17.02.2017. 08:25

„Mogo” hokejisti, sestdien Liepājā piekāpjoties pagājušā gada valsts čempioniem (6:7), pārtrauca savu iespaidīgo uzvaru sēriju, kas sastāvēja no 12 mačiem, bet ja pieskaitīt klāt vēl trīs Latvijas kausa izcīņas spēles, tad no 15 mačiem. Līdz šim Oļega Sorokina padotie zaudējuma rūgtumu pēdējo reizi bija izjutuši novembra vidū, kad Jelgavā piekāpās vietējai „Zemgalei”/LLU. Valsts čempionāta kopvērtējumā „Mogo” saglabā pirmo pozīciju un ir tuvu uzvarai regulārajā čempionātā. Neskatoties uz pēdējā mačā piedzīvoto zaudējumu, pēdējā laikā „Mogo” vienība ir sasniegusi labas kondīcijas un ir apņēmības pilna gan otro gadu pēc kārtas triumfēt Latvijas kausa izcīņā, gan veiksmīgi aizvadīt Latvijas čempionāta izslēgšanas spēles un atgūt pirms gada zaudēto titulu.

Arī pēdējo trīs gadu Latvijas vicečempioni „Kurbads” alkst izcīnīt trofeju. Pēdējā mēneša laikā , kopš „Kurbads” komandā notika galvenā trenera maiņa (Rodrigo Laviņa vietā pie stūres atkal stājās līdzšinējais asistents Pēteris Ostošovs, kurš bija kurbadiešu stūrmanis pirms gada), komanda izcīnīja sešas uzvaras pēc kārtas (četras valsts čempionātā un divas Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēlēs ar „Prizmu”). Šajos mačos „Kurbads” vienīgo punktu zaudēja 18. janvārī Jelgavā notikušajā mačā ar „Zemgali”/LLU, uzvaru svinot tikai pēcspēles metienu sērijā.

Ja uzvaru finālmačā izcīnīs „Kurbads”, tad klubs izcīnīs savu pirmo trofeju pēc iekļaušanās Latvijas spēcīgāko klubu saimē. 1996. gadā dibinātais klubs līdz 2013./14. gadu sezonai cīnījās amatieru līgās un zemākajās līgās, bet sākot piedalīties valsts spēcīgākās līgas meistarsacīkstēs, trīs gadus pēc kārtas apstājās viena soļa attālumā no triumfa, allaž piekāpjoties pretiniekiem („Prizmai”, „Mogo” un „Liepājai”) finālsērijās. Arī pirms gada notikušajā Latvijas kausa izcīņas finālā „Kurbads” mērojās spēkiem ar „Mogo” un atkal bija spiesta atzīt sāncenšu pārākumu. Lai gan finālmača gaitā „Kurbads” izvirzījās vadībā ar 3:0, četri pēc kārtas zaudētie vārti lika Pētera Ostošova trenētajai komandai no malas noraudzīties, ka kausu virs galvām ceļ pretinieki.

Pagājušās sezonas Latvijas kausa izcīņas fināls, kas 2016. gada 4.februārī notika „Arēnā Rīga”, izvērtās dramatiskajiem pavērsieniem bagāts un duelis starp šodienas konkurentiem bijis patiesi fināla cienīgs. Mača pirmo daļu krietni veiksmīgāk aizvadīja „Kurbads”, kas 25. minūtē, pateicoties Gata Gricinska, Renāra Valtera un Aleksandra Kerča-juniora metieniem atradās stabilā vadībā ar 3:0. „Mogo” hokejisti pamodušies mača otrajā daļā. Vispirms vienus vārtus atguva Edgars Lipsbergs, bet tad divas reizes precīzs bija Miks Lipsbergs, astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām panākot 3:3. Uzvarētāju liktenis izšķīrās piecas minūtes līdz sirēnai, kad uzvaru „Mogo” nodrošināja veterāna Vladimira Mamonova metiens.Par finālspēles vērtīgāko spēlētāju nosauca divu vārtu autoru Miku Lipsbergu, kurš šosezon spēlē Francijā. Savukārt „Mogo” pirmo vārtu guvējs pagājušās sezonas finālā Edgars Lipsbergs šovakar centīsies izcīnīt kausu jau „Kurbads” komandas sastāvā.

Abas komandas šīs sezonas Latvijas kausa izcīņu sāka ar ceturtdaļfinālu. „Mogo” divu spēļu summā ar 2:5, 8:0 uzvarēja pirmās līgas komandu „Liepāja/Juniors”, bet pusfinālā ar 3:1, 10:3 izrādījās pārāka pār „Zemgali”/LLU.Savukārt „Kurbads” ceturtdaļfinālā ar 8:2, 14:2 pārbrauca pāri pirmās līgas līdervienībai „Daugavpils/LDZ Cargo”, bet pusfinālā 7:4, 9:0 no cīņas izslēdza „Prizmu”.

Pēdējo gadu laikā tieši „Mogo” un „Kurbads” cīņas pārvērtušas par pašmāju hokeja klasiku, pretinieki nereti tiekas aci pret aci izšķirošajos mačos, kā arī regulārā čempionāta cīņas sezonas gaitā notiek spraigi un kļuva par principiālajiem dueļiem.

Izņemot jau pieminēto pagājušās sezonas Latvijas kausa finālmaču, „Mogo” un „Kurbads” sacentās 2014./15. gada Latvijas čempionāta finālsērijā un arī toreiz pārāki izrādījušies „Mogo” hokejisti, sērijā uzvarot ar 4-2 un iegūstot zelta medaļas. „Kurbadam” izdevās revanšēties pērn valsts čempionāta pusfinālā, kad pēc neveiksmes sērijas pirmajā mačā tika izcīnīti trīs panākumi pēc kārtas, atverot ceļu finālā, bet „Mogo” aizsūtot sērijā par bronzas godalgām.

Kopā nepilnu trīs sezonu laikā Latvijas čempionāta un Latvijas kausa izcīņas ietvaros nesamierināmie pretinieki savā starpā tikušies 25 reizes. 14 reizes uzvarēja „Mogo”, 11 mačos panākumus svinēja „Kurbads”.Vai šovakar virsroku atkal gūs Oļega Sorokina trenētā „Mogo”? Vai arī pie pirmās trofejas tiks Pētera Ostošova vadītā „Kurbads”? Atbildi uz šo jautājumu saņemsim jau šovakar.

Izmantotie resursi:LHF | Sākums