga» ar rezultātu 2:7 (1:3, 1:2, 0:2) zaudēja astoņkārtējai čempionei Zviedrijai.

Latvijas izlase ielaida pirmos trīs vārtus mačā, tomēr 14.minūtē mājinieku sastāvā izcēlās Rolands Kovaļevskis. Arī otrajā periodā pirmos divus vārtus iemeta pretinieki, tomēr turpinājumā lieliskā pretuzbrukumā precīzs bija Latvijas izlases kapteinis Atis Blinds. Trešajā trešdaļā zviedri guva vēl divus vārtus un Latvijai sensāciju neizdevās sagādāt.

Spēli vēroja 8011 skatītāji, kas ir jauns pasaules čempionātu atklāšanas maču apmeklētības rekords.

Svarīgākās spēles Latvijas izlasei vēl tikai priekšā - svētdien tā sacentīsies ar Čehiju, bet otrdien spēkosies ar Norvēģiju.

Aizvadītajā mačā jau pirmajā uzbrukumā bīstami meta Latvijas izlases jaunākais spēlētājs Pēteris Trekše, bet bumbiņa lidoja garām vārtiem. Kaut, kā jau prognozēts, Zviedrijai piederēja pārsvars, arī Latvija regulāri uzbruka, bīstamus metienus veicot Ingum Laiviņam un Mikum Valpēteram.

Tomēr trešdaļas vidū Latvija pēc neveiksmīgas nomaiņas zaudēja vārtus, izceļoties Līnusam Nordgrēnam. Kaut Latvija turpināja radīt bīstamus momentus, drīz vien Tomass Holmgrēns ar tālu metienu panāca jau 2:0, bet 14.minūtē sekmīgs no vārtu priekšas bija Rasmuss Sundsteds, gūstot arī trešos vārtus.

Tomēr jau 11 sekundes vēlāk pirmos vārtus iemeta arī Latvija, kad pēc Arta Raituma cīņas pie apmales ar rezultatīvu metienu izcēlās Kovaļevskis. Pirmā perioda izskaņā abām komandām bija bīstami momenti, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā trešdaļā Latvija pirmos vārtus ielaida jau pēc 26 sekundēm, kad izcēlās Sundsteds. Kopumā cīņa kļuva asāka un arī Latvija ieguva pirmo vairākumu, kad klupināts tika Morics Krūmiņš. Vairākumā Latvija radīja iespējas, kuras gan nerealizēja, bet 32.minūtē pēc Rikarda Ēriksona raidījuma mājinieki jau nokļuva iedzinējos ar 1:5.

Tomēr nepilnu pusotru minūti vēlāk Latvija samazināja deficītu līdz 2:5, kad ar lielisku pāreju pretuzbrukumā Atis Blinds raidīja bumbiņu zem pretinieku vārtu pārliktņa. Turpinājumā otros vārtus bija iespēja gūt Kovaļevskim, kad viņš jau nomānīja pretinieku vārtsargu, tomēr izšķirošo punktu neizdevās pielikt. Šāds rezultāts arī saglabājās pēc 40 spēlētām minūtēm.

Ja otrajā trešdaļā Latvijas izlase ļoti cienījami turējās pretim zviedriem, trešajā trešdaļā tomēr titulētajiem pretiniekiem bija pārsvars. Trešās trešdaļas ievadā atkal iespēja gūt vārtus bija Kovaļevskim, tomēr Latvija zaudēja bumbiņu un pretuzbrukumā viens pret Ati Blindu nokļuva pēdējo divu pasaules čempionātu vērtīgākais spēlētājs Kims Nilsons un savu iespēju izmantoja.

Vēl reizi trešajā trešdaļā izcēlās Aleksanders Galante Kārlstrēms un Latvija cieta neveiksmi ar 2:7, kaut pēdējās minūtēs spēja pat pretiniekus iespiest savā zonā.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Kovaļevskis.

