17.02.2017. 22:21
Rīgas «Mogo» hokejisti piektdien «Arēnā Rīga» dramatiskā cīņā Latvijas kausa izcīņas finālā ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) uzvarēja Ogres «Kurbads» komandu, otro gadu pēc kārtas izcīnot šo trofeju, kamēr viņu pretinieki jau kārtējo reizi palika bez panākuma kādā no izšķirošajām spēlēm vai sērijām.

«Mogo» no zaudējuma pamatlaikā izglābās tikai 87 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Latvijas bobsleja izlases galvenā trenera Sanda Prūša dēls Rūdolfs, savukārt pagarinājuma trešajā minūtē uzvaru Oļega Sorokina trenētajai komandai izrāva Ronalds Cinks.

«Mogo» Latvijas kausu izcīnīja arī pērn, kad finālā «Kurbadu» uzvarēja ar 4:3. «Kurbads» līdz ar to turpināja savu «lāstu» izšķirošos dueļos, jo Anda Pikāna un viņa domubiedru uzturētā komanda iepriekšējās trīs sezonas spēlēja arī Latvijas virslīgas finālsērijā, visos gadījumos zaudējot, tostarp 2015.gadā «Mogo» komandai.

Piektdien aizvadītajā mačā pirmajā trešdaļā krietni labāka bija Pētera Ostošova trenētā «Kurbads» komanda, kura vispirms divas reizes noklaudzināja Henrija Anča sargāto vārtu stabiņus, bet 18.minūtē atklāja rezultātu, kad izgājienā divatā pret vienu aizsargu precīzs bija Jānis Straupe.

Pēc pirmās atpūtas spēles gaita izlīdzinājās un darba netrūka arī Ogres komandas vārtsargam Mārtiņam Raitumam. «Mogo» uzbruka arvien aktīvāk un 36.minūtē panāca izlīdzinājumu, kad vārtus guva Rustams Begovs. Pirms tam labi nospēlēja Rūdolfs Prūsis, kurš pārķēra Kriša Grundmaņa izdarīto piespēli.

Trešajā periodā laukumā risinājās bezkompromisa cīņa, kurā 46.minūtē «Kurbads» otro reizi nokļuva vadībā. Metienu no zilās līnijas izdarīja Renārs Valters, ripa atsitās pret laukuma apmali un atlēca «Mogo» vārtu priekšā, kur to neveiksmīgi savā cietoksnī ievirzīja Krišs Lipsbergs.

Pamatlaika beigās «Mogo» veica ofensīvu, bet pusotru minūti pirms beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Šāda rīcība nesa veiksmi, jo jau pēc piecām sekundēm Prūsis no vārtu priekšā esošās burzmas spēja panākt 2:2.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, tāpēc bija nepieciešams 20 minūšu papildlaiks, kurš gan nebija garāks par trīs minūtēm. «Mogo» komandā teicamu individuālo meistarību nodemonstrēja Elviss Želubovskis, kurš ar ilgu pauzi apslidoja vairākus spēlētājus un izdarīja izcilu piespēli Cinkam, kuram atlika ieraidīt ripu tukšos «Kurbada» vārtos.

Abas komandas Latvijas kausa izcīņu sāka no ceturtdaļfināla. Tajā «Mogo» pirmajā spēlē negaidīti ar 2:5 piekāpās «Liepāja juniors» komandai, kamēr otrajā mačā rīdzinieki bija pārāki ar 8:0. Pēc tam pusfinālā ar 3:1 un 10:3 tika izcīnītas uzvaras pār «Zemgali»/LLU.

Savukārt «Kurbads» vispirms divas reizes ar 8:2 un 14:2 uzveica Latvijas pēc spēka otrās līgas komandu «Daugavpils»/«LDz Cargo». Savukārt pusfinālā viņi ar 7:4 un 9:0 uzvarēja «Prizmu».

Šosezon virslīgā labāk klājas «Mogo» komandai, kas ar 61 punktu 26 spēlēs ir turnīra līdere, par uzvaras tiesu apsteidzot 27 spēles aizvadījušo «Zemgali»/LLU, bet par sešiem punktiem 26 mačus nospēlējušo «Kurbadu».

«Mogo» kopš oktobra izcīnīja 12 uzvaras pēc kārtas, bet svētdien virslīgas mačā ar 6:7 piekāpās «Liepājai», pārtraucot panākumu sēriju. Tikmēr «Kurabds» hokejisti svinējuši četras uzvaras pēc kārtas.