11.01.2015. 18:59
VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajā sestajā starptautiskajā Molten kausa izcīņā meiteņu komandām U13 grupā 18 komandu konkurencē uzvarēja BJBS „Rīga/Rīdzene/TTT” (treneris Jānis Nešpors), bet U15 grupā starp 11 komandām labākā bija BJBS „Rīga/TTP-1” (trenere Maija Kubliņa). Turnīrā piedalījās 29 komandas no sešām valstīm.

U13 grupākomandas bija sadalītas Elites un Izaicinājuma divīzijās. Elites vienību konkurencē savās grupās uzvarēja BJBS „Rīga/Rīdzene/TTT” un Pērnavas basketbolistes no Igaunijas. Finālspēlē rīdzinieces bija pārākas ar 48:22. Trešajā vietā Soijas komanda „Tapiolan Honka”, kas ar 60:23 pārspēja Ventspils „Sparu”.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta Katrīna Smilga („Rīga/Rīdzene/TTT”). Zvaigžņu piecniekā iekļautas Lota Grēta Krēsliņa („Rīga/Rīdzene/TTT”), Karolina Klāmasa (Pērnava, Igaunija), Olivija Kola („Tapiolan Honka”, Somija), Laura Bebre (Ventspils „Spars”) un Juta Harčenko (Daugavpils).

U15 grupas turnīrā abās apakšgrupās pirmajās vietās finišēja Rīgas komandas. Finālspēlē BJBS „Rīga/TTP-1” pārspēja BJBS „Rīga/Rīdzene” ar 47:27. Cīņā par trešo vietu Daugavpils vienība ar 53:18 sagrāva Klaipēdas basketbolistes.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta Laura Meldere (BJBS „Rīga/TTP-1”). Zvaigžņu piecniekā iekļautas Evelīna Fricsone (BJBS „Rīga/TTP-1”), Aleksa Gulbe (BJBS „Rīga/Rīdzene”), Viktorija Ivanova (Daugavpils), Saule Kaupite (Klaipēda, Lietuva) un Jekaterina Bukina ( „BC Gloria”, Krievija).