Abas komandas spēlē B apakšgrupā, kuras vēl vienā pirmās kārtas spēlē Čehija ar 8:4 (2:0, 3:1, 3:3) apspēlēja Norvēģiju.

Zviedrijas izlase ir astoņkārtēja pasaules čempione. Tikai divās no desmit meistarsacīkstēm, 2008. un 2010.gadā, tā samierinājusies ar sudrabu, šajos abos finālos zaudējot Somijai.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Zviedrija novembra sākumā uzvarēja visās trijās «Euro Floorball» tūres spēlēs, spēcīgās Somiju, Šveici un Čehiju pārspējot ar kopējo vārtu attiecību 25:10.

Latvijas izlase 2005., 2008., 2010. un 2014.gada turnīrus noslēgusi piektajā vietā. Tāpat tā divreiz bijusi sestā, bet pirmajos trijos turnīros tika gūtas divas septītās un viena devītā vieta.

Iepriekšējo turnīru 2014.gadā Latvija aizvadīja bez sensācijām - zaudēts Zviedrijai (2:11), Somijai (1:7) un Šveicei (1:6), bet pieveiktas Kanāda (10:2), Igaunija (6:1) un Norvēģija (4:3), kas kārtējo reizi ļāva palikt uzreiz aiz «lielā četrinieka». Neilgi pēc šī turnīra kļuva zināms, ka darbu ar Latvijas izlasi neturpinās somu speciālists Īro Parviainens, kurš to trenēja kopš 2009.gada.

Ar jauna trenera atrašanu Latvijai nesekmējās un tāds tika apstiprināts vien 13 mēnešus vēlāk. Kaut ilgstoši bija vēlme piesaistīt ārzemju speciālistu, beigās amatā atgriezās Normunds Grunckis, kurš tur strādāja jau pirms Parviainena, vadot Latviju 2004., 2006. un 2008.gada pasaules čempionātos.

Čempionātā kopumā startē 16 komandas. A un B grupās spēkojas pēc ranga astoņas spēcīgākās izlases, bet C un D grupās ir pārējās astoņas valstsvienības. Divas A un B grupas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākās A un B grupas vienības ar C un D grupu spēcīgākajām komandām savā starpā spēkosies astotdaļfinālā.

Latvijai, ieņemot pirmo vai otro vietu apakšgrupā, nākamais mačs būs ceturtdaļfināls 8.decembrī. Savukārt, grupā ierindojoties trešajā vai ceturtajā pozīcijā, 7.decembrī būs jāaizvada astotdaļfināla cīņa pret kādu no C apakšgrupas izlasēm - Poliju, Austrāliju, Slovākiju vai Dāniju.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem «Arēnā Rīga» un «Elektrum» Olimpiskajā centrā notiks līdz 11.decembrim.

Latvijas florbola izlases sastāvs pasaules čempionātā:

vārtsargi - Andis Blinds («Triobet»/«Ulbroka»), Jānis Salcevičs («Lielvārde»/«FatPipe»);

aizsargi - Ingus Laiviņš, Mārtiņš Rajeckis (abi - Stalbes «Pārgauja»), Andris Malkavs («Lekrings»), Jānis Rajeckis (Klotenes un Bilahas «Jets», Šveice), Aivis Kusiņš («Lielvārde»/«FatPipe»), Morics Krūmiņš («Nokian KrP», Somija), Artūrs Jurševskis («Triobet»/«Ulbroka»);

uzbrucēji - Toms Bitmanis («Sundsvall», Zviedrija), Toms Akmeņlauks, Mikus Valpēters, Gints Klēģers, Atis Blinds (visi - «Lielvārde»/«FatPipe»), Artis Raitums (TPS, Somija), Andris Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše (visi - «Lekrings»), Kārlis Bulāns («Triobet»/«Ulbroka»), Rolands Kovaļevskis (Liepājas «Kurši»), Gvido Lauga («Pārgauja»).