01.10.2017. 15:50

Londonas ''Arsenal'' galvenajam trenerim Arsēnam Vengeram ''Brighton'' bija 45. pretinieks Anglijas Premjerlīgas ietvaros, un viņš tādējādi pārspēja sera Aleksa Fērgusona rekordu. ''Arsenal'' joprojām jāiztiek bez traumas guvušajiem Santi Kazorlas, Fransisa Kokelina, Denija Velbeka, Kaluma Čembersa un Mesuta Ezila, bet ''Brighton'' nevarēja palīdzēt trīs savainotie futbolisti un diskvalificētais Tomers Hemeds.

''Arsenal'': Čehs – Monreāls, Mustafi, Holdingss – Kolašinačs, Džaka (Elnenijs 83'), Remzijs, Beljerins – Sančess, Lakazets (Volkots 71'), Ivobi (Žirū 71')

''Brighton'': Raienss – Bongs, Danks, Dafijs, Bruno – Iskverdo (Nokerts 76'), Propers, Gross, Stefenss, Mārčs (Sčeloto 72') – Brauns (Marejs 76')

Londonas ''Arsenal'' jau no spēles pirmajām minūtēm bumbu kontrolēja vairāk, turklāt Aleksandrs Lakazets jau pirmajā uzbrukumā norībināja vārtu konstrukciju, izpildot ļoti spēcīgu sitienu no vairāk kā 30 metriem. Ap 15. minūti ''Arsenal'' tika pie iespējas izpildīt brīvsitienu no asa leņķa pretinieku vārtu tuvumā. Mānīgu un precīzu piespēli uz tālo stabu veica Granits Džaka, bet pie ''Brighton'' vārtiem izveidojās pamatīga burzma - sekoja divi bloķēti sitieni londoniešu izpildījumā, bet trešajā piegājienā Načo Monreāls atrada brīvo spraugu un iesita bumbu tīklā – 1:0. Jāatzīmē, ka tie bija pirmie Monreāla vārti kopš 2013. gada.

Puslaika turpinājumā ''Brighton'' gandrīz panāca izlīdzinājumu, kad Sollijs Mārčs pēc viltīgas viesu komandas brīvsitiena izspēles veica spēcīgu sitienu, taču trāpīja pa vārtu stabu. Precīza sitiena gadījumā būtu ārkārtīgi skaists vārtu guvumus. Arī ''Arsenal'' bija iespēja gūt vēl vienus vārtus, taču izcili vārtos nospēlēja Mets Raiens, kurš atvairīja ļoti bīstamu Ārona Remzija sitienu no tuvas distances. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu ''Arsenal'' pārsvaru.

Pēc pārtraukuma Londonas klubs turpināja dominēt un guva vēl vienus vārtus. Kādā no uzbrukumiem ļoti skaisti nospēlēja mājinieku līderis Aleksis Sančess, kurš ar papēdi piespēlēja Aleksam Ivobi, nigērietim nonākot aci pret aci ar Raienu un gūstot vārtus – 2:0. ''Arsenal'' turpināja diktēt spēles tempu, turklāt puslaika izskaņā bīstamu sitienu no brīvsitiena punkta izpildīja Sančess, tomēr raidīja bumbu pāri vārtiem.

Londonas klubs pārliecinoši vairāk sita vārtu virzienā (23:6), kā arī vairāk kontrolēja bumbu (67% - 33%). Braitona puslaika izskaņā centās glābt situāciju, taču ''Arsenal'' aizsardzība darbojās pietiekami labi un neļāva pretiniekiem daudz izpausties. Vengera vadītā komanda spēles izskaņā aizsargājās vairāk, taču vārtu nezaudēja un izcīnīja uzvaru 2:0, kas ļāva mazliet uzlabot savas pozīcijas turnīra tabulā.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties