17.04.2014. 21:42
Ceturtdien, 17. aprīlī, Cēsīs sākās Latvijas Sieviešu basketbola līgas fināli. "Cēsis" savā laukumā pārspēja "TTT Rīga" ar rezultātu 60:58, sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Nākamā spēle notiks 20. aprīlī plkst. 17:30 Olimpiskajā sporta centrā.

SK Cēsis: Z. Eglīte, Priede, Silarāja, Z. Jākobsone, MooreTTT Rīga: S. Carter, Kārkliņa, B. Eglīte, Rozenberga, Kūlīte

Liene Priede pirmajās minūtēs izšāva no abām soda laukuma malām – iekšā lidoja jau pirmais metiens no kreisās puses, bet brīdi vēlāk sekoja identisks trāpījums no labās. Pievienojot Kristīnes Silarājas tālmetienu, Cēsis izvirzījās vadībā ar 7:0. TTT ilgāku laiku neizdevās frontālie uzbrukumi un rīdzinieču aizsardzēm vajadzēja aptuveni piecas minūtes, lai uztaustītu spēles pavedienu. Brīdī, kad sāka strādāt TTT presings, viešņas izprovocēja virkni kļūdu un aizskrēja ātrajos uzbrukumos. Kristīne Kārkliņa, Baiba Eglīte un Sidnija Kārtere nodrošināja 2:12 izrāvienu, panākot četru punktu pārsvaru – 13:17. Frontālajos garāmgājienos joprojām neveicās, tāpēc ceturtdaļas beigās Cēsis bija blakus – 17:18.

TTT spēlētājas turpināja izcīnīt daudz atlēkušo bumbu aizsardzībā, savukārt Sidnija Kārtere divreiz bija precīza perimetrā. Ar kolēģu palīdzību viņa otrās desmitminūtes vidū panāca viešņām astoņu punktu vadību – 21:29. Cēsis sāka vairāk spēlēt uz apakšu, iesaistīja cīņā vairāk garo spēlētāju un neļāva rīdziniecēm tik brīvi uzbrukt. Savas iespējas izmantoja Aija Brumermane, savukārt TTT piecas minūtes pēc kārtas nespēja gūt punktus no spēles. Neskatoties uz to, rīdziniecēm joprojām bija iespēja puslaiku noslēgt savā labā, taču 1,9 sekundes pirms došanās atpūtā mājinieces veiksmīgi noslēdza gala auta izspēli. Ieva Vītola guva divus punktus ar sodu, turklāt Dita Rozenberga saņēma trešo piezīmi – 31:30.

Baibas Eglītes sērija – tālmetiens un divpunktnieks – atjaunoja četru punktu pārsvaru Aigara Neripa komandai (31:35), taču rīdziniecēm sākās piezīmju problēmas. Ceturtais pārkāpums Rozenbergai, trešais Eglītei un treneris sāka aktīvāk izmantot maiņas. Garajā galā tika iesaistīts Līgas Šurkusas un Ances Celmiņas duets, bet turēšanos aizsardzībā draudēja izjaukt tehniskā piezīme. Tā beidzās ar vienu zaudētu punktu, tomēr nākamajā Cēsu uzbrukumā tālmetienu realizēja Silarāja – 39:37.

Atšķirībā no pirmā puslaika, kad Cēsis iemeta 10 no 11 soda metieniem, trešajā ceturtdaļā mājinieču precizitāte kritās. Arvien biežāk spēlētājas trāpīja tikai vienu no diviem brīvmetieniem, turpretī TTT aizsardzēm parādījās otrā elpa. Kārkliņas tālmetiens un pustālais pabeidza 0:7 izrāvienu, atjaunojot viešņām plus seši – 40:46. Pēdējos punktus pusstundā guva Priede – 42:46.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā Cēsis divreiz samazināja starpību līdz diviem punktiem, taču savā metienu formā iegāja Sidnija Kārtere. Divi pustālie metieni un TTT turpināja turēties vadībā. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām laukumā atgriezās Rozenberga, stiprinot rīdzinieču aizsardzības jaudu, kas vislabāk izpaudās bumbu savākšanā uzbrukumā. Divas minūtes vēlāk sparīgā Silarāja pēc piecu punktu sērijas izlīdzināja rezultātu – 52:52.

Kārkliņa atjaunoja priekšroku rīdziniecēm, tomēr Silarāja nerimās un turpināja piešaut TTT grozu. Tāls divpunktnieks no kreisās malas un Cēsis jau bija priekšā – 56:54. Nākamos uzbrukumus rīdzinieces atsita, bet aukstasinīgā Kārtere atguva vadību TTT – 56:58. Pretējā pusē tikpat nesatricināma bija Priede – 58:58. Sekoja neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas. Nepilnas desmit sekundes pirms pamatlaika beigām brīvu tālmetienu netrāpīja Kūlīte un Cēsu rīcībā palika 8,2 sekundes. Pēdējā sekundē bumba nonāca pie Mūras, kura guva divus punktus no groza apakšas. Grozs tika ieskaitīts – 60:58.