24.05.2013. 19:53

Ernesta Gulbja iespējamais "French Open" 2. kārtas pretinieks, Francijas tenisists Gaels Monfīss, sasniedzis deviņu uzvaru sēriju, šodien iekļūstot Nicas "ATP World Tour 250" turnīra finālā.

Gaels Monfīss, kurš Parīzē startēs ar "wild card" (šobrīd rangā tikai 109. vieta), pagājušajā nedēļā uzvarēja Bordo "Challenger" turnīrā, bet šonedēļ pievienojis vēl četras uzvaras ATP 250. sērijas turnīrā Nicā.

Monfīss mājas turnīrā zaudēja pirmo setu 1. kārtā pret Santjago Hiraldo, bet pēc tam uzvarējis astoņus setus pēc kārtas. Šodien Monfīsam 6:4, 7:5 uzvara pret Pablo Anduharu. Francūzis otrajā setā atspēlēja breiku. Monfīsam pirmais ATP fināls kopš pagājušā gada februāra Monpeljē.

Par otro finālistu kļuva spānis Alberts Montanjess, kurš pusfinālā ar 6:4, 4:6, 6:0 uzveica mājinieku Eduāru Rožē-Vaselānu. 32 gadus vecajam Montanjesam pirmais fināls kopš 2011. gada vasaras Kicbīlē. Montanjess uzvarējis trīs no četrām spēlēm pret Monfīsu, visos gadījumos uzvarot māla seguma mačos. Pēdējā no tām bija pavisam nesen Montekarlo – 6:2, 2:6, 6:4. Monfīsam finālos 4-13 bilance, bet Montanjesam 5-5.

Robin Haase – (4) John Isner 6:4 1:6 7:5
Gael Monfils – (6) Fabio Fognini 6:2 7:6(5)
Albert Montanes – Victor Hanescu 7:5 7:6(2)
Carlos Berlocq – Leonardo Mayer 6:2 6:1
Edouard Roger-Vasselin – Alejandro Falla 5:0 (Falla izstājās)
Victor Hanescu – Albert Ramos 6:3 5:7 6:4

Piezīme: ar 1. numuru bija izlikts Tomāšs Berdihs, kurš dalību no turnīra atsauca noguruma dēļ, bet ar 7. numuru izliktais Marsels Granoljerss izstājās pleca savainojuma dēļ.

Diseldorfā labāko četrinieku bija sasnieguši divi ATP pusfinālu debitanti – Gvido Pelja un Igors Saislings. Nevienam no viņiem neizdevās tikt pirmajā finālā, lai gan nīderlandietim iespējas netrūka.

Pirmajā mačā divu Argentīnas tenisistu duelī Peljas brīnumainajam turnīram punktu pielika Huans Monako, kurš savu tautieti apspēlēja ar 6:4, 7:6(8). Monako ar abu setu pabeigšanu bija lielas problēmas. Pirmajā setā Huanam vajadzēja četras setbumbas, bet otrajā viņš divreiz izlaida breika pārsvaru, bet taibreikā atspēlēja setbumbu.

Tikmēr Saislings nenosargāja pārsvaru pret Jarko Nieminenu, somam uzvarot trīs setos – 7:5, 4:6, 6:3. Saislings trešajā setā bija priekšā ar agru breiku (2:0). Piebilstams, ka pārsvaru viņš izlaida arī pirmajā setā, no 5:4 (sava serve) zaudējot trīs geimus pēc kārtas.

Abi finālisti līdz šim tikušies trīs reizes, 2-1 bilanci iekrājot Nieminenam. Soms uzvarējis abos mačos uz "hard", bet Monako bijis pārāks vienīgajā spēlē uz māla. Mači gan notikuši sen – 2006., 2007. un 2010. gadā. Abiem tenisistiem pirmais fināls 2013. gadā. Monako bilance finālos: 7-9, Nieminenam tikai 2-10.

(3) Juan Monaco – Guido Pella 6:4 7:6(8)
(6) Jarkko Nieminen – Igor Sijsling 7:5 4:6 6:3
(3) Juan Monaco – Tobias Kamke 6:3 6:4