12.07.2016. 21:18
Elvijs Misāns ar 8.08 metrus tālu lēcienu Saldū notiekošajā „Sportland” kausa posmā laboja Latvijas rekordu tāllēkšanā.

Līdzšinējais Latvijas rekords tāllēkšanā piederēja Jurim Tonem, kurš 1983. gada jūnijā aizlēca 8.07 metrus tālu. Šo sasniegumu neviens Latvijas sportists nespēja pārspēt 33 gadus, līdz beidzot šodien to paveica Elvijs Misāns.

Misāns „Sportland” kausa izcīņas ceturtajā posmā Saldū uzstādīja labus rezultātus jau pirmajos divos mēģinājumos (7.60 un 7.76), bet ceturtajā mēģinājumā pārspēja savu sezonas rekordu, aizlecot 7.87 metru tālumā. Piektais lēciens netika ieskaitīts, taču pēdējā sestajā izdevās visu laiku tālākais lēciens Latvijas vieglatlētikas vēsturē – 8.08 metri. Pavēja ātrums tika fiksēts pieļaujamajās robežās (+1.0 m/s), līdz ar to Latvijas rekords labots. Tones rezultāts pārspēts par vienu centimetru.

Otro vietu tāllēkšanas sacensībās „Sportland” kausa izcīņas posmā izcīnīja Jānis Leitis, kurš labākajā mēģinājumā aizlēca 7.50 metrus tālu. Savukārt trešā vieta Dairim Rinčam, kurš piecas reizes pārsniedza septiņu metru robežu un tika pie rezultāta 7.33 metri.

27 gadus vecā Misāna iepriekšējais labākais sasniegums bija 8.05 metri, uzstādīts pirms diviem gadiem. Savukārt šosezon viņa labākais lēciens bija 7.94 metru tālumā, kamēr tikko aizvadītajā Eiropas čempionātā viņš labākajā mēģinājumā aizlēca 7.61 metru tālu un palika 20. vietā. Ar savu šodienas rezultātu Misāns Eiropas čempionātā būtu ieņēmis trešo vietu. Eiropas čempions Gregs Ruterfords Amsterdamā finālā aizlēca 8.25m tālu, bet trešās vietas ieguvējs, nīderlandietis Ignisioss Gaisā lēca 7.93 metrus tālu.

Jāatgādina, ka Misāns Eiropas čempionātā piedalījās arī trīssoļlēkšanas sacensībās, kurās iekļuva finālā un ar rezultātu 16.32m izcīnīja devīto vietu.Viņa šodien uzstādītais tāllēkšanas rekords tik un tā neatbilst Rio olimpisko spēļu normatīvam, kurš nosprausts 8.15 metru tālumā un līdz kuram pietrūka vēl septiņu centimetru.