04.10.2014. 16:54
SMScredit.lv futbola Virslīgā "Skonto" viesos Daugavpilī ar minimālu rezultātu (1:0) prata pieveikt vietējo "Daugavu", tādējādi apraujot savu trīs zaudējumu sēriju. Uzvaras vārtus guva Viktors Morozs, bet piespiedu maiņa jau pirmajā puslaikā bija nepieciešama "Daugavas" vārtsargam Jevgeņijam Ņerugalam.

"Skonto" ar trim zaudējumiem pēc kārtas kabatā ieradās Daugavpilī, kur Latvijas vicečempioni sagaidīja grūts pārbaudījums - astoņas spēles pēc kārtas nezaudējusī "Daugava", kura iepriekšējā mačā iesita četrus vārtus pret Rīgas "daugaviešiem". "Daugavai" šajā spēlē bija nepieciešama uzvara, lai noturētu aiz sevis "Jelgavas" futbolistus, turklāt uzvara sašķobītu arī "Skonto" otrās vietas pozīcijas.

Ātrā tempā uzsāktajā spēlē "Skonto" izvairījās no pāris bīstamiem "Daugavas" uzbrukumiem un 18. minūtē panāca to, ko vēlējās. Precīzs Lašas Dvali izveidots pretuzbrukums ļāva Vladislavam Gabovam ielauzties soda laukumā un no tā stūra atrast brīvo Viktoru Morozu. Pēc ilgāka pārtraukuma atkal uz Latvijas izlasi izsauktais Morozs pierādīja (vismaz šajā epizodē), ka Marians Pahars nav kļūdījies, un ar precīzu sitienu bez bumbas apturēšanas panāca 1:0.

Spēles gaita pēc vārtu guvuma nedaudz norima, un savus uzbrukumus atjaunoja "Daugava". Pēc Valērija Kucenko sitiena lieliski nospēlēja "Skonto" vārtsargs Andrejs Pavlovs, izvelkot bumbu no augšējā stūra. Pie nākamā stūra Pavlovs gan pieļāva rupju kļūdu, gandrīz ieceļot bumbu savos vārtos. "Skonto" palēnām pārgāja uz pretuzbrukumu taktiku, un 40. minūtē viens pret vienu tika izvirīts Gutkovskis. Viņš pilnībā bumbu tomēr nepaspēja nokontrolēt, jo laicīgi no vārtiem izgāja Jevgeņijs Ņerugals. Cenšoties tikt pie bumbas, Gutkovskis ar kājām ietriecās Ņerugala sejā, un bija nepieciešama piespiedu maiņa. Vārtos stājās Aleksandrs Vlasovs, kurš vēl sezonas sākumā bija komandas pamatvārtsargs.

Pirmajā puslaikā pierādītsavu varēšanu Vlasovam nenācās, taču otrā puslaika sākumā "Daugavas" aizsargi izgāja laukumā galīgi nenoskaņojušies. Jāizceļ arī Morova precīza piespēle starp aizsargiem, pēc kuras tikai nedaudz garām vārtiem sita Jermolajevs. Pēc minūtēm desmit pamodās arī mājinieki, un gan Kosmačovs, gan Ablitarovs bija gatavi raidīt bumbu vārtos no tuvas distances. Problēma tāda, ka viņi centās to darīt reizē un patraucēja viens otram.

Pēc spēles gaitas bija grūti uzminēt, ka šī ir nacionālā čempionāta viena no izšķirošajām cīņām starp medaļu pretendentiem, jo viss norisinājās mierīgi un bez liekas steigas. Morozs vēlreiz ar viltīgu piespēli izvirzīja komandas biedru sitiena pozīcijā, taču šo izdevību izniekoja Gabovs, bet nedaudz vēlāk Morozs vēlreiz apdraudēja vārtus ar spēcīgu tālsitienu. 78. minūtē bija brīdis, kad rezultātām bija jākļūst 1:1, taču daugavpilieši spēlētāju burzmā soda laukumā tā arī neprata iebakstīt bumbu vārtos.

"Skonto" pēdējās minūtēs arvien izteiktāk iesēdās aizsardzībā un bija jūtams viņu nogurums, taču arī tas nepalīdzēja "Daugavai". 89. minūtē bumba apmēram 30(!!) sekundes bija "Skonto" soda laukumā mājinieku rīcībā, taču viņi, nepārtraukti vilcinoties un meklējot arvien citus variantus, tā arī ne reizi netika pie puslīdz normāla sitiena. Pretuzbrukumā vēl aizskrēja Gutkovskis, iegūstot vērtīgo laiku un palīdzot nosargāt svarīgus trīs punktus.

"Daugava" šosezon tā arī ne reizi nespēja atņemt punktus Tamaza Pertijas vadītajai komandai, kura pārtraukusi savu neveiksmju sēriju un saglabā viena punkta deficītu no turnīra līderes "Ventspils".

Daugavpils "Daugava" - "Skonto" 0:1 (0:1)Vārti: Morozs 18`Brīdinājumi: CincadzeDaugava: Ņerugals (Vlasovs 41`), Solovjovs, Ablitarovs, Ševeļovs, Kuplovs-Osinskis, Kucenko, Cincadze, Kosmačovs (Kokins 73`), Žatkins, Kozlovs, Arlašins (Ignatāns 60`)Skonto: Pavlovs, Bērenfelds, Isajevs, Morozs, Apija, Dvali, Gabovs, Rugins, Gutkovskis, Klimiašvili, JermolajevsGalvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs