15.09.2013. 21:56
Šodien Rudersbergā notika 13. no 15 pasaules čempionāta posmiem motokrosā ar blakusvāģi. Posma kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Jans Hendrikss un Elvijs Mucenieks, bet jau divus posmus līdz sezonas beigām čempionu šampanieti nodrošināja beļģis Bens Adriensens un nīderlandietis Bens van der Bogārts.

Pateicoties uzvarai Francijas "Grand Prix", Adriensena un van der Bogārta pārsvars kopvērtējumā pār tuvākajiem sekotājiem Etjēnu Baksu un Kasparu Stupeli bija pieaudzis jau līdz 99 punktiem. Šodien viņi turpināja palielināt pārsvaru. Viņi uzvarēja pirmajā braucienā, uzreiz aiz sevis atstājot tiešu Baksu un Stupeli, bet otrajā braucienā ieņēma 13.vietu, kas deva astoņus punktus.

Bakss un Stupelis braucienā, kas sliktu trases apstākļu dēļ tika pārtraukts pēc 20 minūtēm, palika bez punktiem. Tagad starpība starp abām ekipāžām ir jau 110 punkti, līdz ar to Adriensenu un van der Bogārtu vairs pat teorētiski neviens nevar apsteigt. Savukārt posma kopvērtējumā uzvarēja Jans Hendrikss un kantētājs Elvijs Mucenieks, kuri braucienos izcīnīja attiecīgi ceturto un pirmo vietu (kopā 43 punkti). Aiz viņiem ar 35 punktiem palika briti Ričards Dženkinss un Dens Čemberleins, bet ar 33 punktiem trešo vietu ieņēma sezonas čempioni.

Vēl no Latvijas pārstāvjiem Vācijā brauca Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks, kuriem 13. un 26.vieta. Viņi ar astoņiem punktiem ieņēma 20.vietu. Otro posmu pēc kārtas ar jauno kantētāju aizvadīja Jānis Daiders, kurš kopā ar francūzi Nikolā Musē sakrāja 21 punktu (15. un 8.vieta) un ierindojās 11.pozīcijā.

Absolūtajā kopvērtējumā, kā jau minēts, vadībā ir Adriensens/van der Bogārts (573 punkti) un Bakss/Stupelis (463). Savukārt viņiem seko J.Daiders/Musē (406) un Hendrikss/Mucenieks (402). Astotajā vietā kopvērtējumā ar 292 punktiem atrodas Rupeiks un Kurpnieks. Abi atlikušie posmi notiks attiecīgi Beļģijā un Itālijā.

Izmantotie resursi:Sidecar Motocross Racing - WorldWide