23.11.2015. 06:48
Latvijas čempionvienība hokejā «Mogo» Itālijā notikušā Kontinentālā kausa trešās kārtas turnīra noslēdzošajā spēlē svētdien ar 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) piekāpās Itālijas spēcīgākajai vienībai «Asiago».

Nedaudz mazāk kā pusi no mača «Mogo» spēja izturēt mājinieku pretestību, bet tad otrā perioda devītajā minūtē mazākumā zaudēja vārtus. Pēc nedaudz vairāk kā sešām minūtēm Latvijas vienība zaudēja otros vārtus, nonākot iedzinējos ar 0:2.

Trešajā trešdaļā pēc nospēlētām piecām minūtēm «Asiago» guva jau savus trešos vārtus, bet četras minūtēs līdz finālsvilpei «Mogo» nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Spēlējot ar tukšiem vārtiem, rīdzinieki ielaida vēl vienu ripu un piedzīvoja zaudējumu ar 0:4.

«Mogo» hokejisti piektdien pirmajā mačā ar 2:11 piekāpās Kazahstānas čempionei Pavlodaras «Irtiš», bet sestdien ar rezultātu 2:5 zaudēja arī Dānijas ceturtajai spēcīgākajai vienībai Herningas «Blue Fox». Līdz ar to Latvijas čempioniem jau pirms pēdējās kārtas bija zudušas cerības uz finālsacensību sasniegšanu.

Ar astoņiem punktiem trīs spēlēs grupā triumfēja «Blue Fox», bet septiņus punktus izcīnīja «Asiago». Trešie ar trim punktiem bija «Irtiš», bet «Mogo» trešajā kārtā palika bez punktiem.

«Asiago» komandu šajā tūkstošgadē pārstāvējuši Latvijas hokejisti Aigars Cipruss, Vitālijs Galuzo un Vadims Romanovskis, bet iepriekšējos sešos gados vienība par čempioni kļuvusi četras reizes.

«Mogo» uz turnīru devās 21 hokejista sastāvā. Komandā bija arī spēlējošais treneris Oļegs Sorokins, Kontinentālā kausa otrās kārtas labākais vārtsargs Henrijs Ančs un rezultatīvākais spēlētājs Miks Lipsbergs.

Tikmēr otrajā trešā posma apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs triumfēja mājiniece Francijas vienība Ruānas «Dragons», bet otrā ar sešiem punktiem bija Polijas spēcīgākais klubs «Tychy». Trīs punktus izcīnīja Baltkrievijas čempioni Soļigorskas «Šahtjor», bet Ukrainas čempionāta fināliste «Kremenčuk» šajā posmā palika bez punktiem. «Kremenčuk» sastāvā spēlē Latvijas hokejists Dmitrijs Komarņickis, kurš gan Kontinentālajam kausam nebija pieteikts.

Līdz ar to finālam kvalificējušās «Blue Fox», «Asiago», «Dragons» un «Tychy» vienības. Fināls tiks aizvadīts no 8. līdz 10.janvārim. Visas grupas savas cīņas aizvadīs sabraukumu formātā.

Pavasarī «Mogo» par Latvijas čempionvienību hokejā kļuva pirmoreiz vēsturē. Savukārt šajā sezonā rīdzinieki 12 spēlēs izcīnījuši 26 punktus un pašlaik ir virslīgas vicelīderi, par punktu atpaliekot no «Liepājas».

Pirms mēneša «Mogo» Ungārijā pārvarēja Kontinentālā kausa otro kārtu.

Šī gada sākumā Kontinentālajā kausā triumfēja Latvijas uzbrucēja Alekseja Širokova pārstāvētā Baltkrievijas komanda Grodņas «Ņeman», kas līdz ar to kvalificējās IIHF Čempionu līgas turnīram.

Savukārt Kontinentālā kausa otro kārtu pagājušajā sezonā neizdevās pārvarēt Latvijas komandai «Rīga»/«Prizma».