28.02.2013. 19:48

"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 10-6) ceturtdien, 28. februārī, VTB līgas izbraukuma spēlē izmantoja augumu pārsvaru un izcīnīja desmito uzvaru sezonā, pārspējot četrkārtējos Baltkrievijas čempionus "Cmoki Minsk" (1-15) ar rezultātu 85:74. Nākamajā B grupas spēlē 10. martā rīdzinieki savā laukumā uzņems "Nizhny Novgorod" vienību.

Ramūna Butauta vīri Minskā kļuva par astoto komandu, kura šosezon VTB līgā sasniegusi desmit uzvaru robežu. Divciparu skaitli agrāk savāca Kauņas “Žalgiris”, bet pārējās sešas vakances aizpildīja Krievijas klubi – Maskavas CSKA, Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, Samara, Himki, Sanktpēterburga un Kazaņa.

VEF Rīga: Rowland, Janičenoks, Daniels, Bērziņš, KavaļausksCmoki Minsk: Ginēvičs, Kudrjavcevs, Uļjanko, Pustahvars, Laškevičs

Rīdzinieku uzbrucēju un garo spēlētāju augumu pārsvars pirmajās minūtēs ļāva biežāk uzbrukt no groza apakšas, regulāri izvirzoties vadībā. Saskārušies ar VEF torņiem, Minskas basketbolisti mēģināja saasināt spēli ar garāmgājienu palīdzību vai izmēģināja laimi perimetrā. Ceturtdaļas beigās iespēlējās arī viens no Minskas garajiem vīriem Ļaškevičs, ar sešiem gūtiem punktiem neļaujot vefiešiem doties atrāvienā.

Pakāpeniski rīdzinieki sāka atrauties, piecpadsmitajā minūtē iegūstot astoņu punktu pārsvaru – 33:25, taču ceturtdaļas turpinājumā uzbrukums gandrīz apstājās. Vairākas kļūdas un Minskas līdera Kudrjavceva rezultatīvā spēle atļāva mājiniekiem veikt 2:12 pretuzbrukumu. Nepietiekama garo spēlētāju izmantošana, kā arī grūtības iemest no distances uz brīdi sekmēja “Cmoki” pārliecību, tomēr Butauta pieprasītais minūtes pārtraukums atgrieza vefiešus realitātē. Savus punktus guva Kavaļausks un Hamiltons, perimetrā iemeta Janičenoks, atjaunojot nelielu vadību – 44:41.

Trešajā ceturtdaļā VEF uzspieda vecākajiem un lēnākajiem pretiniekiem ātrāku spēli. Lai gan desmitminūtes sākumā ceturto piezīmi saņēma Kavaļausks, viņa partneri cīņā iejutās arvien labāk. Sekmīgi uzbrukumā spēlēja Bērziņš un Kavaļausks, formā sāka ieiet Roulends. Realizējot virkni precīzu uzbrukumu, rīdzinieki ceturtdaļas izskaņā panāca trīspadsmit punktu pārsvaru – 68:55.

Sākoties izšķirošajai desmitminūtei, Andrejs Krivonoss ķērās pie zonas aizsardzības un ceturtdaļas sākums minskiešiem bija veiksmīgs. Seši punkti pēc kārtas, starpība sarukusi uz pusi, neļaujot VEF galotnē doties kruīza braucienā. Nākamajās minūtēs atrāvienu panākt neizdevās, tādējādi spriedze saglabājās līdz cīņas beigām. Skanot "Cuban Pete", rīdzinieki tomēr aizbēga desmit punktu attālumā un pēdējā minūtē droši virzījās pretī uzvarai.

Cmoki Minsk – VEF Rīga 74:85 (18:22, 23:22, 14:24, 19:17)Cmoki Minsk: Kudrjavcevs 25, Brown 12, Ginevicius 10, Laškevičs 10, Uļjanko 8, Koršuks 3, Pustahvars 3, Trastiņeckis 3, Majok; Krisevičs, Semaņuks.VEF Rīga: Rowland 19 (5ab, 4rp, 4pb), Bērziņš 14 (6ab), Janičenoks 14, Hamilton 13 (7ab), Kavaliauskas 7 (5ab), Zavackas 5, Bertāns 5, Daniels 4, Strēlnieks 4, Jahovičs; Blaus.Tiesneši: Sergejs Krugs (Krievija), Genādijs Ponomarjovs (Krievija), Petrs Paštusjaks (Polija).

Metieni no spēles: 22/52 vs 31/662p: 14/34 vs 26/443p: 8/18 vs 5/221p: 22/28 vs 18/25AB: 29 (23/6) vs 37 (24/13)RP: 9 vs 10Kļ.: 19 vs 13PB: 5 vs 13BM: 5 vs 1Personiskās piezīmes: 25 vs 27Starta piecnieki:Rezerves:

10 Cmoki Minsk 1-15 17

VEF spēles otrajā aplī: 10. martā mājās pret “Nizhny Novgorod” (+4), 24. martā viesos pret “Lokomotiv-Kubaņ” (-5).