22.11.2017. 21:48

Spēle nelika vilties - jau pirmajā trešdaļā abas komandas aktīvi devās uz priekšu un veidoja uzbrukumus. Trešdaļas vidū rezultāts tika atklāts - Elvis Želubovskis netraucēts pa kreiso malu uzņēma ātrumu, tika līdz vārtiem, gar tiem piespēlēja ripu, un Miks Lipsbergs, pieliekot nūju, pāradresēja ripu vārtu tīklā - 1:0 mājinieku labā. Septiņas minūtes pirms trešdaļas beigām Želubovskis tika pie atlēkušās ripas vārtu priekšā, taču neizmantoja labu iespēju dubultot pārsvaru.

Otrās trešdaļas sākumā Liepāja uzbruka vairāk un reizi no vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtu konstrukcija. Trešdaļas vidū gan labi nospēlēja Ronalds Cinks, pretuzbrukumā atstāja ripu pieslidojušajam Jānim Ozoliņam, un otrais panāca 2:0. Līdz liepājnieku pirmajiem vārtiem vairs nebija jāgaida ilgi - pāris minūtes vēlāk viesi realizēja vairākumu, no tālienes neatvairāmi ripu raidot līgas rezultatīvākajam spēlētājam Mārtiņam Oskaram Freimanim (1:2). Drīz gan "Mogo" atjaunoja divu vārtu pārsvaru - ātrajā pretuzbrukumā Cinks guva komandas trešos vārtus (3:1).

Liepāja pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un, lai arī tas nedeva rezultātu uzreiz, trešdaļas izskaņā tomēr viesi savu panāca - vairāku metienu sērija beidzās ar precīzu raidījumu no Bruno Zaba (2:3). Pēdējās trešdaļās sākumā Iļja Makarovs, realizējot vairākumu, pēc teicamas kombinācijas panāca arī neizšķirtu (3:3). Līdz trešdaļas beigām komandas apmainījās vārtu guvumiem vēl vienu reizi, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti - 4:4.

Papildlaiks beidzās bez rezultāta izmaiņām, un sekoja pēcspēles metienu sērija. Cinks tajā atklāja rezultātu, izslidinot ripu caur vārtsarga kājsargiem. Egils Kalns nespēja pārspēt sāncenšu vārtsargu Henriju Anču, kurš nomainīja Renāru Kazanovu. Andris Siksnis trāpīja pa kājsargu, bet Bruno Zabis nespēja pārspēt Anču. Edgars Kurmis devās veikt trešo metienu mājiniekiem, bet nenovaldīja ripu. Uz izšķirošo metienu liepājnieki sūtīja Edgaru Homjakovu, kurš nospēlēja pacietīgi un ar metienu tālajā stūrī virs kājsarga un zem cimda. Līdz ar to bija nepieciešami papildus metieni.

Georgs Golovkovs trāpīja pa vārtu konstrukciju, bet Elvja Želubovska metienu atvairīja vārtsargs. Intriga turpināja pieņemties spēkā, Ozoliņa metiens nesagādāja problēmas Ančam. Savukārt pieredzējušākais "Mogo" spēlētājs Aleksejs Širokovs atnesa uzvaru savai komandai, noguldot vārtsargu un raidot ripu tīklā - "Mogo" svinēja uzvaru ar rezultātu 5:4.

"Kurbada" ledus hallē pie pirmās uzvaras sezonā tika turnīra tabulas pastarīte "Prizma", kas ar rezultātu 4:3 apspēlēja mājiniekus. "Prizma" divas reizes pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, bet "Kurbads" allaž panāca izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas 12. minūtē Gatis Grisinckis pirmoreiz izvirzīja vadībā mājiniekus, bet tikai 14 sekundes vēlāk Haralds Podziņš atkal atjaunoja neizšķirtu (3:3).

Pāris minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Rihards Krastiņš vairākumā atkal izvirzīja vadībā viesus (4:3). Noslēdzošajās divdesmit mača minūtēs visi mājinieku centieni atgūt vismaz neizšķirtu cieta neveiksmi, un "Prizma" sagādāja līdz šim lielāko pārsteigumu čempionātā, pieveicot čempionvienību ar rezultātu 4:3.

Vēl vienā spēlē "Zemgale/LLU" jau pirmajā trešdaļā guva četrus vārtus un izcīnīja uzvaru pār "Rīgu" ar rezultātu 6:3. Līdz ar "Kurbada" zaudējumu jelgavnieki pacēlās turnīra tabulā uz trešo pozīciju, čempionus nobīdot uz ceturto.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161