18.07.2015. 17:15
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase sestdien, 18. jūlijā, Tallinā zaudēja Lietuvai ar rezultātu 62:64. Svētdien plkst. 16:30 latvieši spēlēs pret Igauniju. Turnīram iespējams sekot basket.ee teksta tiešraidē.

Lietuvieši pirmajā dienā negaidīti zaudēja Igaunijai (71:77), sestdienu sagaidot pēdējā vietā. Turpretī Latvijas kadeti Baltijas kausa izcīņu sāka ar uzvaru pār Zviedriju (83:79), revanšējoties skandināviem par janvārī piedzīvoto sagrāvi ar 45 punktu starpību.

Latvija pirmajā puslaikā pārķēra divreiz vairāk bumbu (8-4) un kļūdījās retāk nekā lietuvieši (6-9), iznākumā gūstot vairāk punktu ātrajos pretuzbrukumos. Pretinieki izdarīja lielāku spiedienu groza apakšā, tomēr nevarēja lepoties ar augstu precizitāti un zaudēja gan pirmo, gan otro ceturtdaļu – 32:28.

Otrā puslaika sākumā izdevās palielināt pārsvaru līdz septiņiem punktiem – 37:30. Lietuvieši dzinās pakaļ, divreiz izlīdzinot rezultātu (38:38 un 44:44). Pusstunda beidzās ar kaujiniecisku neizšķirtu un izšķirošajā ceturtdaļā cīņa par uzvaru sākās no jauna.

Valmierieša Anrija Miškas divi metieni no groza apakšas atjaunoja plus četri – 48:44. Nākamajās minūtēs Latvijai vēl divas reizes tika fiksēts četru punktu pārsvars (52:48 un 54:50), taču turpinājumā iniciatīvu pārņēma lietuvieši. Luka Uļecka un Tada Vaičūna tālmetieni deva kaimiņiem plus trīs (56:59), bet 107 sekundes pirms pamatlaika beigām Arns Veļička panāca plus četri – 57:61.

Anrija Miškas un Bogdana Raiļana precīzie metieni soda laukumā atjaunoja neizšķirtu – 61:61. Miška nobloķēja Daniela Lavrinoviča metienu, Veļička netrāpīja tālmetienu, taču lietuvieši turpināja izcīnīt uzbrukuma bumbas. Pēc vēl viena neprecīza mēģinājuma no perimetra Lavrinovičs guva otrās iespējas punktus – 61:63.

Latvija izmantoja minūtes pārtraukumu un ieguva tiesības sākt uzbrukumu pretinieku laukuma pusē, taču mēģinājums beidzās ar kļūdu. Nācās sist sodu. Vitālijs Kozis trāpīja tikai otro brīvmetienu – 61:64. Lietuvieši atbildēja ar savu pārkāpumu. Miška iemeta pirmo metienu, otro meta garām, taču atlēkušo bumbu izcīnīja pretinieki.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933