09.01.2014. 22:37
2014. gada sezonā MotoGP čempionātā varētu palikt vairs tikai divas rūpnīcu komandas, jo "Ducati" pieļauj iespēju startēt tikai jaunizveidotajā "Open" klasē.

"Ducati" komandas centieni atgūt formu pēdējās sezonās cietuši neveiksmi. Šī komanda vairs necīnās pat par pjedestāliem, lai gan ir viena no tikai trim rūpnīcu komandām čempionātā. Vadošās MotoGP komandas ir "Honda" un "Yamaha", bet "Ducati" pērn ieguva blāvu trešo vietu ražotāju ieskaitē, reāli esot vājāka pat par vairākām satelītvienībām.

Sākot ar 2014. gadu MotoGP čempionātā ir izveidota jauna "Open" klase, kas aizstās līdz šim pastāvējušo CRT kategoriju. "Open" klases dalībniekiem būs pieejams vairāk degvielas, motocikliem drīkstēs veikt plašākas izmaiņas motoros, kā arī startēt ar mīkstāka sastāva aizmugurējām riepām. Tiesa, šīm komandām obligāti būs jāizmanto "Magneti Marelli" ražotā standarta elektronika, kamēr rūpnīcu komandas drīkstēs to attīstīt pašas.

Drīzumā gaidāmajos MotoGP testos Malaizijā "Ducati" plāno izmēģināt abu veidu motociklus. Tiks izvērtēts, cik lielu ieguvumu dod "Open" klases priekšrocības un, cik liels ir ieguvums no pašu ražotās elektronikas. Ja "Ducati" nolems 2014. gada sezonā izmantot tikai "Open" klasei pielāgotos motociklus, MotoGP paliks vairs tikai divas rūpnīcu komandas, kas startē "Factory" klasē.

Zināms, ka arī "Honda" un "Yamaha" gatavojas piegādāt savus motociklus "Open" klases komandām.

"Ducati" uzvaras MotoGP posmos nav guvusi kopš 2010. gada un pērn tās augstākais sasniegums atsevišķos posmos bija ceturtā vieta. Kopvērtējumā "Ducati" guva uz pusi mazāk punktus nekā "Honda" un "Yamaha".

Šogad "Ducati" pamatkomandu gatavojas pārstāvēt Andrea Doviciozo un Kals Kračlovs.

Izmantotie resursi:Crash.Net | F1 & MotoGP | Motorsport NewsČerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties