26.02.2015. 07:35
Pie uzvarām pirmajās UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla spēlēs otrdien tika Francijas vicečempione Monaco un Vācijas klubs Leverkūzenes Bayer.Par sensāciju parūpējās Monaco, kura izbraukumā ar 3:1 (1:0)...

Par sensāciju parūpējās Monaco, kura izbraukumā ar 3:1 (1:0) uzvarēja Anglijas premjerlīgas klubu Londonas Arsenal.

Pirmā puslaika 38.minūtē ar teicamu tālšāvienu Monaco komandu vadībā izvirzīja Džefrijs Kondogbia. Otrā puslaika astotajā minūtē viesu pārsvaru dubultoja bulgāru futbolists Dimitars Berbatovs. Spēles pamatlaika pēdējā minūtē mājinieki vienus vārtus atguva, kad precīzs bija Alekss Oksleids-Čemberlens. Tomēr pēc trim minūtēm jau kompensācijas laika beigās Monaco pārsvaru palielināja beļģu futbolists Janiks Karasko, kurš panāca 3:1 Francijas kluba labā.

Šī bija pirmā reize, kad UEFA Čempionu līgas turnīra ietvaros savā starpā tikās Arsenal pret Monaco. Arsenal - tāpat kā pašeizējā čempione Madrides Real no Spānijas - turnīra izslēgšanas spēles ir sasniegusi ikreiz kopš 2003./04.gada sezonas. Pēdējās četrās sezonās gan klubam nav izdevies pārvarēt astotdaļfinālu.

Turpretī Monaco vienība nav sasniegusi UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles kopš 2004./05.gada sezonas, kad astotdaļfinālā komandu apstādināja Nīderlandes klubs Eindhovenas PSV.

Iepriekšējo reizi abas komandas tikās pagājušā gada augustā Arsenal rīkotajā pirmssezonas turnīrā, kad Monaco uzvarēja mājiniekus ar rezultātu 1:0.

Tikmēr otrā trešdienas duelī Vācijas klubs Leverkūzenes Bayer savās mājās ar rezultātu 1:0 (0:0) uzvarēja Madrides Atletico komandu no Spānijas.

Madrides Atletico komanda nonāca grūtībās jau spēlēs 42.minūtē, kad komanda bija izmantojusi divas no trim spēlētāju maiņām. Spēles 57.minūtē rezultātu atklāja turku pussargs Hakans Kalhanoglu, kurš izvirzīja Bayer komandu vadībā ar 1:0. Punktu Atletico cerībām izcīnīt neizšķirtu pielika portugāļu pussargs Tjagu Mendešs, kurš spēles 76.minūtē nopelnīja otru dzelteno kartīti, tādā veidā atstādams Madrides klubu mazākumā. Spēlē vārti vairs netika gūti un Bayer svinēja uzvaru ar 1:0.

Abas komandas savā starpā spēlēja 2010./11.gada sezonas Eiropas līgas grupu turnīrā, kur abi mači beidzās ar rezultātu 1:1. Kopš 2002.gada fināla Bayer tā arī nav spējuši pārvarēt UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu.

Savukārt Atletico pirmo reizi kluba vēsturē divus gadus pēc kārtas ir sasnieguši UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles. Komanda ir zaudējusi tikai vienā no deviņām izslēgšanas cīņām, kad pagājušā gada finālā piekāpās citam Spānijas galvaspilsētas klubam Madrides Real.

Jau vēstīts, ka pirmajos astotdaļfināla dueļos pagājušajā nedēļā Francijas čempione Parīzes Saint-Germain savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Anglijas klubu Londonas Chelsea, bet Doņeckas Šahtar no Ukrainas savu skatītāju priekšā cīnījās 0:0 ar spēcīgo Vācijas vienību Bayern.

Tikmēr pašreizējā sacensību čempione Real no Spānijas izbraukumā ar 2:0 pieveica Vācijas vienību Gelzenkirhenes Schalke 04, bet spēcīgākā Šveices vienība Basel cīnījās neizšķirti 1:1 ar Portugāles komandu Porto.

Otrdienas spēlēs uzvaru guva Spānijas klubs Barcelona, kas izbraukumā ar rezultātu 2:1 pārspēja Anglijas čempioni Mančestras City, bet Turīnas Juventus savā laukumā ar 2:1 bija pārāka par šosezon blāvi spēlējošo Dortmundes Borussia komandu no Vācijas.

Astotdaļfināla atbildes spēles norisināsies martā, bet ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801