09.02.2014. 20:10
Gaels Monfīss pārtraucis piecu zaudējumu sēriju ATP finālos, svētdien triumfējot Monpeljē notikušajās "World Tour 250" sacensībās. Monfīss divu franču finālā ar 6:4, 6:4 uzveica pagājušā gada čempionu Rišāru Gaskē. Tādas pašas nozīmes turnīrā Zagrebā ceturto reizi uzvarēja mājinieks Marins Čiličs.

Franču fināls Monpeljē bija arī pirms gada, kad Rišārs Gaskē ar 6:2, 6:3 sagrāva Benuā Pēru. No abiem šonedēļ spēlēja tikai Gaskē, kuram atkal izdevās tikt līdz finālam. Un atkal tajā pretī stājās tautietis – Gaelu Monfīsu uzvarēt neizdevās, viņam piekāpjoties ar 4:6, 4:6.

Francijas pirmais numurs nodemonstrēja viduvēju sniegumu un piedzīvoja loģisku zaudējumu divos setos. Gaskē nebija nevienas breikbumbas, bet divos setos kopā viņš uzņemšanā spēja uzvarēt tikai 10 izspēlēs. Monfīss 1. setā breiku ieguva septītajā geimā, kad vispirms pārmeta bumbiņu pāri Rišāram, bet pēc tam sagaidīja sava tautieša "forehand" sitienu autā.

Gaskē 2. seta pirmajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, kādu laiku darbojās cerīgāk nekā 1. setā, tomēr zaudējumu novērst neprata. Arī šoreiz izšķirošajā brīdī viņam "forehand" kļūda, kas signalizēja divus zaudētus setus ar vienādu 4:6 rezultātu. Monfīss bilanci pret Gaskē uzlaboja līdz 6-4. Viņš Rišāru gada sākumā uzveica arī Dohā (6:2, 7:5). Monfīss šogad zaudējis tikai divreiz (12-2), abas Rafaelam Nadalam.

27 gadus vecais Monfīss pārtrauca piecu zaudējumu sēriju finālos (pēdējā uzvara 2011. gada oktobrī Stokholmā), savu bilanci titulu mačos padarot nedaudz pieklājīgāku: 5-16. Divus no karjeras pieciem tituliem Monfīss izcīnījis tieši Monpeljē, šeit uzvarot arī 2011. gadā. Vēl divus titulus telpās viņš izcīnījis Mecā un Stokholmā, bet vienīgais tituls āra apstākļos un uz māla gūts 2005. gadā Sopotā. Gaskē pēc šodienas finālos 10-11 rādītājs. Rišārs tikai vienreiz karjerā spējis aizstāvēt ATP titulu, 2006. gadā otro gadu pēc kārtas uzvarot Notingemā.

Spēle Rezultāts
(5) Gael Monfils – (1) Richard Gasquet 6:4 6:4
(1) Richard Gasquet – (3) Jerzy Janowicz 7:6(6) 7:6(4)
(5) Gael Monfils – (6) Jarkko Nieminen 6:2 3:6 6:1
(1) Richard Gasquet – Albano Olivetti 6:4 6:2
(3) Jerzy Janowicz – (7) Edouard Roger-Vasselin 6:2 6:4
(5) Gael Monfils – Denis Istomin 6:4 6:4
(6) Jarkko Nieminen – Marc Gicquel 6:3 3:6 7:6(5)
(1) Richard Gasquet – Paul-Henri Mathieu 6:1 6:3
Marc Gicquel – (2) Gilles Simon 7:6(4) 6:3
(3) Jerzy Janowicz – Adrian Mannarino 7:6(2) 6:3
Denis Istomin – (4) Dmitry Tursunov 7:5 6:4
(5) Gael Monfils – Joao Sousa 6:3 6:2
(6) Jarkko Nieminen – Pierre-Hugues Herbert 7:6(5) 7:6(5)
(7) Edouard Roger-Vasselin – Dustin Brown 6:3 6:4
Albano Olivetti – Nikolay Davydenko 7:6(5) 6:7(5) 7:5
(5) Gael Monfils – Lukasz Kubot 6:4 4:6 6:3
(6) Jarkko Nieminen – Aleksandr Nedovyesov 4:6 6:2 4:4 izst. (plecs)
(7) Edouard Roger-Vasselin – Michal Przysiezny 7:6(3) 6:3
Nikolay Davydenko – (8) Julien Benneteau 7:6(6) 7:5
Dustin Brown – Teymuraz Gabashvili 4:6 6:1 7:6(1)
Marc Gicquel – Michael Llodra 6:4 7:6(4)
Pierre-Hugues Herbert – Andres Artunedo Martinavarr 6:4 6:3
Denis Istomin – Marsel Ilhan 6:4 7:5
Adrian Mannarino – Vincent Millot 6:4 6:4
Paul-Henri Mathieu – Nicolas Mahut 6:1 3:0 izst. (gripa)
2004. Robins Sēderlings Zviedrija

Piezīme: 2011. gadā turnīrs netika rīkots (pāreja no sezonas beigām uz gada otro mēnesi), agrāk Monpeljē pārņemtās sacensības notika Lionā.

Arī Zagrebas turnīra finālā sacensību pirmajam numuram neizdevās uzvarēt.Tomijs Hāss jau pirmajā geimā ieguva breiku, taču to uzreiz zaudēja un drīzumā divos setos ar 3:6, 4:6 piekāpās Marinam Čiličam, kuru bija uzveicis divās no trim iepriekšējām spēlēm.

25 gadus vecais Čiličs izlaidis tikai vienu Zagrebas turnīru (2012. gadā), šonedēļ šeit spēlēja jau astoto reizi un izcīnīja ceturto titulu (2009, 2010, 2013, 2014). Čiličam Zagrebā ir iespaidīga 22-4 bilance. Horvātijas tenisists pusi no saviem 10 vienspēļu tituliem izcīnījis dzimtenē – bez četriem panākumiem Zagrebā viena uzvara arī uz māla Umagā. Vēl Čiličam divi tituli Čennajā, bet pa vienam Ņūheivenā, Londonā un Sanktpēterburgā. Bilance finālos: 10-8.

Vācu veterāns Hāss 13. reizi karjerā turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru. Tomijam tā arī nav izdevies izcīnīt titulu, esot turnīra pirmā numura godā. Zagrebā sasniegtais fināls ir Hāsa labākais rezultāts tādā statusā. Līdz šai nedēļai viņš ar pirmo numuru pat nebija ticis līdz finālam, divreiz – 2002. gadā Longailendā un 2009. gadā Losandželosā – apstājoties pusfinālā.

(5) Marin Cilic – Dusan Lajovic 6:4 7:5
Andrey Kuznetsov – (8) Igor Sijsling 1:6 6:3 7:6(5)
Daniel Evans – Michael Berrer 1:6 6:1 7:6(4)
Dudi Sela – Lukas Lacko 6:3 6:3
(5) Marin Cilic – Mate Delic 6:4 6:4
Dudi Sela – (6) Lukas Rosol 6:3 7:6(2)
(8) Igor Sijsling – Blaz Kavcic 6:7(4) 6:3 6:4
Benjamin Becker – Jesse Huta Galung 6:7(4) 6:3 7:6(6)
Michael Berrer – Borna Coric 6:4 3:6 6:4
Daniel Evans – Jan Hajek 6:3 6:1
Andrey Golubev – Victor Hanescu 7:6(6) 4:6 7:6(5)
Ivo Karlovic – Daniel Brands 6:7(4) 7:5 7:6(3)
Andrey Kuznetsov – Sergiy Stakhovsky 6:4 7:6(8)
Lukas Lacko – Jan-Lennard Struff 6:4 6:4
Dusan Lajovic – Pedja Krstin 6:2 6:3
Bjorn Phau – Ante Pavic 6:3 6:4

Piezīme: ar 7. numuru bija izlikts Radeks Štepāneks, taču čehs turnīrā nepiedalījās papēža savainojuma dēļ.