18.08.2016. 22:43
Spānijas sieviešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 18. augustā, uzvarēja Serbijas izlasi ar rezultātu 68:54 un kļuva par pirmo Rio spēļu finālisti. ASV un Francijas spēle sāksies plkst. 01:00 naktī.

“Sarkanā fūrija” līdz finālam tika ceturtajā piegājienā. Debijas reizē 1992. gadā Barselonā spānietes izcīnīja piekto vietu, 2004. gadā Atēnās finišēja sestās, bet 2008. gadā Pekinā vēlreiz ieņēma piekto vietu. Nākamajā ciklā Olimpiskās spēles gāja secen, taču Rio četrgade kļuva par veiksmīgāko vēsturē.

Lukasa Mondelo trenētās komandas panākumu gājiens sākās 2013. gada Eiropas čempionātā Francijā, kur spānietes apspēlēja visas sāncenses un pēc 20 gadu pārtraukuma izcīnīja Eiropas titulu. Nākamajā gadā Spānija nopelnīja sudraba medaļu Pasaules čempionātā Turcijā, savukārt Rio pirmo reizi sasniedza Olimpisko spēļu finālu.

Spānietes iniciatīvu pārņēma sestajā minūtē, kad komandas pieredzējušākā spēlētāja Laja Palau iemeta pirmo tālmetienu spēlē. Viņas partneres ļoti labi darbojās ātrajās pārejās, guva punktus gan frontālajos uzbrukumos, gan garāmgājienos, kamēr serbietes piecu minūšu laikā spēja atbildēt tikai ar Sašas Čado tālmetienu. Divi izrāvieni 7:0 un 6:0 nodrošināja Spānijai 11 punktu pārsvaru – 20:9.

Čado tālmetieni ilgu laiku palika vienīgie Serbijas guvumi – Eiropas čempiones pirmajā ceturtdaļā realizēja tikai katru piekto metienu. Otrajā ceturtdaļā arī serbietēm izdevās ātrās pārejas, turklāt labi strādāja viņu aizsardzība. Līdz puslaika pārtraukumam spānietes 12 reizes zaudēja bumbu un pārsvars saruka – ceturtdaļas vidū 22:20, puslaikā 33:28.

Pirmajā puslaikā spānietes savāca par 14 atlēkušajām bumbām vairāk (26-12). Komandām atgriežoties no atpūtas, “Sarkanā fūrija” vēlreiz lika manīt par savu pārākumu soda laukumā. Serbietēm nebija daudz iespēju atkārtotiem uzbrukumiem, kamēr spānietēm tādi bija regulāri. Marinas Maļkovičas komanda sešas minūtes nespēja gūt ne punkta, Jeļena Milovanoviča saņēma ceturto piezīmi un Spānijas pārsvars pieauga līdz 13 punktiem – 41:28.

Daniela Peidža pirmo grozu Serbijai guva tikai 27. minūtē, bet spānietes nekavējoties atbildēja ar tālmetienu – 44:30. Īsi pirms pusstundas beigām Spānijas pārsvars sasniedza 17 punktus (53:36), tomēr Ana Daboviča vienu grozu atspēlēja – 53:38. Pēdējās desmit minūtēs Spānija turpināt dominēt aizsardzībā un svinēja vēsturisku panākumu.

Spānija – Serbija 68:54 (20:9, 13:19, 20:10, 15:16)Spānija: Torrens 14, Ndour 14, Nicholls 13, Dominguez 10, Xargay 6, Cruz 6, Palau 5, Gil, Romero; Rodriguez, Pascua, Quevedo.Serbija: Petrovic 12, Cado 12, Milovanovic 10, Page 10, A. Dabovic 8, Jovanovic 2, M. Dabovic, Radocaj, Butulija, Stankovic; Krnjic, Crvendakic.Tiesneši: Cristiano Maranho (Brazīlija), Scott Paul Beker (Austrālija), Anne Beker (Vācija).Komisārs: William Stanley Mildenhall.

Otrdiena, 16. augusts, ceturtdaļfināliAustrālija – Serbija 71:73Spānija – Turcija 64:62ASV – Japāna 110:64Francija – Kanāda 68:63

Ceturtdiena, 18. augusts, pusfināliSpānija – Serbija 68:5401:00 Francija – ASV (LTV7 plkst. 01:00, ieraksts plkst. 08:30)

Sestdiena, 20. augusts17:30 Spēle par trešo vietu (LTV7)21:30 Fināls (LTV7; VSB ieraksts plkst. 08:50)