14.07.2012. 20:04
Latvijas motobraucējs Augusts Justs ("Latvija Elkšņi Honda") sestdien Ķegumā izcīnīja augsto 13.vietu pasaules čempionāta motokrosā desmitā posma - "Latvijas Grand Prix" - kvalifikācijas sacensībās prestižākajā MX1 klasē.

Pēc kvalifikācijā veiktajiem 13 apļiem Justs par minūti un 11,248 sekundēm atpalika no uzvaru izcīnījušā slavenā itāļa Antonio Kairoli.

Vēl no Latvijas sportistiem kvalifikācijā 20.vietu ieņēma Dāvis Līvs ("MX Moduls"), kurš pasaules čempionātā startē pirmoreiz šosezon, bet Toms Macuks ("Rodeo") izstājās un tika klasificēts pēdējā, 28.pozīcijā.

Kā ziņots, pirms tam kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Dāvis Ivanovs ("Riga Motocross Team") ieņēma 18.vietu.

Ivanovs kvalifikācijas 13 apļos par minūti un 29,448 sekundēm atpalika no uzvaru izcīnījušā beļģa Džeremija van Horebēka.

Ar Latvijas licenci startē arī vēl viens "Riga Motocross Team" braucējs Vjačeslavs Golovkins no Krievijas, kurš MX2 klases kvalifikācijā ieņēma 22.vietu.

Kā ziņots, Latvijas labākais motobraucējs Matīss Karro pirms divām nedēļām aizvadītajā iepriekšējā posmā Zviedrijā piedzīvoja smagu kritienu un nestartēs vismaz divus mēnešus.

Tāpat traumu līdz Ķegumam nav paspējis izārstēt Roberts Justs ("Latvija Elkšņi Honda"), bet Ivo Šteinbergs ("Riga Motocross Team") trasē varētu atgriezties pašā sezonas izskaņā. Veselības problēmas piemeklējušas arī trešo "Latvija Elkšņi Honda" braucēju Kristeru Teko.

Pamatsacensības tiks aizvadītas svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem MX1 klasē Karro ar 112 punktiem ieņem 15.vietu, Augusts Justs ar 13 punktiem atrodas 28.pozīcijā, bet Macuks ar trim punktiem ieņem 43.vietu.

Savukārt MX2 klasē pašlaik Roberts Justs ar deviņiem punktiem atrodas 34.vietā, bet Ivanovs ar ticis pie pieciem punktiem, kas dod 41.pozīciju.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA