09.07.2015. 17:07
Mača lielākajā daļā nospēlējot žilbinošu uzbrukuma tenisu, Spānijas tenisiste Garbinje Mugurusa ceturtdien Vimbldonas pusfinālā ar 6:2, 3:6, 6:3 pieveica bijušo finālisti Agņešku Radvaņsku, sasniedzot karjeras pirmo "Grand Slam" finālu.

Pirmo reizi spēlējot "Grand Slam" pusfinālā, Garbinje Mugurusa cīņas ievadā neizrādīja ne mazākās uztraukuma pazīmes un jau pirmajā geimā ieguva breiku. Spānijas tenisiste uzbrukumā darbojās tik ļoti iespaidīgi, ka Agņeška Radvaņska nespēja atbildēt. Garbinje 1. setā zaudēja divus geimus, bet varēja nezaudēt nevienu.

Radvaņskai abos setā uzvarētajos geimos izdevās atspēlēt breikbumbas. Nosacīti atspēlēt. Pirmajā gadījumā trešajā geimā Mugurusa breikbumbas izspēlē pārāk daudz riskēja, nespējot atsist laukumā pretinieces otro servi. Savukārt otrajā uzvarētajā geimā Radvaņska pie rezultāta 1:5 atspēlēja divas setbumbas.

Mugurusa dominēja vēl četrus geimus, 2. setā izvirzoties vadībā ar 3:1. Radvaņskai vajadzēja Garbinjes palīdzību, lai tiktu atpakaļ spēlē, un Aga to saņēma. Mugurusa pēkšņi sāka daudz kļūdīties, bet Radvaņskai izdevās labāk nospēlēt garajās izspēlēs, nereti izmantojot iespējas izspēles pabeigt ar precīzām darbībām pie tīkla. Radvaņska no 1:3 uzvarēja sešos geimos pēc kārtas, ne vien tiekot pie panākuma 2. setā, bet arī pēdējo setu sākot ar breiku.

Spānijas otrā rakete uzreiz sakārtoja savu spēli un zibenīgi atspēlējās. Mugurusa atkal spēlēja mača pirmajā pusē redzēto tenisu, kas Radvaņskai nozīmēja problēmas. No viņas atkal vairs nekas nebija atkarīgs. Aga cīņas turpinājuma uzvarēja vēl tikai divos geimos un visā mačā cieta sakāvi ar rezultātu 2:6, 6:3, 3:6.

Ja mača sākumā Mugurusa nebija uztraukusies, tad finiša taisnē nervozitāte bija jūtama. Mugurusai pēdējā geimā izdevās atspēlēt divas breikbumbas. Pirmajā gadījumā tas izdevās ar lieliskas pirmās serves palīdzību, bet ar otro breikbumbu Radvaņska varēja paveikt vairāk, taču atsita tīklā pretinieces otro servi.

Mugurusa ir pirmā Spānijas tenisiste "Grand Slam" finālā kopš 2000. gada, kad "French Open" finālu sasniedza Končita Martinesa. Vimbldonā pēdējā spāņu fināliste bija 1996. gadā, kad līdz titula spēlei tika Aranča Sančesa Vikario.

Venecuēlā dzimusī Mugurusa ir piektā 1990. gadā vai vēlāk dzimusī tenisiste, kura sasniegusi "Grand Slam" finālu. Petra Kvitova ir vienīgā čempione, divreiz uzvarot Vimbldonā. Finālos spēlējušas arī Karolīna Vozņacki ("US Open" 2009, 2014), Simona Halepa ("French Open" 2014) un Juženija Bušāra (Vimbldona 2014).

Pateicoties fināla sasniegšanai, Mugurusa pirmdien debitēs ranga Top 10 un arī iekļūs sezonas kopvērtējuma astoņniekā. Pēc Vimbldonas ranga desmitniekā būs arī šodienas mača neveiksminiece Radvaņska, kura tā būs atgriešanās Top 10.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties