10.12.2013. 13:21
Titulētais amerikāņu bokseris, 42 gadus vecais Šeins Moslijs (47-9-1, 39) otro reizi pusotra gada laikā paziņojis, ka beidz karjeru, vēsta Ziemeļamerikas plašsaziņas līdzekļi.

Pirmoreiz Moslijs paziņoja par karjeras beigām mēnesi pēc tam, kad pērnā gada maijā pēc punktiem pārliecinoši zaudēja Saulam Alvaresam (42-1-1, 30KO). Tomēr astoņus mēnešus vēlāk Moslijs pārdomāja un nolēma atgriezties boksā. Sākotnēji viņam pretiniekos bija ieplānots tā brīža WBA čempions svarā līdz 66.7 kilogramiem Pols Malinjadži, tomēr vēlāk tika izvēlēts Pablo Sezars Kano (27-3-1, 20KO), kas arī tika pieveikts pēc punktiem. Pēdējo cīņu Moslijs aizvadīja novembra beigās, piedzīvojot pirmo priekšlaicīgo zaudējumu karjerā – amerikānis sestajā raundā ar tehnisko nokautu piekāpās austrālietim Entonijam Mandainam (45-5, 27KO). Cīņu Moslijs nespēja turpināt muguras sāpju dēļ.

Karjeras laikā Moslijs izcīnīja titulus trijās dažādās svara kategorijās (līdz 61.2kg, līdz 66.7kg un līdz 69.9kg). Pēdējoreiz čempiona statusā Moslijs bija 2009.gadā, kad izcīnīja pēdējo savas karjeras uzvaru, devītajā raundā ar tehnisko nokautu sakaujot meksikāni Antonio Margarito. Kopš tā laika Moslijam veicies pagalam pieticīgi – sešās cīņās četri zaudējumi, neizšķirts un tikai viena uzvara.

Pirms Moslijs pievērsās profesionālajam boksa, viņš aizvadīja lielisku amatiera karjeru, vairākkārt kļūstot par ASV čempionu, izcīnot pasaules junioru čempionāta sudrabu un Labas Gribas spēļu bronzas godalgu. Amatieru karjeras laikā Moslijs uzvarēja 250 no 266 cīņām, taču 1992.gadā netika uz Barselonas olimpiādi, jo nacionālās atlases sacensībās zaudēja Vernonam Forestam, kurš desmit gadus vēlāk Moslijam sagādāja arī pirmos zaudējumus profesionāļa karjerā.

Profesionāļos Moslijs debitēja 1993.gadā, bet četrus gadus vēlāk pirmoreiz tika pie titula – pēc punktiem uzvarot Filipu Holideju, Šeins kļuva par IBF čempionu svarā līdz 61.2kg.Uzvaru sērija turpinājās arī vēlāk un 2000.gadā viņš tika arī pie WBC titula svarā līdz 66.7 kg, sīvā cīņā pēc punktiem uzvarot Oskaru De La Hoju. Moslija uzvaru sēriju 2002.gadā apturēja jau pieminētais Forests (tobrīd Šeina bilance bija 38-0, 35KO), kurš pusgada laikā Mosliju uzvarēja divreiz. Vēlākajā karjerā Moslijs vēlreiz uzvarēja De La Hoju, bet piedzīvoja zaudējumus pret Ronaldu Raitu (divreiz), Migelu Koto un jau pieminētajiem Meivezeru, Pakjao, Alvaresu un Mandainu.

Izmantotie resursi:Boxing news, results & video | FightSagaMironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties