13.01.2014. 17:05

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

«Viņa atlabšanas process līdz šim bijis ļoti iepriecinošs,» izteicies Morgenšternu ārstējošās Zalcburgas klīnikas vadītājs Jozefs Obrists. «Asiņošana un sasitumi ir mazinājušies. Bija draudi par smadzeņu tūsku, tomēr tie nav piepildījušies.»

Kā zināms, 27 gadus vecais Morgenšterns kritienu piedzīvoja treniņa laikā piektdien, vienā no pieciem pasaulē lielākajiem tramplīniem Tauplicā. Austrietis sava lēciena laikā gaisā zaudēja līdzsvaru, sasvērās uz kreiso pusi, nokrītot pret zemi ar muguru un atsitot galvu. Pazīstamais sportists uz brīdi zaudējis samaņu, taču pēc neilga mirkļa tomēr bija spējīgs runāt.

Ārsti atklājuši, ka Morgenšterns neatceras kritiena brīdi, tomēr jau ir noskatījies negadījumu atkārtojumā.

Nākamās divas nedēļas Morgenšterns izmantos rehabilitācijai un cer, ka ar to būs pietiekami, lai varētu startēt Olimpiādē.

«Tomasam nepieciešamas vismaz 14 dienas rehabilitācijai,» izteicies Austrijas izlases ārsts Jirgens Barthofens. «Šajā periodā viņš noteikti nelēks, bet pēc tam skatīsimies, ko būs iespējams darīt.»

Tikmēr Austrijas izlases vadība pavēstījusi, ka atstās Morgenšterna rīcībā olimpisko ceļazīmi «tik ilgi cik iespējams». Austrijas olimpisko izlasi plānots nosaukt 27. janvārī.

Soču Olimpiādes individuālās sacensības uz vidējā kalna plānotas 8. februārī, bet uz lielā kalna sportisti sacentīsies 15. februārī. Savukārt komandu sacensības risināsies vēl divas dienas vēlāk.

Morgenšterns divas reizes triumfēja 2006. gada Turīnas Olimpiādē, kad bija labākais individuālajās un komandu sacensībās no lielā tramplīna, bet četrus gadus vēlāk vēlreiz uzvarēja komandu sacensībās. Tāpat Austrijas sportists savas karjeras laikā ieguvis astoņas pasaules čempionāta zelta medaļas.

2008. un 2011. gadā Morgenšterns kļuva par Pasaules kausa ieguvēju. Tāpat pirms trim gadiem viņš triumfēja prestižajā Četru tramplīnu turnejā.

Tikmēr Somijas tramplīnlēkšanas izlase paziņojusi, ka Sočos varētu nestartēt 36 gadus vecais Janne Ahonens, kurš novembrī ieguva infekciju un joprojām nav spējis pilnībā atlabt no tās, tāpēc nedemonstrē sekmīgu sniegumu.

Sacensību apritē Ahonens cer atgriezties vien nedēļu pirms Olimpiādes 31. janvārī.

Pirmo reizi no profesionālā sporta Ahonens aizgāja 2008. gadā, bet gadu vēlāk tomēr atgriezās. Otro reizi viņš tramplīnlēkšanu pameta 2011. gadā, bet par kārtējo atgriešanos paziņoja pagājušā gada sākumā.

Plaši par visu laiku labāko tramplīnlēcēju uzskatītais Ahonens karjeras laikā pasaules čempionātos izcīnījis desmit medaļas, divas reizes ieguvis Pasaules kausu un piecas reizes bijis labākais Četru tramplīnu turnejā.

Šajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 627 punktiem ir polis Kamils Stohs, Morgenšterns ar 438 punktiem atrodas septītajā vietā, bet Ahonens ar 161 punktu ir vien 22. pozīcijā. Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties