12.06.2016. 19:33
Šovakar Francijas Top 14 regbija čempionātā tika izspēlēta otrā no divām ceturtdaļfināla spēlēm, kurā tikās Monpeljē un Kastras komandas. Cīņa pēc rakstura izvērtās ļoti spraiga un brīžiem arī rupja, taču pirmajā puslaikā iegūtais pārsvars ļāva mājniekiem, Monpeljē regbistiem, svinēt uzvaru ar 28:9

Lai arī pašlaik Francijā notiek Eiropas čempionāts futbolā, svētdienas vakars Monpeljē pilsētā, "Altrad Stadium" arēnā, pagāja regbija zīmē, jo pilsētas regbija komanda uzņēma viesus no Kastras, lai noskaidrotu to komandu, kas turpinās izslēgšanas spēles un nākošajā kārtā tiksies ar regulārās sezonas otrās vietas ieguvēju, Tulonas regbija klubu.

Jāpiebilst, ka abas komandas šai cīņai gatavojās ar līdzīgu maču bilanci, jo pēdējos piecos mačos Monpeljē regbisti tika pie trim uzvarām, bet kastrieši bija mazliet veiksmīgāki, jo viņiem izdevās izcīnīt par vienu uzvaru vairāk. Tiesa, pirms mača tika atzīmēts, ka abu komandu cīņā liela nozīme ir mājas arēnas faktoram, jo kopš 2012. gada, jeb pēdējās 12 spēlēs, tikai divas reizes pie uzvaras ir tikuši viesi, tajā skaitā vienā no spēlēm viesi uzvarēja tikai mača pagarinājumā.

Spēle, protams, sākās ar nelielu piesardzību, jo neviena no komandām nevēlējās jau mača sākumā nonākt iedzinējos. Taču, kā jau pienākas mājniekiem, bumbu kontrolēja Monpeljē komanda un tas beigu beigās deva rezultātu – no sākuma tika iegūta un realizēta iespēja sist soda sitienu, bet pēc dažām minūtēm šīs sezonas Eiropas Izaicinājuma kausa ieguvēji arī piezemēja bumbu (veiksmīgs izrādījās Timoci Nagusa) un panāca uz tablo iedegamies jau, lai arī ne drošu, bet patīkamu rezultātu – 8:0.

Pēc Monpeljē komandas izrāviena, spēle kļuva daudz fiziskāka un tamdēļ dabūja ciest paši regbisti. Neiztika arī bez tiešām fiziskām sadursmēm, kas varēja pāraugt arī kautiņos, taču, vismaz tajā brīdī, saprotot spēles nozīmību, neviens neatļāvās likt lietā arī dūres.

Pirmā puslaika zīmīgākais moments bija urugvajiešu regbista Gabriela Ortegas sadursme ar Entoniju Tutivaki, kā rezultātā viņš guva smagu savainojumu kamdēļ no laukuma tika aiznests uz nestuvēm. Tiesa, šis notikums nemazināja abu spēlētāju agresiju un vēlmi skaidrot attiecības arī ar ārpus spēles noteikumu paņēmieniem.

Kastras komandai, protams, bija ne tikai jākaujas ar mājniekiem, bet arī jāmēģina samazināt rezultāta starpība un Benjamins Urdapileta, pēc neveiksmīga pirmā soda sitiena, otro gan realizēja, taču ar to bija par maz, lai rezultāta starpību samazinātu līdz viena piezemējuma tiesai, jo īsu brīdi pirms tam Demetri Catrakilis bija izdarījis to pašu.

Puslaika izskaņā viesiem bija vēl viena iespēja samazināt rezultāta starpību un iespējams, ka pat līdz minimumam, taču viņi kļūdījās, pārkāpa noteikumus un kārtējo reizi palika gribot, lai arī uzbrukums bija nonācis jau tiešā ieskaites zonas tuvumā.

Puslaika pārtraukumā abas komandas devās pie rezultāta 11:3, taču šis bija tas gadījums, kad rezultāts neatainoja spēles noskaņu, jo cīņa laukumā bija daudz nežēlīgāka un sīvāka nekā to parādīja statistikas ailes.

Otrais puslaiks sākās ar Kastras ofensīvu, taču nekur tālāk kā par 10 metru līniju viņi netika. Tāpēc Rorija Kokota trīs gūtie punkti ir jāsauc par panākumu. Tiesa, ilgi priecāties viņiem nenācās, jo mājnieki izdarīja to, ko no viņiem gaidīja – ātri atbildēja ar piezemējumu Pola Viljamsa izpildījumā.

Lai arī likās, ka dažāda veida rupjībām un asumiem regbistiem vairs nav spēka vai intereses, 15 minūtes līdz mača beigām DĀR izlases spēlētājs Janijs du Plesis par sitienu pretiniekam saņēma dzelteno kartīti, kas Kastras komandai deva iespēju atgriezties spēlē, jo rezultāts uz to brīdi bija 9:18 un viņi vairs neizskatījās tik nevarīgi kā pirmā puslaika vidū.

Vairākums gan gaidīto neatnesa, jo Kastra to aizvadīja ļoti nemākulīgi un tā vietā, lai atspēlētos paši zaudēja punktus, turklāt desmit punktus. Punktu jebkādām viesu cerībām uz pozitīvu spēles iznākumu pielika Pjēra Špīsa piezemējums. Kastra gan vēl gribēja gūt prestiža punktus, taču viņiem tas īsti neizdevās pat neskatoties uz to, ka mājnieki tūdaļ pēc pamatlaika beigām nesteidza bumbu raidīt ārpus laukuma un beigt spēli.

Cīņa beidzās vien 83. minūtē, turklāt, ar kautiņu, kas, jāatzīst godīgi, bija ļoti sagaidāms rezultāts, vērojot spēli no paša sākuma. Rezultātā komandas no laukuma nogāja ar dažām pārsistām uzacīm un saplēstiem krekliem.

Pēc šī panākuma Monpeljē komanda var gatavoties nākošajā nedēļas nogalē paredzētajai pusfināla spēlei, kurā viņiem būs jācīnās ar spēcīgo un zvaigžņoto Tulonas regbija klubu.

Jau ziņojām, ka vakardien, mačā starp Parīzes "Racing 92" un Tulūzas komandu, tika noskaidrota tā komanda, kas nākošajā kārtā stāsies pretī Klermonas regbistiem. Pateicoties Dena Kārtera lieliskajai spēlei, nākošajā kārtā iekļuva parīzieši.

Pusfināli Top 14 čempionātā ir paredzēti 17. un 18. jūnijā, bet finālspēle tiks aizvadīta 24. jūnijā, turklāt nevis Francijā, bet gan Spānijā, slavenajā "Camp Nou" stadionā. Šāds solis ir sperts, jo Francijas lielākie stadioni ir aizņemti dēļ jau pieminētā Eiropas čempionāta futbolā.

Piezemējumi: Nagusa (13), Viljamss (52), Špīss (75) - NAVRealizācijas: Catrakilis (53, 76) - NAVSoda sitieni: Catrakilis (9, 34, 75) – Urdapileta (37), Kokots (49, 65)