03.07.2014. 12:49
Vakardien pasauli aplidoja sēru ziņa, ka aizsaulē 52 gadu vecumā aizgājis pokera profesionālis Čeds Brauns. Pēc trīs gadu cīņas ar vēzi Čeds Brauns mira trešdien ap pl. 1.15 Ņujorkas Kalvarī slimnīcā.

Čeds Brauns (īstajā vārdā Martins Brauns) dzimis 1961. gada 13. augustā Manhettenā. Pirms Čeds pievērsās pokeram viņš spēlēja beisbolu, kā arī strādāja par modeli un aktieri.

Savu profesionālā pokera spēlētāja karjeru Čeds uzsāka 1993. gadā. Kopumā WSOP turnīros apmaksātajās vietās viņš iekļuva 38 reizes, tai skaitā arī vairākas reizes nokļuva līdz turnīru augstākajām vietām, diemžēl gan ne reizi nav uzvarējis kādā no WSOP turnīriem. Tāpat viņam ir nesakitāmi panākumi gan World Poker Tour, gan arī European Poker Tour sērijas turnīros.

Pēc Hendon Mob statistikas Brauns dzīves laikā dzīvajos turnīros ir nopelnījis vairāk kā $3.6 miljonus. 2006. gadā Čeds Brauns ieguva Bluff žurnāla Gada spēlētāja titulu, kas pokera pasaulē ir tas pats, kas kino industrijā iegūt Oskara balvu.

2011. gada februārī Čedam Braunam tika atklāta reta vēža slimība – liposarcoma. Kopumā viņam tika veiktas piecas operācijas, neskaitāmas ķīmijterapijas, kā arī veiktas procedūras slimības ārstēšanai.Kaut arī viņš ķermenis bija slims, Čeds to neizrādīja, jo pēc rakstura viņš bija ļoti atvērts un sirsnīgs cilvēks, un pēdējos trīs gadus, kamēr cīnījās ar vēža slimību, viņš turpināja spēlēt pokeru. Par pēdējo viņa lielāko sasniegumu pēdējo gadu laikā kļuva izcīnītā otrā vieta WPT Borgata Winter Poker Open turnīrā.

Kaut arī Čedam Braunam ne reizi nav izdevies iegūt WSOP aproci, pagājušajā nedēļā WSOP turnīru organizatori paziņoja par īpašu ceremoniju, kurā Čedam Braunam tika pasniegta īpaša WSOP aproce par viņa pokera sasniegumiem un pokera veicināšanu visā pasaulē.

Kā stāsta Džeks Effels, WSOP direktors: “Čeds ir vairākas reizes finišējis WSOP turnīros gan otrajā, gan arī trešajā vietā un tas bija tikai laika jautājums līdz viņš iegūtu WSOP aproci, tomēr ņemot vērā viņa veselības stāvokli, mēs vēlamies viņam dāvāt mūsu īpašo WSOP aproci, kuru mēs pasniedzam tikai īpašiem spēlētājiem, kas to ir nopelnījuši par īpašiem sasniegumiem, kas veicina pokera popularitāti un atpazīstamību visā pasaulē."

Kā žurnālistiem pastāstīja Brauna ģimenes pārstāvis, tad Čeds esot miris trešdienas rītā slimnīcā. Viņam līdzi tai brīdī atradusies gan viņa ģimene, gan arī tuvākie draugi.

Pokera pasaule ir zaudējusi lielisku spēlētāju un, protams, arī sirsnīgu cilvēku. Izsakām visdziļāko līdzjūtību un domās esam kopā ar Čeda ģimeni un draugiem.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties