18.06.2016. 23:44
Šovakar Francijas Top 14 regbija čempionātā tika izspēlēta otrā pusfināla cīņa, kurā tikās zvaigžņotā Tulonas komanda un Monpeljē vienība, kas tiesības spēlēt šajā spēlē izcīnīja ceturtdaļfinālā. Uzvaru mačā ar 27:18 svinēja tulonieši.

Lai arī par mača favorītu nomināli pirms mača varēja saukt Tulonu, jo viņi ne tikai ir regulārās sezonas otrās vietas ieguvēja (tas viņiem deva vienu nedēļu brīvu), bet arī pasaules zvaigžņotākais un bagātākais regbija klubs. Tiesa, regulārās sezonas izskaņā viņiem tas nepalīdzēja, jo pirmspēdējā spēļu kārtā, 29. maijā, viņi piedzīvoja zaudējumu pret Monpeljē ar 21:36.

Tiesa, Monpeljē panākumi pret Tulonu ir mainīgi, jo labas spēles mijas ar izgāztām un divus mačus pēc kārtas pēdējo gadu laikā viņiem nav izdevies uzvarēt, vēl vairāk, parasti, ja tiek zaudēts, tad ar lielu punktu starpību, kā, piemēram, šīssezonas Top 14 čempionāta pirmajā aplī, kad Tulona uzvarēja ar 52:8.

To, ka šai spēlei ir pilnīgi citāds svars kā sezonas pirmajam mačam, saprata abas puses, tāpēc spēlēja droši, neiesaistoties avantūrās un pirmos punktus guva no soda sitiena, kad Lī Halfpenijs raidīja bumbu vārtos. Tieši Halfpenija un Demetra Catrakilisa cīņa iezīmēja pirmā puslaika lielāko daļu, jo komandas punktus guva tieši realizējot sodus un, neskatoties, ka Tulona pilnībā kontrolēja spēli, tikai 31. minūtē Džošua Tuisova veica mača pirmo piezemējumu, kas ļāva mājniekiem doties puslaika pārtraukumā pie rezultāta 14:6.

Otrās 40 minūtes bija rezultatīviem uzbrukumiem bagātākas, jo no sākuma bumbu ieskaites zonā ienes Mā Nonu, palielinot mājnieku pārsvaru, bet vēlāk, puslaika vidū Džese Mogs piecu minūšu laikā guva divus piezemējumus, otro no kuriem lieliskā stilā – pārtverot bumbu un aizskrienot no visiem aizsargiem. Tiesa, pašu spēles raksturu tas nemainīja, jo Tulona kontrolēja spēli un darīja to, kas viņiem jādara, lai tiktu līdz finālam.

Lī Halfpenijs turpināja sist pa vārtiem, bet komanda kopumā labi darbojās aizsardzībā un prata laiku izmantot savā labā, tāpēc, lai vai kā Monpeljē komandas regbisti centās uzbrukt, viņiem tas īsti neizdevās, bet laiks šoreiz spēlēja par labu mājniekiem.

Mača beigu rezultāts – 27:18 un Tulonas komanda jau var plānot savu nākošās nedēļas braucienu uz Barselonu, kur viņiem "Camp Nou" stadionā būs jācīnās par Francijas spēcīgākās regbija komandas titulu ar Parīzes "Racing 92", kuri vakardien ar 34:33 pagarinājumā pārspēja Klermonu.

Jāpiebilst, ka Francijas regbija čempionāta fināls notiek Barselonā tāpēc, ka pašā Francijā visi lielākie stadioni ir noslogoti uzņemot Eiropas čempionātu futbolā.

Piezemējumi: Džošua Tuisova (31), Mā Nonu (43) – Džese Mogs (54, 58)Realizācijas: Lī Halfpenijs (44) – Demetri Catrikilis (60)Soda sitieni: Lī Halfpenijs (3, 11, 19, 50, 64) – Demetri Catrakilis (8, 14)

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230