09.02.2015. 17:00
8. februārī Lēdmanē tika aizvadīts 2. posms Latvijas čempionātā (LČ) un Latvijas Kausā (LK) skijoringā un ziemas motokrosā. Paralēli noritēja arī Latvijas Junioru čempionāts (LJČ) ziemas motokrosā motociklu klasēm MX65, MX85 un kvadricikliem Q50 un Q100. Par spīti brāzmainajam vējam un putenim, sacensības pulcēja ievērojamu skaitu dalībnieku un atbalstītāju.

Plkst. 10:10 kopējā startā devās skijoringa klases MTK un LTK. MTK klasē abos braucienos nepārspēta palika Raivja Zolmaņa/ Mikus Neško komanda, kas turpināja savu uzvaru sēriju, tādējādi ar 29 punktu pārsvaru nostiprinot savu līderpozīciju Latvijas čempionāta kopvērtējumā. LTK pārliecinošs līderis bija Gatis Tabūns ar slēpotāju Edgaru Skinderski, kuri ar uzvaru abos braucienos ielauzās čempionāta kopvērtējuma trijniekā.

Nākošie startā devās Vecmeistari, RTK, RMK un 85. Vecmeistariem abos braucienos labākais punktu skaits bija divām komandām - Valdim Kupčam/ Dzintaram Stūrestepam un Alvim Priedītim/ Ārim Freijam. Otrajā braucienā izcīnītā uzvara ļāva Priedītim iegūt pirmo vietu, bet Kupčs ar otro vietu saglabā LČ kopvērtējuma līdera statusu. Retro Tautas klasē absolūtu uzvaru izcīnīja Mareks Zolmanis/ Dainars Zolmanis. Retro Meistara klasē divu komandu cīņā laurus plūca Jānis Leitāns ar slēpotāju Jāni Zepu. Divas komandas startēja arī 85 cm3 klasē, kur visu sacensību gaitu līderpozīcijas saglabāja Emīla Tilaka/ Ivara Siliņa komanda.

Visspraigākā cīņa skijoringā noritēja MMK klasē, kur 1.braucienā uzvarēja Artūrs Brencis/ Pēteris Līkums, bet 2. braucienā labāku rezultātu uzrādīja Raivis Eikmanis/ Reinis Avens. Abu braucienu summā uzvarēja Eikmaņa komanda, bet LČ kopvērtējuma līdera statusu ar 2. vietu Lēdmanes posmā izcīnīja Brencis/ Līkums, rangu tabulā nomainot Arti Rasmani/ Miku Neško, kuri traumas dēļ nestartēja otrajā braucienā. Arī LMK klasē Rasmanis ar slēpotāju Valtu Valaini izlaida otru braucienu. bet pirmajā gūtā uzvara ļāva izcīnīt 6. vietu. Pirmā brauciena otrās vietas ieguvēji Toms Avens/ Reinis Avens kā pirmie finišēja otrajā braucienā, tādējādi iegūstot līderpozīcijas ne tikai Lēdmanes posmā, bet arī LČ kopvērtējumā.

14:50 tika dots starts ziemas motokrosa vienīgajai ar radzēm aprīkotu motociklu klasei KAR MX1 un MX2 - kopīgajā startā devās 17 motobraucēji, kuru riepas bija pamatīgs pārbaudījums trases sniega segai. Gan sacensību dalībnieki, gan organizētāji uzteica lieliski sagatavoto trasi, par ko jāpateicas sacensību organizētājam Jānim Tilakam. MX1 klasē abos braucienos kā pirmais finišēja četrkārtējais Latvijas čempions spīdvejā Grigorijs Laguta, bet MX2 abu braucienu summā uzvarēja Elvis Bartkevičs, ar divu punktu pārsvaru otrajā vietā atstājot lietuviešu sportistu Aurimas Tuomas. Nākošie trasē devās vislielākajā skaitā pārstāvētie ziemas motokrosa dalībnieki (34 sportisti) - KBR MX1 un MX2, kur uzvarēja Didzis Gorbenko (MX1) un Raivis Eikmanis (MX2).

Dienai lēnām satumstot kā pēdējie otrajā braucienā devās Q Open, ATV un blakusvāģi. ATV kvadriciklu klasē pārliecināti uzvarēja Stefans Borozkins, bet Q Open - Agris Neija. Savukārt, no sešām blakusvāģu ekipāžām labāko rezultātu uzrādīja Zigismunds Birkenfelds ar kantētāju Vairi Štālu.

LJČ ziemas motokrosā pirmie startēja Q50 un Q100 - četru sportistu konkurencē Q50 klasē uzvaru izcīnīja Kārlis Neija, bet no 6 sportistiem Q100 klasē triumfēja Reinis Bicāns. Savukārt MX65 abos braucienos pirmais finišēja Aleksis Araids, bet MX85 sīvā cīņā uzvarēja Mairis Pumpurs.

Savukārt svētdienas laika apstākļi - vējš un sniegs - pat nāca par labu skijoringa sacensībām, padarot trasi īpaši piemērotu jaudīgajiem spēkratiem. „Sestdienas vakarā vēl viss bija slapjš un mitrs, bet svētdienas rītā trase bija kā pasaka – piesalusi un gatava sacensībām. Pat pēc kvadru klasēm palika dzīva,” pasmejas posma organizators Jānis Tilaks. „Laika apstākļi nāca tieši par labu, sniedziņš ik pa laikam pieputināja to kārtiņu, ko braucot sportisti nometa nost, tādēļ dalībnieku apmierinātība bija jūtama – viss bija ļoti feini. Negaidīti labi! Bija gan daudz braucēju, gan skatītāju – gluži kā vecajos labajos laikos. Viss izdevās par 90% labāk nekā plānots, satiku arī vecos paziņas, kuri vēl nebija braukuši – beidzot visi atkal sanāca kopā, tādēļ vakardienas gonka ir izdevusies. Esmu apmierināts un arī tie, kuri vakardien bija šeit, Lēdmanē, prom devās ar ļoti pozitīvām emocijām.”

Nākošais Latvijas čempionāta posms skijoringā un ziemas motokrosā jau 14. februārī Raiskumā, bet 15. februārī Cēsīs norisināsies RED BULL Twitch'n'Ride skijoringa sacensības Tautas klasē, Mazajā Sporta klasē un Lielajā Sporta klasē. Sīkāka informācija: 15.FEBRUĀRĪ CĒSĪS NOTIKS SKIJORINGA SACENSĪBAS...