29.04.2017. 20:00

Kristina Mladenoviča ir viena no tām tenisistēm, kas neklusēja par Marijas Šarapovas dopinga lietu un viņas "wild card" situāciju. Francijas tenisistei sestdien bija iespēja principiālā mačā sacensties ar Šarapovu. Krievijas tenisiste dominēja pirmajos divos setos, bet nespēja gūt uzvaru.

Izmantojot Mladenovičas vājo spēli ar otro servi (Mladenovičai visā mačā 11 dubultkļūdas un uzvarēti tikai 17/48 punktiem), Šarapova izveidoja seta un breika pārsvaru – 6:3, 2:0. Vadību nosargāt viņai neizdevās, pēc šī pārsvara iegūšanas zaudējot trīs geimus pēc kārtas. Mladenoviča breiku atguva, pateicoties Šarapovas divām kļūdām un pašas precīzam "backhand" sitienam pa līniju.

Mladenovičai 2. seta turpinājumā bija vairāki grūti brīži. Francijas tenisiste atspēlēja četras breikbumbas, ieskaitot trīs pie rezultāta 5:5 ļoti ilgā 10:34 minūšu geimā. Šarapova nākamo geimu zaudēja no 5:6, 30:00 pārsvara, kad viņai četras kļūdas pēc kārtas. Mladenoviča pēc Mašas dubultkļūdas ieguva setbumbu, kuras izspēlē Šarapova iesita tīklā.

Mladenoviča pārsvarā spēlēja pacietīgu aizsardzības un pretuzbrukumu tenisu, gaidot Šarapovas kļūdas, kā arī pati variējot ar spēli. Tāds teniss viņai ļāva uzvarēt 3. setā, kur viņa galotnē saņēmās pēc tam, kad neizservēja setu.

Šarapova sestajā geimā atspēlējās no 0:40, kad Mladenoviča visu trīs breikbumbu izspēlē kļūdījās pēc Šarapovas otrajām servēm. Krievijas tenisiste servi tomēr zaudēja, geimu pabeidzot ar divām "forehand" kļūdām pēc kārtas. Nākamajā geimā no 0:40 savas serves geimā izglābās Mladenoviča. Arī Šarapova grēkoja otrās serves punktos, divreiz kļūdoties. Mladenoviča bija vadībā ar 5:2, bet divus geimus vēlāk nespēja izservēt maču, pieļaujot trīs kļūdas.

Šarapovai pie 4:5 vēl gan bija jānotur serve, lai turpinātu maču, taču viņai tas neizdevās, pat neskatoties uz atrašanos vadībā ar 40:30. Mladenoviča ar uzbrukumu pretinieces otrajai servei tika līdz "vienādi". Šarapova pēc tam divreiz pēc kārtas pavirši nospēlēja pie tīkla ar "volley", un Mladenoviča ar apvedošo sitienu ieguva mačbumbu. Kiki izpildīja kārtējo "dropšotu" (tāda taktika viņai šodien deva labus panākumus), Šarapova tika klāt bumbiņai, bet bez iespējām uzvarēt izspēlē, jo Mladenoviča droši nospēlēja pie tīkla.

Aizvadot pirmo turnīru kopš 2016. gada janvāra, kad viņa "Australian Open" ceturtdaļfinālā zaudēja Serēnai Viljamsai, Šarapova ar tikšanu līdz Štutgartes pusfinālam nopelnīja 185 reitinga punktus un jau pirmdien atgriezīsies rangā, uzreiz tiekot Top 300. Tiesa, ar to būs par maz, lai iekļūtu "French Open" kvalifikācijā, kur viņai, visticamāk, būs "wild card".

Otro gadu pēc kārtas Štutgartes finālā spēlēs Laura Zīgemunda, kura pērn līdz finālam tika no kvalifikācijas, bet šogad to sasniegusi ar "wild card" palīdzību. Zīgemunda pusfinālā ar 6:4, 7:5 pieveica Simonu Halepu, izmantojot jaudīgāka uzbrukuma priekšrocības. Halepa 2. setā trīs reizes nenosargāja breika pārsvaru un arī neizmantoja divas setbumbas ar savu servi pie rezultāta 5:4, 40:15. Zīgemunda Halepu šajā turnīrā pieveica arī pērn, toreiz uzvarot ar graujošu 6:1, 6:2.

Zīgemunda sešas no karjeras astoņām Top 10 uzvarām guvusi pēdējo divu gadu laikā Štutgartē, šeit divreiz pieveicot Halepu, kā arī vienreiz apspēlējot Agņešku Radvaņsku, Robertu Vinči, Svetlanu Kuzņecovu un Karolīnu Pliškovu.

Zīgemunda pērn finālā pēc 3-0 sākuma izrāviena ar 4:6, 0:6 zaudēja Andželikei Kerberei. Ar savu rītdienas pretinieci Mladenoviču Laura tikusies vienreiz, Francijas tenisisti pagājušā gada februārī ar 1:6, 7:5, 6:1 apspēlējot Sanktpēterburgā.