21.09.2014. 15:53
SMScredit.lv Virslīgas spēlē šodien "Ventspils" savā laukumā ar 2:1 uzvarēja "Mettu/LU". Ventspilniekiem spēles gaitā piederēja liels pārsvars, taču lielākā daļa vārtu gūšanas iespēju palika neizmantotas, bet beigās kurzemnieki arī ielaida bumbu savos vārtos. Abus "Ventspils" vārtus guva albāņu futbolists Nduje Muječi.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču, ventspilniekiem starta vienpadsmitniekā bija divas izmaiņas. Tornikes Tarknišvili un Čeika Diaņē vietā laukumā devās Jurijs Žigajevs un Nduje Muječi. "Mettai/LU" tikmēr nevarēja palīdzēt diskvalificētais Artjoms Loginovs, bet starta 11 vienpadsmitniekā bija trīs jaunumi. Atšķirībā no iepriekšējā mača, šoreiz jau no pirmajām minūtēm laukumā devās Mārtiņš Milašēvičs, Kārlis Putāns un Māris Riherts (Gata Kalniņa, Ingara Sarmja Stugļa un Romana Rožkovska vietā).

Jau ar pirmajām minūtēm ventspilnieki metās uz priekšu un pašā pirmajā minūtē guva vārtus. Bumbu pāri viesu vārtsargam Kristeram Putniņam pāri pavirzīja Ģirts Karlsons, bet tālāk vārtos to raidīja Muječi. Vārtu guvums gan netika ieskaitīts, jo tika fiksēta aizmugure. Pēc piecām minūtēm no pašas vārtu priekšas centās sist Žigajevs, taču viņam traucēja Riherts, līdz ar to nopietns apdraudējums vārtiem netika radīts.

"Metta/LU" gan centās radīt iespējas pretuzbrukumā, un pirmā radās jau diezgan ātri. 12. minūtē vienatnē pret Maksimu Uvarenko izlauzās Milašēvičs, taču, tiekot garām "Ventspils" vārtsargam, viesu futbolists nokļuva pārāk asā leņķi pret vārtiem un neko vairāk par centieniem iespēlēt vārtu priekšā neradīja.

"Ventspils" turpināja pārliecinoši kontrolēt bumbu un tika pie daudzām citām iespējām. Muječi 29. minūtē tika cauri nedroši spēlējošajai "Mettas/LU" aizsardzībai un uzsita nedaudz garām vārtiem, bet pēc divām minūtēm viņš tomēr atklāja rezultātu. Pēc laba Žigajeva reida un sitiena bumbu spēlē saglabāja Karlsons, apturot to pie vārtu līnijas, bet pirmais klāt bija Muječi, kurš trieca apaļo priekšmetu vārtu tīklā – 1:0.

Jau pēc četrām minūtēm ventspilniekiem bija lieliska iespēja dubultot pārsvaru. Žigajevs nopelnīja iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, taču viņa paša mēģinājumu neitralizēja Putniņš, kurš tādā veidā vismaz nedaudz kompensēja savu nedrošo sniegumu citās epizodēs. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:0 "Ventspils" labā, lai gan rezultāts varēja arī krietni lielāks.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki ar jaunu sparu metās uzbrukumā. Pēc Oļega Timofejeva un Simona Pauļus sāktās kombinācijas bumba nonāca pie Žigajeva, kurš sita spēcīgi, bet nedaudz garām vārtiem. Pēc 10 minūtēm izcila iespēja bija Muječi, kurš izmantoja rupjas "Mettas/LU" kļūdas aizsardzībā un no tuvas distances varēja netraucēti sist pa vārtiem – ventspilnieka sitiens lidoja vārtiem pa vidu, un Putniņš paspēja noreaģēt.

Muječi neatlaidība tomēr tika atalgota vēlāk. 72. minūtē pēc labas Žigajeva piespēles ar galvu Albānijas futbolists dubultoja mājinieku pārsvaru. Atlikušajā laikā "Ventspils" nedaudz atlaida grožus aizsardzībā, ļaujot izvērsties arī "Mettai/LU", taču bīstami bija arī ventspilnieku pretuzbrukumi.

90. minūtē "Ventspils" aizsardzība atslābinājās tik tālu, ka ielaida vārtus. Pēc stūra sitiena izspēles vārtu priekšā pilnīgi nepieskatīts palika Putāns, kurš arī izmantoja savu iespēju. Jāpiebilst, ka tie bija pirmie "Mettas/LU" vārti pret "Ventspili" gandrīz 2,5 gadu laikā. Iepriekšējo reizi "Mettas/LU" futbolisti ventspilnieku vārtsargu sarūgtināja 2012. gada 22. aprīlī.

"Ventspils""Metta/LU" 2:1 (1:0)Vārti: Muječi 31' 72' – Putāns 90'Žigajevs 35. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienuBrīdinājumi: Petrenko 63' Milašēvičs 64' Priedēns 90+3'"Ventspils": Uvarenko, Dubra, Kurakins, Pauļus, Žigajevs, Rode, Karlsons (Diaņē 77'), Abdultaofiks (Ulimbaševs 77'), Muječi, Timofejevs, Rečickis."Metta/LU": Putniņš, Puķītis, Putāns, Petrenko, Vardanjans, Kalns, Priedēns, Pallo, Milašēvičs (Švalbe 88'), Vapne (Stuglis 73'), Riherts (Ostrovskis 78').Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere.