25.10.2015. 18:37
Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņas otrā posma izšķirošajā B grupas spēlē šodien Ungārijas pilsētā Miškolcā Latvijas čempionvienība HK „Mogo” ar 4:1 uzvarēja Slovēnijas čempionus Jeseņices „Acroni” hokejistus, sasniedzot turnīra trešo posmu.

Mačs rīdziniekiem iesākās neveiksmīgi, jo jau 7. minūtē Alešs Jekličs pārspēja Henriju Anču, izvirzot Slovēnijas čempionus vadībā. Izlīdzinājumu „Mogo” panāca 12. minūtē pēc precīza Mika Lipsberga metiena, bet pirmās trešdaļas izskaņā Latvijas komanda ieguva tiesības uz vairākumu, ko gan neizdevās izmantot. Jāpiebilst, ka pirmajās 20 minūtēs metienu attiecība bija 16:3 „Mogo” komandas labā.

Otrā perioda pirmajā pusē abas komandas nesekmīgi spēlēja vairākumā, bet jau 28 sekundes pēc mazākuma izturēšanas rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā, precīzi metot Edgaram Lipsbergam. Trešdaļu Latvijas čempioni pabeidza četratā, bet trešā perioda sākumā paši ieguva iespēju spēlēt vairākumā un jau pēc 41 sekundes Rūdolfs Prūsis panāca 3:1 „Mogo” labā. Trešdaļas turpinājumā komandas daudz spēlēja nevienādos sastāvos, taču rezultāts mainījās tikai deviņas sekundes līdz mača beigām, kad Miks Lipsbergs ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Atgādinām, ka turnīra otro posmu „Mogo” hokejisti piektdien sāka ar 2:1 uzvaru pār vietējo „Jegesmedvek”, bet sestdien ar 6:3 pārspēja Spānijas klubu „CH Jaca”.

Kontinentālā kausa izcīņas trešajā posmā "Mogo" hokejisti spēlēs D grupā, kurā rīdziniekus jau gaida Itālijas čempionvienība "Asiago", Dānijas klubs Herningas "Blue Fox" un Kazahstānas čempioni Pavlodaras "Irtish" hokejisti.

Vārti: 6:31 Jekličs (Pesjaks) 0:1, 11:44 M. Lipsbergs (E. Lipsbergs) 1:1, 31:19 E. Lipsbergs (M. Lipsbergs) 2:1, 43:51 Prūsis (Brakšs, Demiters, vair.) 3:1, 59:51 M. Lipsbergs (Brakšs, J. Ozoliņš) 4:1.Metieni: 30:16.Soda minūtes: 10:8.Vārtsargi: Henrijs Ančs – Žans Uss.

V. Komanda S U UP ZP Z Vārti P
1. HK Mogo 3 3 0 0 0 12:5 9
2. Jegesmedvek 2 1 0 0 1 5:5 3
3. Acroni Jesenice 3 1 0 0 2 7:9 3
4. CH Jaca 2 0 0 0 2 4:9 0

Vārtsargi: Henrijs Ančs, Renārs Kazānovs;Aizsargi: Jānis Brakšs, Eduards Ivanovs, Livars Lāns, Andrejs Lavrenovs, Dmitrijs Šancovojs, Agris Saviels, Sergejs Tjoluškins;Uzbrucēji: Rustams Begovs, Sergejs Durdins, Valentīns Feoktistovs, Edgars Kurmis, Edgars Lipsbergs, Miks Lipsbergs, Jānis Ozoliņš, Rūdolfs Prūsis, Elvis Želubovskis.

Izmantotie resursi:iihf.com