17.08.2015. 20:19
Latvijas U16 basketbolistes pirmdien, 17. augustā, zaudēja Francijai ar rezultātu 51:52. Lai iekļūtu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, nākamajās dienās nepieciešamas uzvaras pār Beļģiju (18. augustā plkst. 18:15) un Vāciju (19. augustā plkst. 20:30). Ceturtdaļfināliem kvalificēsies F grupas četras labākās komandas.

6 Latvija 0-3 3

Mariannas Kļaviņas piespēle Luīzei Šeptei atklāja rezultātu Latvijas labā – 2:0. Turpinājumā francūzietes izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā, bet Aleksas Gulbes 14 punktu sērija neļāva viņām pārņemt iniciatīvu. Daudzpusīgā centra spēlētāja iemeta abus tālmetienus un realizēja 3 no 5 divpunktu metieniem, pirmajā ceturtdaļā sekmējot minimālu Latvijas pārākumu – 14:13.

Gulbe sēriju pabeidza ar pustālo metienu, otrās ceturtdaļas sākumā palīdzot komandai saglabāt iniciatīvu – 16:13. Latvijas uzbrucējas Katrīna Kārkle un Luīze Šepte sekmīgi nospēlēja groza tuvumā, 14. minūtē palielinot pārsvaru līdz pieciem punktiem – 20:15. Nākamajās trīs minūtēs nācās palikt tukšā un Francija panāca neizšķirtu – 20:20.

Pretinieču tuvošanos pārtrauca Kecija Salceviča. Pēc Gulbes nesekmīgajiem brīvmetieniem viņa tika pie bumbas un guva divus punktus ar sodu, bet nākamajā uzbrukumā pievienoja vēl divus soda metienus – 25:20. Francūzietes no jauna tuvojās, taču Janetas Rozentāles gūtie otrās iespējas punkti atjaunoja četru punktu pārsvaru – 27:23.

Pretinieces pirmajā puslaikā izcīnīja 13 atlēkušās bumbas uzbrukumā, taču no spēles spēja realizēt tikai katru ceturto metienu (8/32). Trešās ceturtdaļas vidū latvietes vairākas minūtes neguva punktus, kamēr Francija veica 0:8 izrāvienu – 32:36. Pusstunda beidzās ar mīnus četri – 34:38.

Izšķirošās ceturtdaļas vidū Francija panāca lielāko pārsvaru – 38:46. Latvija spēja izkāpt no bedres. Aleksas Gulbes pustālais metiens sāka pakaļdzīšanos, bet Māras Motes tālmetiens samazināja starpību līdz trīs punktiem – 43:46. Francija atjaunoja septiņu punktu pārsvaru – 43:50, taču izšķirošie notikumi vēl bija priekšā.

Latvijas spēlētājas veica 8:0 izrāvienu. Aleksa Gulbe iemeta abus soda metienus, otrajā puslaikā enerģiski spēlējošā Māra Mote trāpīja vienu, bet Kecijas Salcevičas tālmetiens samazināja starpību līdz minimumam – 49:50. Francija savus uzbrukumus sasteidza un pēdējās minūtes sākumā Kārkle pēc Motes piespēles izvirzīja Latviju vadībā – 51:50. Francūzietes pamanījās netrāpīt divus soda metienus, taču guva divus punktus pēc izcīnītas atlēkušās bumbas – 51:52. Palika 17,5 sekundes. Nikola Ozola tika nobloķēta, bet pēdējās sekundēs Francija nosargāja bumbu.

Latvija – Francija 51:52 (14:13, 13:10, 7:15, 17:14)Latvija: Gulbe 18, Salceviča 10, Rozentāle 6, Mote 6, Kārkle 4, Kļaviņa 2, Šepte 2, Ozola 2, Lipe 1, Nulle, Pozņaka; Švedenberga.Francija: Puje 13, Tahane 8, Žano 6, Bretaņa 6, Mbaje 5, Sisoko 4, Fofana 3, Gnago 3, Senmartēna 2, Mbandu 2.

Metieni no spēles: 19/52 vs 19/602p: 15/40 vs 15/383p: 4/12 vs 4/221p: 9/14 vs 10/25AB: 39 (10/29) vs 41 (19/22)RP: 12 vs 7Kļ.: 23 vs 20PB: 6 vs 12BM: 2 vs 5Personiskās piezīmes: 25 vs 17Punkti ātrajos uzbrukumos: 8 vs 7Punkti pēc kļūdām: 15 vs 17Otrās iespējas punkti: 5 vs 13Punkti soda laukumā: 14 vs 26Starta piecnieki: 37 vs 40Rezerves: 14 vs 12