20.09.2013. 12:49
Bijušais smagsvaru pasaules čempions WBC versijā Kens Nortons trešdien mira Arizonas slimnīcā 70 gadu vecumā. Boksa leģenda savulaik kļuva tobrīd tikai par otro bokseri, kurš uzveicis Muhamedu Ali. Turklāt Nortons to izdarīja, salaužot Ali žokli. Kā vēsta Los Angeles Times, Nortonam tika sniekta medicīniskā aprūpe pēc pagājušajā gadā pārciestā insulta.

"Kad iedomājos par Nortonu, uzreiz iedomājos par izcilāko ēru smagsvaru vēsturē kopā ar Ali, Džordžu Formanu, Freizeru, Ērniju Šeiversu. Un Nortons bija tā visa centrā," sacīja boksa vēsturnieks Stīvs Fārhuds. "Nortons noteikti pieder tai kompānijai. Viņš varbūt nebija visu laiku pašu izcilāko smagsvaru panteonā, bet viņš noteikti pretojās izcilākajiem, pieveica izcilāko visā vēsturē (Ali), un cīnījās vienā no izcilākajiem raundiem smagsvaru vēsturē pret Leriju Holmsu. Tāpēc viņš ir jāiekļauj šajā kompānijā."

Nortons ar Muhamedu Ali cīnījās trīs reizes, pirmajā reizē 1973.gadā izcīnot negaidītu uzvaru. Tiek lēsts, ka cīņas sākumā Nortons Ali salauza žokli, pēc kā ieguva iesaku Žokllauzis. Pirms tam, pateicoties iespaidīgajai ķermeņa uzbūvei, viņu dēvēja par Melno Herkulesu.

Because of his formidable, muscleman build, Norton earned the nickname “Black Hercules.” After he cracked Ali’s jaw in their 1973 bout, becoming just the second man to defeat Ali after Joe Frazier, he got the nickname “Jawbreaker.” Perhaps no fighter gave Ali more fits in the ring than Norton due to his size and technical abilities, according to boxing historian and Showtime announcer Steve Farhood. 1990.gadā Nortons tika uzņemts Starptautiskajā boksa slavas zālē un "Ring Magazine" versijā tiek uzskatīs par 22.izcilāko boksa smagsvaru vēsturē. Nortona dēls Kens Nortons juniors spēlēja amerikāņu futbolu un izcīnīja trīs "Super Bowl", bet tagad strādā par treneri Sietlas "Seahawks" komandā.

Izmantotie resursi:nydailynews.com2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties