26.05.2018. 17:56

"Valmiera Glass/ViA" rindās šajā spēlē debitēja bijušais Senegālas izlases centra aizsargs Masamba Sambou, kurš no trenera Gata Ērgļa kādā no pēcspēles preses konferencēm tika pie iesaukas Monaco princis. Savukārt "Spartaka" būtiskākā izmaiņa bija Andreja Pavlova stāšanās mājinieku komandas vārtos.

Līdz pirmajai tiešām īstajai vārtu gūšanas izdevībai pagāja deviņas minūtēs, kad aizsardzībā kļūdījās Tjerī Mukuta, bet Kasparam Svārupam vārtu guvumu atņēma valmieriešu jaunpienācējs Masamba Sambou, kurš paspēja izlekt priekšā "Spartaka" uzbrucējam, traucējot raidīt bumbu tikšos vārtos. Tomēr pārāk ilgi nulles uz rezultāta tablo nepalika. Pēc stūra sitiena bumba nokrita pa sitienam Artēmijam Malejevam, kura sitienu vārtos nespēja atvairīt neviens no valmieriešiem, tādējādi Jūrmalas "Spartakam" mača 16. minūtē izvirzoties vadībā ar 1:0. Pirmā puslaika vidū jūrmalniekiem bija izcila iespēja dubultot savu pārsvaru, bet Oļegs Dmitrijevs no metriem astoņiem raidīja sitienu krietni vārtu pārliktnim. Spēles turpinājumā valmierieši varēja divas reizes pēc kārtas izpildīt stūra sitienus, tomēr nekas bīstams Virslīgas pastarītei neizdevās.

Pirmā puslaika otrajā puslaikā "Valmiera Glass/ViA" iekrita uz pretinieku komandas pretuzbrukumu, kurā krievu futbolisti ar savstarpēju saspēli izkārtoja sitienu no kreisās malas Jevgēņijam Kobzaram. Elvis Arnavs no dažu metru attāluma izpildīto sitienu nebija spējīgs atvairīt, bumbai ielidojot tuvajā vārtu stūrī, tādējādi mājiniekiem sasniedzot jau 2:0 pārsvaru. Tomēr Arnavs galvu nenolaida un dažas minūtes vēlāk glāba savu komandu no ļoti bīstama Ingara Stugļa tālšāviena. Pirms pirmā puslaika noslēguma spēle aizkavējās, jo apturot Nika Savaļnieka izrāvienu uz vārtiem Andrejs Pavlovs sasita ceļgalu, apgrūtinot spēles turpināšanu.

Jau līdz ar otrā puslaika sākumu Aleksandrs Grišins izmantoja divas no savām trīs spēlētāju maiņām. Piespiedu maiņu nācās veikt vārtsargu līnijā, laukumā dodoties Jevgeņijam Nerugalam. Savukārt smailes uzbrucēja pozīcijā ar svaigiem spēkiem laukumā devās Edgars Gauračs. Pamatīgas ziepes savā laukuma pusē savārīja Mukuta, kurš pēc piespēles saņemšanas no vārtsarga atdāvināja bumbu pretiniekiem, kuriem bija lieliska iespēja noķert no vārtiem tālu izgājušo Arnavu. Tomēr, par atvieglojumu valmieriešiem, buma lidoja secen vārtu konstrukcijai. Spēles 60. minūtē kārtējo reizi problēmas Vidzemes komandai radīja Kongo izlasē spēlējušais Mukuta, kurš nogulēja pretspēlētāj izrāvienu, ļaujot Aleksejam Višņakovam tikt pie atlēkušās bumbas pēc komandas biedra sitiena. Tādējādi Virslīgas labākais bombardieris guva savus kopumā ceturtos vārtus pret Valmieras komandu un astotos vārtus šajā sezonā.

Pēdējās pamatlaika divdesmit minūtēs lielāku iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās "Valmiera Glass/ViA", cenšoties izcelties ar goda vārtiem. "Spartakam" visas spēlētāju maiņas bija izdarītas jau diezgan agri otrajā puslaikā, tādēļ jūrmalnieki centās spēlēt konservatīvi, pietaupot spēkus. Septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc stūra sitiena bumba nonāca "Spartaka" vārtos, tomēr tiesnesis Mārtiņš Vēģeris norādīja uz Mukutas pārkāpumu pret Nerugalu, neieskaitot vārtu guvumu Vidzemes komandai. Spēles kompensācijas laikā ar tālsitienu vārtus centās gūt Konstantīns Fjodorovs, tomēr sitiens lidoja garām vārtiem. Līdz ar to pie "Valmiera Glass/ViA" rezultāta palika baranka, "Spartakam" gūstot uzvaru ar 3:0.

Spartaks - Valmiera Glass/ViA 3:0 (2:0)Vārti: Malejevs 16' Kobzars 35', Višņakovs 60'Brīdinājumi: Ošs - ĒrglisSpartaks: Pavlovs (Nerugals 46'), Freimanis, Ošs, Kosoričs, Šlampe, Struglis, Malejevs, Višņakovs, Dmitrijevs, Kobzars (Korzāns 71'), Svārups (Gauračs 46')Valmiera Glass/ViA: Arnavs, Cipe, Mukuta, Sambou, Miķelsons, Bankavs, Ērglis, Pallo (Bērziņš 81'), V.Jaunzems (Lūsiņš 66'), A.Jaunzems (Fjodorovs 82'). SavaļnieksGalvenais tiesnesis: Martiņš Veģeris