25.10.2017. 21:01

Šodien Rīgas VEF šķīrās no amerikāņu aizsarga Entvona Skota, kurš sezonas sākumā nespēja demonstrēt no leģionāra gaidīto sniegumu. Tāpat šajā mačā komandas pieteikumā nebija iekļauts Kristaps Janičenoks, bet no traumām joprojām atlabst Kaspars Vecvagars. Savukārt "Valka/Valga" sastāvā bija visi desmit turnīram pieteiktie spēlētāji.

Starta piecinieki:VEF: Peress, Ate, Labucks, Mejeris, GromovsValka: Bružs, Halers, Miglinieks, Freimanis, Rādiks

Spēles pirmās minūtes sagādāja zināmu pārsteigumu, mača vadību iegūstot Kristapa Zeida trenētajai starpvalstu komandai. "Valkas/Valgas" basketbolisti spēli sāka ar piecu punktu izrāvienu, bet pēc nospēlētām četrām minūtēm viesi vēl aizvien atradās vadībā ar 10:6. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē spēlē no rezervistu soliņa rezultatīvi iesaistījās Andris Misters, palīdzot Rīgas komandai pārņemt mača vadību. Ceturtdaļas izskaņā debiju "VEF Rīga" sastāvā piedzīvoja izlases treniņnometnē pleca traumu guvušais Klāvs Čavars. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 20:14 par labu valsts čempionei.

Otrā desmitminūte sākās ar Ates un Mistera trejačiem, kas mājiniekiem ļāva panākt +12. Pēc tam, kad Andris Misters raidīja grozā savu trešo tālmetienu Rīgas VEF jau droši soļoja pretī panākumam. Sasniedzot otrās ceturtdaļas otro pusi laukumā neapstādināms bija Arns Labucks, īsā laikā individuāli savācot septiņus punktus. Zīmīgi tika noslēgts spēles otrais puslaiks. Misters mirkli pirms otrās ceturtdaļas beigu signāla raidīja grozā savu ceturto trejaci, sasniedzot rezultātu 47:28.

Spēles otrais puslaiks intrigu cīņā par uzvaru ieviest nespēja. Rīgas VEF stabili turējās vadībā ar divu desmitu pārsvaru. Galvenais punktu guvējs viesu rindās trešajā ceturtdaļā bija Igaunijas izlases centrs Rains Rādiks, kurš vienīgais no "Valka/Valga" spēlētājiem regulāri spēja iekarot pretinieku grozu. Minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām Dāvis Rozītis ar nelielu āķa metienu pēc pagrieziena guva savus pirmos punktus vefiņa sastāvā. Šī ceturkšņa noslēgumā savu kārtējo metienu spēja realizēt Misters, pirms spēles pēdējām desmit minūtēm sasniedzot rezultātu 66:41.

Spēles pēdējā ceturksnī "Valka/Valga" neko īpašu nespēja likt pretī Rīgas VEF rezultatīvajiem uzbrukumiem, ļaujot Latvijas čempionvienībai turpināt audzēt rezultāta pārsvaru. Mača noslēgumā laukumā esošajiem spēlētājiem bija iespēja uzlabot individuālo statistiku, bet mača iznākums jau sen bija zināms. Spēles beigu rezultāts 94:54 vēstīja par Rīgas VEF trešo uzvaru šajā sezonā.

"VEF Rīga" - "Valka/Valga" 94:54 (20:14, 27:14, 19:13, 28:13)VEF: Misters 21 (1p. 5/5, 2p. 2/7, 3p. 4/5, 6 rp), Freimanis 12, Ate 11, Labucks 11, Helmanis 7, Mejeris 7, Rozītis 6, Gromovs 6, Čavars 5, Zotovs 4, Peress 4 (10 rp)Valka: Miglinieks 11, Rādiks 10, Freimanis 9, Bružs 7, Mičulis 6, Sāre 5, Halers 4, Lasenbergs 2, Pētersons

Izmantotie resursi:basket.lv

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga