28.10.2015. 16:00
Lieliski Singapūrā notiekošajā "WTA Finals" turnīrā turpina spēlēt Spānijas labākā tenisiste Garbinje Mugurusa, kura trešdien guva otro uzvaru, ar 6:4, 6:4 apspēlējot Andželiki Kerberi. Abu Čehijas tenisistu mačā pārāka bija Petra Kvitova, kurai 7:5, 7:5 panākums pār Luciju Šafāržovu.

Garbinje Mugurusa dominēja ļoti izteikti, bet mačā sagrāves nebija, pateicoties Andželikes Kerberes slavenajai aizsardzībai. Spānijas tenisiste jau pirmajā geimā ieguva breiku, tūlīt bija vadībā ar 2:0, taču pēc tam atdūrās pret Kerberes atsišanās tenisu un zaudēja trīs geimus pēc kārtas. Mugurusa otro breiku 1. setā ieguva devītajā geimā, atkal nodemonstrējot teicamu spēli uzbrukumā. Setu izdevās izservēt, pēdējā geimā ar labu pirmo servi atspēlējot breikbumbu.

2. setā varēja būt nepieklājīgs rezultāts, jo Mugurusai breikbumbas bija visos geimos uzņemšanā. Izdevās izmantot gan tikai divas no deviņām. Kerbere pirmajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, trešajā Mugurusai vienu izniekoja ar kļūdu, bet piektajā geimā ar sesto iespēju setā beidzot tika pie breika, neatvairāmi uzsitot ar "backhand" pa līniju – 3:2.

Mugurusa pārsvaru zaudēja astotajā geimā, kurā viņai trīs kļūdas. Garbinji tas negatīvi neietekmēja, viņa uzreiz iedarbināja uzbrukumu, nokārtoja vēl vienu breiku un pēc tam mierīgi izservēja maču, svinot uzvaru ar rezultātu 6:4, 6:4.

Mugurusai tā ir ceturtā uzvara pēc kārtas pār Kerberi, visas gūtas šogad. Pirmajās trīs tikšanās reizēs pārāka bija Vācijas sportiste.

1. setā taibreiks šķita loģiskākais atrisinājuma variants, tomēr lieta līdz taibreikam nenonāca. Pirmajos desmit geimos dominēja servētājas, breikbumbu nebija. Pirmā radās pie rezultāta 5:5, 30:30, kad Petra Kvitova izcēlās ar dubultkļūdu. Čehijas pirmā rakete pati arī atspēlēja šo breikbumbu, teicami uzbrūkot ar diagonālajiem sitieniem.

Lucijai Šafāržovai 12. geimā bija 40:15 pārsvars, taču līdz taibreikam viņa netika. "Forehand" kļūda deva Petrai pirmo setbumbu, kas tika atspēlēta ar labu pirmo servi, taču drīzumā sekoja otrā setbumba, kuru 2011. gada čempione realizēja ar teicamu "forehand" uzbrukumu.

Šafāržova 2. seta ievadā teicami uzņēma Kvitovas serves un kvalitatīvāk darbojās izspēlēs, iegūstot 3:0 pārsvaru, kas bija dubultbreika vērtībā. Tas žigli tika zaudēts, jo Kvitova sāka spēlēt daudz labāk, bet Lucija atbildēt nespēja. Kvitova uzvarēja četros geimos pēc kārtas. Varēja būt vēl vairāk, taču Šafāržova astotajā geimā servi nosargāja no 15:40. Lucija pirmo breikbumbu atspēlēja ar otrās serves eisu, bet otro ar "forehand" sitienu pa līniju un drīz panāca izlīdzinājumu 4:4.

Čehijas otrā rakete 2. seta pēdējos divos serves geimos izaicināja likteni. 10 geimā viņa no 40:0 ļāva Kvitovai tikt līdz "vienādi" jeb nokļūt divu uzvarētu punktu attālumā no panākuma visā mačā. Šafāržovai izdevās trāpīt divas lieliskas pirmās serves. Divus geimus vēlāk viņa servi zaudēja no 30:15 pārsvara (1. setā šajā pašā geimā tas notika, esot vadībā ar 40:15). Šafāržovai dažas kļūdas, bet mačbumbas izspēlē labi nospēlēja Kvitova, bumbiņu pēc tautietes serves atsitot viņai kājās. Šafāržova bumbiņu tālāk par tīklu nespēja dabūt un Kvitovai zaudēja astoto reizi tikpat mačos – 5:7, 5:7. Kvitovai tā ir 16. uzvara pēc kārtas pār Čehijas tenisistēm, pēdējo reizi savai tautietei zaudējot pirms trīsarpus gadiem – 2012. gadā Madridē Lucijai Hradeckai.

Tāpat kā Sarkanajā grupā, arī Baltajā grupā visām tenisistēm ir, par ko cīnīties pēdējā kārtā. Proti, neviena vēl nav kvalificējusies pusfinālam, tāpat visas arvien saglabā cerības. Skaidrs, ka vissliktākajā pozīcijā ir Šafāržova, kurai pret Kerberi būs nepieciešama uzvara divos setos un sev labvēlīgs rezultāts mačā starp Kvitovu un Mugurusu jeb Spānijas tenisistes uzvara ar 2-0.