15.09.2015. 21:30
Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā otrdien sekmīgi nospēlēja vien pirmās 17 minūtes un ar 70:84 (25:21, 13:19, 7:16, 25:28) piekāpās Francijai.

Līdz ar to ceturtdien plkst.17 pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija sacentīsies ar Grieķiju. Šīs spēles uzvarētājiem turnīrs būs noslēdzies, bet zaudētāji piektdien spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kristaps Janičenoks, ar 14 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Jānis Strēlnieks, bet 12 punktus sameta Dairis Bertāns.

Savukārt Francijai ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Tonijs Pārkers, turklāt deviņus no tiem viņš sameta pirmā puslaika pēdējās trijās minūtēs, bet 14 punktus pievienoja Boriss Diāvs.

Kaut Francijas izlase jau no pirmajām minūtēm veica izteiktu spiedienu uz groza apakšu, Latvijas ilgstoši turējās vadībā. Pēc Kristapa Janičenoka tālmetiena tika panākts 5:2, bet vēlāk pēc Daira Bertāna diviem punktiem ar sodu arī 10:5. Vadību Francijas izlase pirmoreiz ieguva septītajā minūtē (15:14), tomēr jau nākamajā uzbrukumā Latvija atguva pārsvaru, bet brīdi vēlāk vēl viens Janičenoka tālmetiens deva jau 21:15. Tobrīd Latvijas izlase garām bija aizmetusi tikai divus metienus no spēles.

Latvijas izlase pamanījās panākt arī astoņu punktu pārsvaru, bet pēc diviem soda metieniem pirmās ceturtdaļas izskaņā Francija tomēr pietuvojās līdz 21:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā Francija lika pretiniekiem daudz biežāk kļūdīties un pārņēma vadību ar 27:26, tomēr Latvija neļāva pretiniekiem iegūt un iniciatīvu, četriem dažādiem spēlētājiem gūstot grozus, atkal izvirzījās priekšā ar 34:29. Francija tobrīd nebija iemetusi nevienu tālmetienu, bet tās lielākā zvaigzne Tonijs Pārkers bija aizmetis garām visus četrus metienus no spēles.

Šajā brīdī arī tieši Pārkers uzsāka mača lūzumu. Viņa pirmie divi precīzie metieni ļāva Francijai pietuvoties līdz 35:36, bet brīdi vēlāk viņš arī iemeta tālmetienu un panāca jau 38:36 laukuma saimnieku labā. Metienu sēriju Pārkers noslēdza arī ar ceturto precīzo raidījumu, bet puslaika pēdējais metiens viņam nebija precīzs un pēc 20 spēlētām minūtēm Latvija jau zaudēja ar 38:40.

Trešajā ceturtdaļā Francijas izlase turpināja izrāvienu. Tā sacensības atsāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, bet pēc Pārkera un Rūdija Gobēra «alley-oop» epizodes tika panākts arī desmit punktu pārsvars - 50:40. Turpinājumā ritēja ātrs basketbols, bet abas komandas daudz kļūdījās un pirmajās astoņās minūtēs Latvija bija iemetusi tikai vienu no 13 metieniem no spēles.

Kopā trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase iemeta tikai septiņus punktus un Francija palielināja savu pārsvaru līdz 11 punktiem.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase spēlēja ļoti mazrezultatīvi un tikai ceturtās minūtes izskaņā iemeta savu otro metienu, bet Francija šajā laikā turpināja nostiprināt pārsvaru. Mača pēdējās minūtēs Latvijas izlase bija daudz trāpīgāka, pēc Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka tālmetieniem pietuvojoties līdz 64:75, tomēr atlicis spēlēt bija vairs tikai pusotru minūti un izglābties neizdevās.

Francija pusfinālā tiksies ar Spāniju, kas savā ceturtdaļfinālā ar 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14) apspēlēja Grieķiju.

Nākamajos divos ceturtdaļfinālos trešdien Serbija tiksies ar Čehiju, bet Itālija spēlēs ar Lietuvu.

Ainara Bagatska vadītā vienība sestdien atkārtoja 2001. gada sasniegumu, iekļūstot Eiropas kontinenta spēcīgāko astoņu komandu pulkā. Tādējādi Latvijas izlase turpina cīņu par medaļām. Turnīra finālistes automātiski nodrošinās dalību 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet 3.-7. vietu ieņemošās valstu izlases sacentīsies olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Astotdaļfinālā Latvijas basketbolisti 73:66 pieveica Slovēnijas komandu.

Francijas valstsvienība ir viena no sacensību galvenajām favorītēm. Tās rindās rindās pārstāv septiņi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji, tostarp viens no pasaules labākajiem saspēles vadītājiem Tonijs Pārkers un Boriss Diāvs un Nikolā Batums.

Vensāna Kolē vadītā komanda astotdaļfinālā 76:53 sagrāva Turcijas izlasi. Apakšgrupu turnīru tā noslēdza bez zaudējumiem. Par šā mača pārliecinošu favorīti tiek uzskatīta Francija, kas Vecā kontinenta čempionu kausu izcīnīja pirms diviem gadiem Slovēnijā.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 BK Valmiera
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils
Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 23:52 23:52

Latvija piedzīvo zaudējumu ar 70:84! Nekas, cīņa par Rio turpinās.

23:46

Francijas fani sāk dziedāt jau uzvaras dziesmu.

23:45

46 sekundes līdz mača beigām Latvija atrodas iedzinējos ar -12.

23:41

Francija spēlē ar līderiem lai panāktu lūzumu, mēs savus nosēdinājām malā 3 ceturdaļā un 4 sākumā.— Martins Kalnins (@KalninsMartins)

23:37

Jānis Timma ielidina trīspunktu metienu un samazina pārsvaru līdz -13 (61:74).

23:35

Trīs minūtes un 11 sekundes līdz cīņas beigām Latvijai atrodas iedzinējos ar -16 (56:72).

23:32

Četras minūtes un 30 sekundes līdz pamatlaika beigām Francijai +17 (68:51).

23:27

Nospēlētas četras minūtes pēdējā ceturtdaļā, Latvija šobrīdz iedzinējos ar -17 (47:64).

23:24

Mājinieki darbojas ļoti pārliecinoši, uzvarot visās niansēs.

23:23

Nospēlētas divas minūtes Francija atrodas vadībā ar 61:47!

23:21

Cīņa atsākusies.

23:18

Trešā ceturtdaļa galā. Francijas komanda atrodas vadībā ar +11 (56:45) punktiem.

23:16

Šobrīd iniciatīva pilnībā pieder Francijas komandai.

23:15

Minūte un 28 sekundes līdz 3/4 ceturtdaļas beigām Latvija atrodas iedzinējos ar 43:56!

23:13

Līdz trešās ceturtdaļas beigām divas minūtes un 9 sekundes. Latvija atrodas iedzinējos ar -11 (43:54).

23:07

Pārkers izdara fantastisku piespēli Gobēram, kurš no gaisa triec bumbu grozā un panāk Francijai desmit punktu pārsvaru 50:40.

23:05

Želabals tikmēr izdomāja pamīties.. — Reinis Ošenieks (@rainocean)

23:02

Nospēlētas trīs minūtes un Francija pārņem vadību ar +9 (47:38) punktiem.

22:57

Komandas atgriežas laukumā, spēle sākusies.

22:57

22:54

Furnjē jau labu laiku pirms komandas atnāca no puslaika pārtraukuma, un mētāja trīnīšus. Un fani par katru iemesto viņam uzgavilēja! :))— Reinis Ošenieks (@rainocean)

22:52

Janičenoks pirmajā puslaikā iemeta visus piecus metienus no spēles. Ar 12 punktiem viņš pagaidām ir rezultatīvākais mačā — EuroBasket Lillē (@LETAsportsEXTRA)

22:42

Pēc pirmajām 20 minūtēm Francija atrodas vadībā ar minimālu pārsvaru - 40:38.

22:41

Bagatskis minūtes pārtraukumā: Viņi grib spēlēt? Uzspēlesim!— Jurģis Baumanis (@JurgisBaumanis)

22:39

Pārkers uzņem apgriezienus un divu minūšu laikā gūst piecus punktus, izvirzot Franciju vadībā ar 38:36.

22:39

Divas minūtes līdz cīņas beigām Latvija atrodas vadībā ar 36:35.

22:34

Francija pagaidām izskatās nekāda. Jāņem!!! — EuroBasket Lillē (@LETAsportsEXTRA)

22:33

Četras minūtes līdz puslaikam Latvija atrodas vadībā ar 32:27.

22:31

Strēlnieks vēlreiz skaisti veic caurgājienu un panāk trīspunktu pārsvaru Latvijai.

22:31

Kļūdas, kļūdas.... Abas komandas vairākas minūtes nespēj realizēt metienus.

22:27

Pārkers realizē divus soda metienus. Pēc minūtes un 30 sekundēm Latvija atrodas vadībā ar 26:25.

22:22

Komandas atgriežas laukumā, duelis atsācies.

22:22

Cerams, ka Žanis un Furnjē tiks nobildēti vienā foto — Andrejs Silins (@AndrejsSilins)

22:18

Pirmā ceturtdaļa noslēgusies ar Latvijas uzvaru - 25:19.

22:15

Janičenokam šodien krīt! Jau astoņi punkti astoņās minūtēs! — EuroBasket Lillē (@LETAsportsEXTRA)

22:14

Nepilnas divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Latvijai +6 (21:15) pret Franciju.

22:12

Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām Latvija atrodas vadībā ar 16:15.

22:09

Piecas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Latvija atrodas vadībā ar 14:11.

22:06

Latvija ceturtdaļu iesākusi teicami. Pēc četrām minūtēm atrodamies vadībā ar 10:5.

22:05

Šis franču izpildījumā bija skaisti un ļoti emocionāli ! — Reinis Ošenieks (@rainocean)

22:03

Pēc divām minūtēm Latvija atrodas vadībā ar 5:2.

22:02

Dairis Bertāns ar caurgājienu atklāj rezultātu - 2:0.

22:01

Cīņa sākusies!

21:58

Latvijas sākuma piecinieks: Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Kristaps Janičenoks, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš.

21:58

Laimīga, ka mūsu basketbolisti dzied. Pat tad, ja šķībi. Ir mīlīgi. — Dace (@dacerudens)

21:54

Tiek atskaņotas Latvijas un Francijas himnas. Mūšu puiši sirsnīgi dzied līdzi himnai.

21:50

Iesildīšanās pirms spēles Tiešraide LNT kanālā — Basket.lv (@basketbols)

21:48

Komandas jau devušās laukumā. Spēle sāksies pēc 11 minūtēm.

21:35

Mūsējie klāt Lilles arēnā, kur noraugās dienas pirmā ceturtdaļfināla Spānijas - Grieķijas spēlē — Basket.lv (@basketbols)