05.01.2016. 23:58
FIBA Eiropas kausa Last32 posmā BK “Ventspils” basketbolisti savā laukumā ar 97:80 pārspēja Beļģijas komandu “Antwerp Giants”. Piedāvājam abu komandu treneru pārdomas par aizvadīto spēli.

Kārlis Muižnieks, BK “Ventspils” galvenais treneris: “Šī bija mūsu otrā spēle šajā posmā, bet pirmā Nimburkā mums nebija veiksmīga. Tāpēc uz Antverpenei bijām ne tikai labi sagatavojušies, bet spēlētāji bija arī labi noskaņojušies. Tas bija redzams jau pirmajās minūtēs, jo bija vajadzīgā agresivitāte. Vairāk gan tā labā spēle bija uzbrukumā, jo nevar teikt, ka aizsardzībā viss apmierināja. Iespējams, viens no iemesliem bija Šeļakova izkrišana no rotācijas pēdējā brīdī. Taču negribu neko pārmest spēlētājiem, jo visi laukumā savu darbu darīja ar sirdi un izcīnīja pelnītu uzvaru. Koncentrēšanos zaudēt nedrīkst, jo šajā turnīrā ir svarīga katra uzvara un dažreiz pat katrs punkts.”

Kristaps Janičenoks, BK “Ventspils” kapteinis: “Tiešām žēl Šeļakova, kurš pēdējā brīdī saslima. Viņa pietrūka, sevišķi aizsardzībā, bet, protams, arī uzbrukumā. Mēs cīnījāmies, un gribētos lielāku punktu starpību, jo bija priekšā arī vairāk, taču pie tā vēl jāstrādā. Mums ir diezgan raksturīgi, spēlēt ar tādiem kāpumiem un kritumiem. Tas nav kāds konkrēts spēlētājs, bet visi. Man, visiem citiem ir kaut kas jāizdara, lai to limitētu, lai mums nebūtu tādi amerikāņu kalniņi. Šodien tādi varbūt arī īsti nebija, un mēs uzvarējām.”17 punktu pārsvars droši vien arī nav slikts rezultāts? Nav sliktāks par to, ko pirms mača gaidījāt?- Tiešām nē, jo tā ir meistarīga komanda, ar individuāli spēcīgiem spēlētājiem, ko pierādīja, šajā turnīra līdz šim nezaudējot nevienu maču. Tā kā šis rezultāts tiešam ir labs, taču mums jākoncentrējas nākamajam mačam, kas būs jau ceturtdien, bet tad nākamajai Eiropas kausa spēlei.

FIBA Eiropas kausā šis ir jau otrais posms, vai arī pēc pretiniekiem jūtams, ka tas ir nedaudz cits līmenis, sāncenši kļuvuši spēcīgāki?Muižnieks: Jā, noteikti, otrajā grupu turnīrā ir spēcīgākas komandas, par to nav šaubu. Komandas, kuras iet uz kaut kādiem mērķiem. Arī mums tāpēc jāspēlē daudz labāk nekā spēlējām pirms tam.Janičenoks: Izejot no vienas grupas un nonākot citā kārtā, protams, teorētiski jānāk pretī spēcīgākiem pretiniekiem. Laukumā tas ir jūtams, un arī pirmajā spēlē to izjutām. Un sanāca, ka nebijāt tam gatavi?- Viņi (“CEZ Numburk” – Aut.) labi spēlē. Labi spēlēja arī VTB līgā, bet tagad ir kaut kāds kritums. “Nymburk” ir ļoti spēcīga komanda, ar tradīcijām, ar treneri, kurš tur ir jau ļoti sen un visu zina. Viņiem vienmēr ir laba spēlētāju selekcija un labi ārzemnieki. Protams, mēs varējām cīnīties par uzvaru, bet zaudējums ar 24 punktiem nav rādītājs.”

Zināmā mērā Nimburkas un Antverpenes komandas ir līdzīgas. Ko paņēmāt līdzi no pirmās spēles, un ko noteikti nedrīkstēja pieļaut šajā?Muižnieks: Analizējot pirmo spēli, tā uzreiz pat bija grūti pateikt, kur mēs bijām izteikti vājāki. Starpība auga tā nemanāmi. Mēs neiemetam, viņi aiziet un iemet. Nevar teikt, ka mēs aizsargājāmies pavisam slikti, bet viņi ļoti labi izmantoja arī mūs nelielās vaļības. Viņiem tiešām bija laba diena, bet ar to tik un tā ir jāmāk cīnīties. Ja salīdzina šo spēli ar pirmo, tad šoreiz mēs bijām labāki jau no pirmās minūtes. Šajā spēlē iemetām 54 punktus jau pirmajā puslaikā, bet Nimburkā visā mačā tikai 64. Tomēr jāmāk uzvarēt spēles, arī iemetot 62 punktus un ielaižot 60. Pie tā mums vēl jāstrādā.Pitsa jautājums ievilcies. Tāds, kāds viņš bija šodien, gan būtu noderīgs arī līdz sezonas beigām?- Lielāko daļu spēles viņš tiešām nospēlēja labi un palīdzēja komandai. Kā jau sākumā teicu, šodien katrs spēlētājs deva savu ieguldījumu. Kāds labi nospēlēja pirmo ceturtdaļu, kāds visu maču, kāds labi iznāca no soliņa. Esmu apmierināts arī ar viņa sniegumu, un mēs zinām, ka viņš var progresēt un kļūt labāks, taču gribas, lai viņš vēl vairāk palīdz komandai. Vai varētu arī palikt komandā? Šobrīd uz to pateikt ir grūti.

Roels Mūrs, “Antwerp Giants” galvenais treneris: “Viss ir pavisam vienkārši – mana komanda nebija gatava šai spēlei. Viņi cīnījās daudz agresīvāk, nekā to darījām mēs, kas labi redzams arī statistikā. Vairāk atlēkušo bumbu, vairāk atlēkušo bumbu tieši uzbrukumā. Ventspilnieki darīja visu, ko viņi vēlējās, un mača rezultāts ir atbilstošs.”

Mihaels Smits, “Antwerp Giants” aizsargs: “Ir tieši tā, kā treneris teica, jo nebijām gatavi šim mačam. Tā nav treneru korpusa vaina, bet tieši lieta, pie kuras jāpiedomā komandai. Ventspils bija labāka gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, neļaujot tikt pie punktiem un uzvarot cīņu par atlēkušajām bumbām. Mēs tam visam nebijām gatavi.”

Komanda nebija gatava, jo FIBA Eiropas kausā līdz šim bijušas tikai uzvaras? Pierasts pie panākumiem?Mūrs: Nedomāju, ka tas ir galvenais iemesls. Komandai pēdējais mačs bija 26. decembrī, pēc tā spēlētājiem bija brīvdienas, viņi devās uz ASV pie ģimenēm un atgriezās tikai svētdien. Taču es par to zināju un tas nav attaisnojums zaudējumam. Iemesls ir tāds, ka “Ventspils” šodien spēlēja labāk un bija spēcīgāka.”Smits: Piekrītu, ka braucieni un pārlidojumi būtu tie, kas mums neļāva būt gataviem šim mačam. Mums bija divi labi treniņi, gatavojāmies cīņai, taču “Ventspils” spēlēja savā laukumā, viņi bija nepieciešams uzvarēt, tāpēc komandas arī iznāca laukumā, jau esot gatava šādai cīņai un kontrolēja visu spēli.

Cik būtisks var izrādīties šis zaudējums, kas komandai ir tikai pirmais šajā turnīrā?Mūrs: Protams, šāds iznākums mums ir ļoti slikts. Tagad mums būs ļoti jāpacenšas mājas spēlē, lai uzvarētu divu spēļu summā, jo citādāk iekļūt nākamajā kārtā var izrādīties ļoti grūti.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties