27.08.2014. 21:56
Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā - sestajā - mačā izbraukumā ar 82:70 (22:16, 15:21, 27:18, 18:15) apspēlēja Rumānijas valstsvienību, tādejādi atlases sacensības noslēdzot bez zaudējumiem.

• Latvijas basketbolistiem piektā uzvara pēc kārtas 2014. g. 24. augusts

Latvijas valstsvienības rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Jānis Blūms, bet pa 13 punktiem guva Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns, savukārt 11 iemeta Kristaps Janičenoks.

Mača sākums izvērtās labāk Rumānijai, kas pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 7:3, tomēr Latvija spēja atspēlēties, pēc Kristapa Janičenoka trāpīgā tālmetiena trešajā minūtē panākot neizšķirtu 9:9. Turpinājums viesiem izvērtās sekmīgāks, jo pēdējā ceturkšņa minūtē Dairis Bertāns ar precīzu metienu panāca jau 22:13.

Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā rumāņi bija pietuvojušies jau vairs tikai līdz minimumam - 21:22, turklāt pēc tam ar precīzu trīspunktnieku izvirzījās arī vadībā. Līdz ceturtdaļas vidum Latvija veica izrāvienu, panākot 30:24 sev par labu, taču nākamajās pāris minūtēs nespēja gūt ne punkta, ļaujot Rumānijai panākt izlīdzinājumu. Puslaika izskaņā abas izlases aizvadīja līdzīgu, taču nervozu cīņu, ko ar sekmīgu caurgājienu pēdējā sekundē noslēdza Bertāns, panākot neizšķirtu 37:37.

Otro puslaiku krietni veiksmīgāk iesāka Latvija, kas vairāk kā piecu minūšu laikā spēja panākt pat 13 punktu pārsvaru (54:41). Turpmākajās minūtēs rezultāta starpība par labu latviešiem bija 8-10 punktu robežās, rumāņiem nespējot panākt lūzumu. Tiesa, ceturtās ceturtdaļas ievadā mājinieki pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam (59:64), taču tad atrāvienu atkal veica Latvija, pēc Jāņa Blūma trim precīziem tālmetieniem panākot jau 75:60 četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām.

Pamatlaika atlikušajā daļā Latvija noturēja pārliecinošo pārsvaru un noslēdza Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru ar sešām uzvarām sešās spēlēs.

Šajā un iepriekšējā mačā pret Slovākiju nepiedalījās Jānis Timma, kurš iedzīvojies nelielā rokas savainojumā. Viņa vietā sastāvā iekļāvās Ingus Jakovičs.

Abu komandu pirmā rinķa spēlē 17. augustā Rīgā Ainara Bagatska vadītā izlases izcīnīja uzvaru ar rezultātu 88:65.

Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Rumāniju: Mareks Mejeris, Rolands Freimanis, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Ingus Jakovičs, Rolands Šmits, Kristaps Janičenoks, Jānis Strēlnieks, Kaspars Bērziņš, Aigars Šķēle, Ronalds Zaķis, Mārtiņš Meiers.

Finālturnīram kvalificēsies 7 grupu uzvarētāji, kā arī 6 otro vietu ieguvēji (salīdzinot 2. vietu bilances, vērā tiks ņemti tikai tie rezultāti, kas sasniegti pret grupas 1. un 3. vietas ieguvējiem; 1. kritērijs – uzvaras, 2. kritērijs – gūto/zaudēto punktu attiecība).

Finālturnīrā spēlēs arī Pasaules kausa izcīņas dalībnieki Francija, Lietuva,Spānija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina, Serbija, Grieķija, Turcija un Somija, kā arī kvalifikācijas 1. kārtas uzvarētājaIgaunijas izlase.

Eiropas 2015. gada čempionāta finālturnīra norises vieta tiks izraudzīta septembrī. Uz tiesībām rīkot daļu finālturnīra pretendē astoņas valstis: Latvija, Horvātija, Francija, Izraēla, Polija, Somija, Turcija un Vācija. Rīkotāji tiks izraudzīti no to valstu vidus, kuru komandas būs izcīnījušas tiesības spēlēt finālturnīrā.