06.09.2015. 18:04
Zaudējumu Eiropas čempionāta (EČ) apakšgrupu turnīra otrajā mačā svētdien «Arēnā Rīga» piedzīvoja Latvijas nacionālā basketbola, kas ar 49:68 piekāpās principiālajai pretiniecei Lietuvai. Mūsu basketbolistus iegāza sniegums otrajā puslaikā.

Dienas pirmajā mačā D apakšgrupā Igaunijas komanda ar 55:84 kapitulēja Beļģijai, piedzīvojot otro zaudējumu tikpat mačos. Vakara spēlē (plkst. 21.30) Čehija tiksies ar Ukrainu.

Sestdien Latvija ar 78:67 uzvarēja Beļģiju, savukārt Lietuva, lielāko mača laiku būdama vadībā, paglābās no zaudējuma pašās spēles beigās un izrāva uzvaru pār Ukrainu 69:68.

Latvijas un Lietuvas valstsvienības kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem tikušās 60 reizes, 35 no tām uzvarējuši lietuvieši. Pēc neatkarības atgūšanas kopš 1992.gada Latvija uzvarējusi sešas reizes, kamēr Lietuvai 14 panākumi.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 BK Valmiera
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils

Nākamo spēli Ainara Bagatska vadītā Latvijas komanda aizvadīs pirmdien, tiekoties ar Čehijas izlasi, bet Lietuva pirmdien spēkiem mērosies ar Beļģiju.

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 20:09 20:09

Rezultatīvākie Latvijas komandā ar astoņiem punktiem bija Rolands Freimanis un Kaspars Bērziņš. Savukārt Lietuvas komandā ar 15 punktiem 7 atlēkušām bumbām izcēlās Valančūns.

20:06

Spēle noslēgusies! Latvija piedzīvo neveiksmi ar 49:68.

20:06

Atkal jau 2 miljoni basketbola trenera māca dzīvot :) labāk lai šodien ir pa purnu nekā rīt pret čehiem...— Edgars (@Balitis)

20:05

Leiši tā labi paņirgājās par mums.Tagad galvenais neiekrist bedrē.— OvertimeTV (@ValdisValters)

20:03

Lietuva turpina dominēt. Minūti un 36 sekundes līdz spēles beigām Latvijas kaimiņi atrodas vadībā ar 66:47.

19:57

Eiropas čempionātā debiju piedzīvo Kaspars Vecvagars.

19:55

Latvija - Lietuva: 42:57

19:54

Pāris lietas, kas krīt acīs: 1 - Bumba par lēnu kustās perimetrā, visu laiku kāds pietur nedaudz. 2 - Dažkārt ir tieši 1 piespēle par daudz— Arvīds Rasa (@25031983)

19:51

Mants Kalnietis Lietuvai panāk jau +15 (54:39). Mūsu komandu pieviļ metieni no distances un sniegums savā laukuma pusē.

19:46

Trešo spēles nogriezni Lietuva uzvarēja ar 20:11.

19:43

Trešā ceturtdaļa noslēgusies. Ar rezultātu 49:39 priekšā atrodas Lietuvas valstsvienība.

19:40

Kaspars Bērziņš nopelna ceturto piezīmi.

19:38

Latvija - Lietuva: 38:41. Trešajā ceturtdaļā jāspēlē 3 minūtes.

19:35

Maču klātienē skatās Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

19:31

Prieks par kapiņu, interesanti skatīties! otrajā puslaikā 8 troikas jaieliek lai piepildās mans minējums!— Kristaps Porzingis (@kporzee)

19:30

Jons Mačulis īsā laikā iemet divus trīspunktu metienus, izvirzot Lietuvas izlasi vadībā ar 41:35.

19:27

Jānis Strēlnieks realizē tālmetienu. Latvija - Lietuva 35:35

19:26

Sācies otrais puslaiks. Aiziet, Latvija!

19:22

Beļģijas basketbola izlases treneris Edijs Kastels: Lietuva pretendē uz goda pjedestālu

19:11

Pirmajā puslaikā pa 8 punktiem Latvijas valstsvienības labā guvuši Kaspars Bērziņš un Rolands Freimanis.

19:11

Always fun to watch Latvia-Lithuania rivarly! I wish I could be there playing with my guys! Now lets get this W! — Kristaps Porzingis (@kporzee)

19:10

Pirmais puslaiks noslēdzies. Ar rezultātu 29:28 vadībā atrodas Lietuvas komanda.

19:01

Kad pirmajā puslaikā vēl jāspēlē 3 minūtes un 11 sekundes, ar rezultātu 26:25 priekšā atrodas latvieši.

18:57

Arēna Rīga jāpriecājas par Lietuvas organizētajiem faniem, un baigi labi var redzēt Latvijas Basketbola fanu izaugsmes iespējas.— Dace Gulbe (@DaceGulbeLOK)

18:57

Latvija - Lietuva: 24:22

18:55

Centra spēlētājs Mārtiņš Meiers otrās ceturtdaļas trešajā minūtē nopelna ceturto piezīmi.

18:51

Pēc spēlētām 2 minūtēm otrajā ceturtdaļā Lietuva rezultātu samazina līdz minimumam 18:19. Tiesa, nākamajā uzbrukumā Dairis Bertāns trāpa no tālās distances.

18:47

Luk taa ir atmosfera!!! Luk tas ir basketbols!!! Gribu katru basisha speli skatities tada atmosfera!!! — Edgars Buļs (@EB__23)

18:47

Pirmā ceturtdaļa noslēgusies. Ar rezultātu 19:13 vadībā pēc spēlētām 10 minūtēm atrodas Latvijas basketbolisti.

18:42

Jānis Timma realizē trīspunktu metienu: Latvija 15:10 Lietuva.

18:37

Latvija - Lietuva 12:10

18:36

Spēle LV-LT sākusies. Fantastiska atmosfēra arēnā! Ar tādu vienotibu mēs Latvijā varam izdarit visu! — Raimonds Vējonis (@Vejonis)

18:35

Rolands Freimanis guvis 6 no Latvijas komandas 9 punktiem. Pagaidām +3 mājiniekiem.

18:33

Latvija - Lietuva 7:4

18:31

Pirmos punktus ar bumbas triecienu grozā no augšas gūst Freimanis.

18:30

Latvijas valstsvienības sākumsastāvs: Kaspars Bērziņš, Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks un Rolands Freimanis.

18:26

Valstu himnas atskaņotas. Cīņa tūdaļ sāksies!

18:15

Līdzjutēji ievingrina balsis. Latvijai atbalsts pagaidām skaļāks, bet lietuvieši daudz neatpaliek.

18:15

Aiziet, Latvija! — Gatis Kreceris (@kreceris)

18:03

«Arēnu Rīga» lēnām piepilda līdzjutēji.

17:51

Līdzjutēji uz šo spēli izpirkuši visas biļetes.

17:46

Igaunijas basketbolisti EČ spēlē apkaunojoši kapitulē Beļģijai — TVNET Sports (@SportsTVNET)