13.06.2015. 17:28

, LSM.LV - Sports

RK ''Fēnikss" guva pirmo uzvaru četrās spēlēs, turpretim čempionāta debitante ''Jūrmala''/LLU piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas un joprojām ir vienīgā komanda bez punktiem. ''Jūrmala''/LLU debijas sezonā trešo reizi ļāva pretiniekiem gūt 55 punktus, kas ir dalīts šīgada čempionāta rekords. Jūrmalnieki iepriekš ar 0:55 zaudēja ''TFS Bulduri'' un ar 8:55 ''Miesnieki/Ķekava'' komandai.

Trīs no deviņiem ''Fēniksa'' piezemējumiem izdarīja Dāvis Bajārs, kuru uz šo spēli atbrīvoja no Latvijas regbija-7 izlases treniņiem, un par to ļoti pateicīgs bija uzvarētāju galvenais treneris Kristaps Staņa. ''Pirmajā puslaikā iespēlējāmies lēni, bet otrajā jau mums bija pārsvars un spēle aizgāja. Bijām saspēlējušies. Par vērtīgāko savā komandā nosauktu Āri Kaģi, kurš izkārtoja vairākus piezemējumus. Ļoti palīdzēja arī Bajārs, kurš pēc šīs spēles atgriezīsies regbija-7 izlases rīcībā," sacīja Staņa.

Savukārt ''Jūrmala''/LLU galvenais treneris Arvis Pilenieks kopā ar ''Miesniekiem'' nedēļas nogalē Romā piedalās regbija-7 turnīrā, tādēļ šajā spēlē trenera pienākumus pildīja pieredzējušais Normunds Bērziņš. ''Pirmajā puslaikā vēl turējāmies, tomēr otrajā puslaikā nogurums un karstums ņēma savu. Mums bija daudz jaunu spēlētāju, sastāvs nebija tāds kā parasti un pietrūka arī fiziskās sagatavotības,'' atzina Bērziņš.

Misā līdz šim bija notikušas tikai Latvijas čempionāta pirmās līgas spēles regbijā-7.

Pēc 13 no pamatturnīrā paredzētajām 30 spēlēm ''Miesnieki/Ķekavai'' ir 24 punkti (5 spēlēs), ''LMT/Eži'' 14 (5), ''TFS Bulduri'' 11 (4), ''Garkalne/Livonia'' 9 (3), RK ''Fēnikss'' 8 (4) un ''Jūrmala''/LLU 0 (5). Nākamā spēle būs 20. jūnijā Juglā, kur ''TFS Bulduri'' uzņems RK ''Fēnikss''.

Latvijas čempionātā sešas komandas sacenšas divos apļos. Pirmo divu vietu īpašnieces pēc 10 spēlēm 10. oktobrī tiksies spēlē par zelta medaļām, bet trešās un ceturtās vietas īpašnieces – par bronzas medaļām.