15.04.2014. 20:00
Novaks Džokovičs Montekarlo titula aizstāvēšanu sācis iespaidīgi, pirmajā mačā ar 6:1, 6:0 sagraujot Spānijas tenisistu Albertu Montanjesu. Tā ranga otrajam numuram ir sezonas graujošākā uzvara, kuras gūšanai bija nepieciešamas tikai 45 minūtes.

Novaks Džokovičs uzvarējis visus sešus mačus pret māla speciālistu Albertu Montanjesu, viņu piecās no sešām spēlēm uzveicot tieši uz māla. Šodien Novakam, kurš jau ar mača pirmajām izspēlēm bija uzdevumu augstumos un spēlēja savu labāko tenisu ar visām no tā izrietošajām sekām (arī "krāsoja līnijas"), pārliecinošākā uzvara pār Montanjesu. Iepriekšējais labākais sasniegums bija zaudēti pieci geimi (divreiz). Džokovičs 1. seta trešajā geimā savu servi noturēja no 0:40, pēc tam uzvarot 10 geimos pēc kārtas.

Ranga vicelīderis, kurš pirms ierašanās Montekarlo uzvarēja gan Indianvelsā, gan Maiami, sasniedzis 11 uzvaru sēriju. Džokovičs uzvarējis pēdējos četros "Masters 1000" turnīros – pagājušās sezonas izskaņā triumfējot arī Šanhajā un Parīzē. Novaks "māsteros" nav zaudējis kopš augusta, kad Sinsinati piekāpās Džonam Isneram. Džokovičs "Masters 1000" turnīros guvis 21 uzvaru pēc kārtas. Šodien viņam panākuma gūšanai bija nepieciešamas tikai 45 minūtes.

Džokovičs pirms gada Montekarlo pārtrauca Rafaela Nadala iespaidīgo sēriju šajā turnīrā – spānis bija uzvarējis astoņus gadus pēc kārtas, iekrājot 46 maču uzvaras pēc kārtas. Džokovičs Nadalu apturēja finālā, tagadējo ranga līderi apspēlējot divos setos ar rezultātu 6:2, 7:6(1). Rafa turnīru sāks trešdien ar maču pret Teimurazu Gabašvili. Viņam izdevās kārtējo zaudējumu sagādāt arvien sliktā formā esošajam Žilam Simonam – 4:6, 6:4, 6:4.

Tas nebija vienīgais otrdienas mačs, kurā favorīts zaudēja. Retu uzvaru uz māla (5-12) ATP līmenī guva Jensuns Lu, kurš ar 7:6(5), 6:1 apspēlēja šogad jau 10 uzvaras uz māla sakrājušo Federiko Delboni. Argentīnietis 2014. gadā uzvarējis tikai mačos uz māla, pirms pusotra mēneša Brazīlijā izcīnot karjeras pirmo titulu.