30.03.2015. 15:48
Kārlis Muižnieks un Južnijas "Himik" basketbolisti atrodas vienas uzvaras attālumā no perfektas regulārās sezonas Ukrainas superlīgā. Reinis Strupovičs sestdien, 28. martā, iemeta septiņus tālmetienus Igaunijas čempionāta spēlē.

Južnijas “Himik” (29-0, #1) sestdien revanšējās Vitālija Čornija trenētajam Kijevas “Budivelnik” (25-4, #2) par Ukrainas kausa finālā piedzīvoto neveiksmi, izbraukumā pārspējot sīvākos konkurentus ar rezultātu 66:61 (16:19, 18:13, 20:11, 12:18).

“Ķīmiķi” zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām (35-42) un neprecīzāk meta divpunktu metienus (17/40 pret 17/35), taču precīzāk uzbruka no perimetra (7/23 pret 4/20) un biežāk izrāvās ātrajos uzbrukumos.

Ramons Mūrs uzvarētāju labā guva 14 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Artjoms Pustovijs pievienoja 11 punktus. Maksimam Korņijenko un Igoram Zaicevam 10 punkti katram. Kijevas kluba sastāvā pa 14 punktiem sameta Deniss Lukašovs, Oleksandrs Ļipovijs un Mihailo Aņisimovs.

Regulārā sezona noslēgsies 30. martā.

Vara Krūmiņa trenētā Valgas “Maks&Moorits” komanda (15-15, #5) sestdien apspēlēja Pērnavu (13-17, #6) ar rezultātu 80:71 (22:14, 21:14, 18:18, 19:25). Mājinieki pirmajā puslaikā ļoti labi nospēlēja aizsardzībā, puslaika atpūtā ejot ar piecpadsmit punktu pārsvaru – 43:28.

Valgas uzbrukums balstījās uz tālmetieniem. Komanda iemeta 15 no 31 trīspunktnieka, kamēr viesi spēja realizēt 3 no 18 mēģinājumiem. Parādi komandēja Reinis Strupovičs. Uzbrūkošais aizsargs iemeta 7 no 11 tālmetieniem, cīņu pabeidzot ar 27 punktiem (2p 1/7, 3p 7/11, 1p 4/4), trīs atlēkušajām bumbām un trīs rezultatīvām piespēlēm.

Jurijs Aleksejevs izcēlās ar iespaidīgu “double-double”. Spēka uzbrucējs guva 23 punktus (2p 8/10, 3p 2/4, 1p 1/2), izcīnīja 15 bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un izprovocēja piecas piezīmes.

Uzbrucējs Edgars Krūmiņš sameta astoņus punktus. Kalvis Krūmiņš un Māris Ļaksa iemeta pa diviem brīvmetieniem katrs, tiesa, pirmais trāpīja tikai katrā trešajā mēģinājumā.

Pērnavas saspēles vadītājs Sandis Silavs 25:52 minūtēs guva deviņus punktus (2p 3/4, 3p 1/5), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles.

Izmantotie resursi:Суперліга. Асоціація баскетбольних клубів...Avaleht

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa