24.11.2014. 22:25
Vienā dienā ar Viktoru Tihonovu mūžībā ir aizgājis arī viens no Ziemeļamerikas hokeja visu laiku labākajiem treneriem – Pets Kvins. Viņš ir strādājis kā ar NHL komandām, tā arī bijis dažādu Kanādas izlašu galvenais treneris.

Pets Kvins mira 71 gada vecumā aizvadītajā naktī pēc Latvijas laika. Tika ziņots, ka hokeja leģenda ilgu laiku sirga ar dažādām slimībām.

Savu vārdu hokeja vēsturē viņš ierakstīja kā viens no uzvarām bagātākajiem treneriem, jo brīdī, kad viņš pameta NHL, ar 684 uzvarām viņš bija ceturtajā vietā, bet uz šo brīdi ir piektais. Tāpat viņa kontā kā trenerim ir darbs ar piecām NHL komandām – Filadelfijas “Flyers”, Losandželosas “Kings”, Vankūveras “Canucks”, Toronto “Maple Leafs” un Edmontonas “Oilers”, divas reizes sasniedzot Stenlija kausa finālu. Pie Ziemeļamerikas profesionālā hokeja galvenās balvas viņš gan nav ticis. Tiesa, divas reizes, 1980. un 1992. gadā viņš tika atzīts par NHL labāko treneri. Savukārt Hamiltonas pilsētā ir hokeja arēna, kas nosaukta viņa vārdā.

Toties izlašu līmenī Pets Kvins ir sasniedzis visas virsotnes, jo viņa vadībā Kanādas izlases ir tikušas gan pie Olimpisko spēļu zelta medaļas (2002. gadā), gan Pasaules kausa (2004. gadā). Tāpat Kvins ir aizvedis kanādiešus pie zelta U-18 un U-20 čempionātos. Ar junioru hokeju saistās arī vēl viens panākums, jo Kvins bija Vankūveras “Giants” līdzīpašnieks 2007. gadā, kad šī komanda triumfēja Memoriālajā kausā.

Tiesa, pirms trenera karjeras sākuma Kvins arī spēlēja hokeju pats, kļūstot par jau pieminētā Memoriālā kausa ieguvēju Edmontonas “Oil Kings” sastāvā. Profesionāļa karjeru viņš sāka zemākajās līgās, taču spēja nokļūt līdz NHL, pārstāvot tur trīs komandas – Toronto “Maple Leafs”, Vankūveras “Canucks” un Atlantas “Flames”. Kopā lielajā līgā tika aizvadītas 606 spēles, kurās aizsargs guva 18 vārtus un izdarīja 113 rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja 950 soda minūtes. 11 izslēgšanas mačos Kvina kontā bija viena rezultatīva piespēle un 21 soda minūte.

Tomēr, par viņa spēlētāja karjeras “zvaigžņu momentu” kļuva 1968./1969. gada sezonas izslēgšanas mačā pret Bostonas “Bruins” pielietotais spēka paņēmiens pret ne mazāk leģendāro Bobiju Oru, kas beidzās ar masu kautiņu (sērijā Toronto komanda piekāpās Bostonai ar 0:4).

Izmantotie resursi:CBC.ca - Canadian News Sports Entertainment...Klubs 4, vingrošanas un veselības nodaļa K.Barona 117, Rīga, LV-1012
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties