04.07.2016. 15:47
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 2. un 3.jūlijā Latvijas motosporta jaunā paaudze devās aizstāvēt godu Eiropas Ziemeļaustrumu (NE) motokrosa čempionāta 3.posmā, kas norisinājās Krievijā. „MX Moduls” pārstāvis Kristiāns Freimanis un „Bieriņi” sportists Edvards Bidzāns uzrādīja izcilu sniegumu, kāpjot uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem EMX85 un EMX65 klasēs.

Konkurence katrā no trim čempionātā esošajām klasēm bija gana liela, EMX65 un EMX85 pie starta barjeras stājās teju 30 sportisti. Latviešu jaunie talanti neizbijās no gana lielā dalībnieku skaita, tieši pretēji, pierādīja, uz ko spējīgi mazās valstiņas pārstāvji. EMX65 klasē izcilu sniegumu uzrādīja motokluba „Bieriņi” sportists Eduards Bidzāns, kurš uzvaru izcīnīja gan pirmajā, gan otrajā braucienā, rezultātā kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Šis sportists NE zonas tabulas augšgalā – pirmajā vietā - atrodas arī sezonas kopvērtējumā pēc aizvadītajiem trim posmiem. Motokluba „Elkšņi” pārstāvis Aleksis Araids pirmajā braucienā izcīnīja 5.vietu, bet otrajā braucienā finišēja ceturtais. Izcīnīto punktu summa kopvērtējumā deva 4.vietu. Tikmēr Alekša komandas biedrs Kirils Maslovs pirmajā braucienā ierindojās 4.vietā, bet otrajā braucienā 11.vietā, posma kopvērtējumā izcīnot 5.vietu.

„Motokurzemes” sportists Roberts Lūsis posma kopvērtējumā ieņēma 8.vietu – pirmā brauciena finišā 9.vieta, otrajā braucienā – 14.vieta. Šajā klasē startēja arī divi „Camk Latgale” pārstāvji – Rainers Timko, kuram 27. un 25.vieta dienas izskaņā deva 28.vietu, un Ēriks Caunišs, kuram 18. un 19.vieta braucienos, bet 22.vieta posma kopvērtējumā.

EMX85 klasē konkurentus pārspēt izdevās „MX Moduls” sportistam Kristiānam Freimanim. Sportists pirmajā braucienā izcīnīja 2.vietu, bet otrajā braucienā palika nepārspēts, finišējot 1.vietā. Izcīnīto punktu summa posma kopvērtējumā Kristiānam nodrošināja vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Kristiāna tuvākais sekotājs no mājiniekiem bija „Kristera Serģa motokluba” pārstāvis Patriks Ūzuls, kurš pirmajā braucienā izcīnīja 6.vietu, bet otrajā 5.vietu – 5.vieta arī posmā. Patrika komandas biedrs Krists Kristers Sūna ar izcīnīto 21. un 7.vietu posmā ieņēma 15.vietu. Savukārt „MX Ādaži” sportists Ričards Kursītis ar divām 16.vietām posmā ieņēma 17.vietu.EMX Open klasē Latviju pārstāvēja tikai viens sportists – „Camk Latgales” braucējs German Khanmurzin. Abos braucienos sportists ierindojās 11.vietā, kas posma kopvērtējumā deva 10.vietu.

Nākamais – 4. Eiropas NE zonas čempionāts posms motokrosā šajā nedēļas nogalē, 9. un 10.jūlijā norisināsies Stelpes „Pīlādžu” mototrasē. Pēc šī posma tiks noskaidrots, kuri sportisti iekļūs finālā, lai 23. un 24. jūlijā Čehijā tiktos ar visas Eiropas meistarīgākajiem sportistiem un cīnītos par sezonas augstāko titulu.

Informāciju sagatavoja:Kristīne Ābelniece,LaMSF preses sekretāre

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230