22.11.2015. 20:32
Šovakar SynotTip Virslīgas spēlē Latvijas vicečempioni "Celtnieks Rīga" tikai pašā spēles galotnē spēja izglābties pret turnīra pastarīti MSĢ/LAT-98 un izcīnīt laimīgu uzvaru ar 27:26.

Jaunie MSĢ/LAT-98 handbolisti (attēlā) spēli iesāka ļoti apņēmīgi, pirmo septiņarpus minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 5:1. Puslaika turpinājumā rīdziniekiem izdevās vairākkārt samazināt mājinieku pārsvaru, taču MSĢ/LAT-98, lai arī puslaika izskaņā zaudēja trīs vārtus pēc kārtas, tomēr pirmās 30 minūtes noslēdza vadībā – 13:12.

Otrā puslaika sākumā pēc Laura Eglīša un Guntara Lejnieka rezultatīvajiem uzbrukumiem pirmoreiz izvirzījās vadībā -14:13. Ilgāku laiku vicečempioniem izdevās saglabāt 1-2 vārtu vadību, tomēr MSĢ/LAT-98 nebija gatavi padoties – laika posmu no 41. līdz 51.minūtei murjāņieši uzvarēja ar 8:2, no sev nelabvēlīgā 17:19 panākot 25:21. Līdz 56.minūtei "Celtnieks Rīga" spēja rezultātu līdzsvarot (26:26) un spēles izšķirošas minūtes aizritēja saspringtā gaisotnē. Galotnē veiksme uzsmaidīja vicečempioniem - uzvaras vārtus nepilnu pusminūti līdz spēles beigām guva Artūrs Lazdiņš – 27:26. Pēdējās sekundēs Rihardam Kristeram Ozolam bija iespēja izraut neizšķirtu, tomēr neveiksmīgi... "Celtniekam" septītā uzvara, kas ļauj uzvirzīties otrajā vietā, savukārt MSĢ/LAT-98 devītais zaudējums deviņās spēlēs.

Vēl vienā SynotTip Virslīgas spēlē tikās "Vaiņode" un "Ogre/Miandum". Abas komandas bija tikušās jau sezonas sākumā, kad ogrēnieši savā laukumā izcīnīja uzvaru ar 36:30. Šīs dienas spēlē rezultāts tika atklāts tikai septītās minūtes beigās, kad precīzs bija Oskars Pāvils, izvirzot vadībā Vaiņodi. Mājinieki vadībā pabija vēl vairākas dažas minūtes, taču tad zaudēja sešus vārtus pār kārtas, ļaujot "Ogre/Miandum" pārņemt vadību – 8:3. Iekrāto pārsvaru viesi sekmīgi noturēja līdz puslaika beigām un pat nedaudz to palielināja – 17:11.

Otrā puslaika gaitā mājiniekiem izdevās samazināt viesu pārsvaru līdz minimumam – 18:17 spēles 41.minūtē. Uzreiz pēc tam "Ogre/Miandum" pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas ļāva apturēt Vaiņodes ofensīvu – drīz vien ogrēnieši atkal atrāvās un galu galā izcīnīja uzvaru ar 29:24.

Sieviešu Virslīgas spēlē graujošu uzvaru izcīnīja Latvijas čempiones Ludzas "Latgols", kas savā laukumā ar 31:14 sagrāva Salaspils sporta skolu. Ludzānietes notikumus laukumā kontrolēja jau pirmajā puslaikā, noslēdzot to ar piecu vārtu pārsvaru (14:9). Otrajā puslaikā salaspilietēm netika atstātas nekādas cerības uz panākumu.

Jāatgādina, ka pirms mēneša ludzānietes pretinieču laukumā piedzīvoja negaidīti pārliecinošu zaudējumu ar 25:32, tiesa, toreiz Latvijas čempiones nebija optimālajā sastāvā.

MSĢ/LAT-98 – Celtnieks Rīga 26:27 (13:12)MSĢ/LAT-98: Kurzemnieks 8/2, Pančenko 4, Kļaviņš 4, Ozols 3, Stepuļenoks-Stukanovs 2, Usāns 2/2, Zvejnieks 1, Ignatjevs 1, Strazdiņš 1.Celtnieks Rīga: Maslaks 6, Eglītis 6, Sasuļins 4/2, Leja 3, Lejnieks 2, Ciematnieks 2, Lazdiņš 2, Freibergs 1, Jablonskis 1.

Vaiņode – Ogre/Miandum 24:29 (11:17)Vaiņode: O. Pāvils 5/2, Taujēns 4, Ķergalvis 3, M. Mickus 3, N. Pāvils 3, Auders 3/3, A. Pāvils 2, Pūpols 1.Ogre/Miandum: Kurmēns 10, Arvis Laganovskis 7/1, Artis Laganovskis 6, Bauze 3, Lepers 2, Želna 1.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulaStatistika

Latgols – Salaspils SS 31:14 (14:9)Latgols: Daņiļenko 8/3, Šļubčenko 5, Klementjeva 5, Sidorova 4, Daukste 2, Zaharāne 2, Rutkovska 2, Lisovska 1, Gagarina 1, Mičule 1/1.Salaspils: Salmane 4/2, Kozlova 4/1, Potapova 3, Rudziša 2, Umjarova 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv