31.05.2014. 19:19
Francijas tenisists Gaels Monfīss sestdien revanšējās Fabio Foņīni par dramatisko zaudējumu Parīzē pirms četriem gadiem, Itālijas pirmo numuru šodien "French Open" 3. kārtas spēlē pārspējot ar 5:7, 6:2, 6:4 0:6, 6:2.

Gaela Monfīsa un Fabio Foņīni pirmā tikšanās Parīzē pēc bēdīgi slavenās 2010. gada spēles, kurā Itālijas tenisists uzvarēja ar 9:7 piektajā setā, tika nodēvētā par šodienas galveno spēli. Un tā nelika vilties, jo notika teju viss, ko varēja iztēloties. Protams, bija pats galvenais – pieci seti.

Monfīss ceturto setu bez īpašas piepūles atdeva ar 0:6, ļoti bieži necenšoties tikt klāt pat aizsniedzamām bumbiņām. Ar milzu pūlēm noturējis servi 5. seta pirmajā geimā, Monfīss tiesnesim teica, ka tūlīt sabruks, jo mirst. Uzreiz pēc tam sekoja "sausais" breiks viņa izpildījumā. Francūzis pretēji loģikai pēkšņi sāka spēlēt ļoti enerģiski.

Foņīni kopumā aizvadīja drausmīgu maču, kuru simboliski pabeidza ar paša nobreikošanu uz nulles. Fabio pēdējā geimā visus četrus punktus pretiniekam uzdāvināja ar "forehand" kļūdām. Visā mačā itālietim 81(!) nepiespiestā kļūda. Monfīss Parīzē uzvarējis 8/10 piecu setu mačiem. Bez 2010. gada zaudējuma pret šodienas pretinieku ir vel tikai arī neveiksme pērn pret Tomiju Robredo. Foņīni tika izsvilpts, gan ierodoties kortā, gan arī to pametot. Fabio skatītājiem veltīja vidējā pirksta žestu...

Čempions Rafaels Nadals atkārtoja pašam piederošo rekordu, "French Open" gūstot 31. uzvaru pēc kārtas. Tikpat maču pēc kārtas viņš uzvarēja arī no savas debijas līdz 2009. gada 4. kārtai, kurā viņu apturēja Robins Sēderlings. Rafa šodien ar 6:2, 7:5, 6:2 uzveica Leonardo Maijeru.

Nadala nāmamais pretinieks būs Serbijas tenisists Dušans Lajovičs, kurš izmantojis lielisko izlozi (Federiko Delbonis, Jirgens Zops un Džeks Soks) un pirmo reizi sasniedzis "Grand Slam" 4. kārtu. Lajovičs trīs mačos nav zaudējis ne seta un šodien ar 6:4, 7:5, 6:3 pret Džeku Soku gūtajā uzvarā novērsa 8/9 breikbumbām.