08.07.2016. 16:30
Trešdien, 6. jūlijā ar pozitīvām emocijām un kuplu dalībnieku skaitu tika aizvadīts šīs sezonas II Mārupes kausa posms mini motokrosā, paralēli aizvadot arī «IK Ausekļa» kausu mini motokrosā komandām. Šoreiz trasē devās 79 dalībnieki, no kuriem 2 bija Polijas, 2 Krievijas, 1 Holandes un 5 Lietuvas sportisti. Turklāt daļa no šiem sportistiem nedēļas nogalē startēja Eiropas motokrosa čempionāta Austrumeiropas zonas posmā Krievijā.

Neskatoties uz brīžiem esošo lietu un pat negaisu, kas trasi ik pa laikam pārvērta dubļos, 2. Mini motokrosa posms aizvadīts patīkamās noskaņās. Kā jau tika paredzēts, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, dalībnieku skaits ir audzis, pulcējot teju 80 braukt gribētāju. Skarbie laika apstākļi ne būt nebaidīja, tieši pretēji – ja pirmajā posmā sportistiem bija iespēja braukt pa sausu trasi, tad tagad savus spēkus viņi varēja iemēģināt nedaudz sarežģītākā segumā. Turklāt vietējo konkurenci papildināja arī kaimiņvalstu un attālāku zemju pārstāvji. Arī pats sacensību organizators Aivars Ābols atklāj: «Ir patīkami redzēt, ka dalībnieku skaits aug un kas var būt labāks par ārzemju sportistu klātbūtni. Pirmo reizi mums sacensībās startēja veseli 5 sportisti no Lietuvas, kā arī Polijas pārstāvji un pat holandietis. Lietuvieši atklāja, ka turpmāk viņu dalībnieku skaits varētu augt, jo Lietuvā šāda veida sacensības neesot, nākamgad pat pieļaujot iespēju pieteikt komandu. Noteikti jāpiemin, ka daļa no ārzemju sportistiem bija atbraukuši no 3.Eiropas čempionāta Ziemeļaustrumu (NE) zonas posma, kas nedēļas nogalē norisinājās Krievijā, Sanktpēterburgā. Tā kā noslēdzošais šī Eiropas čempionāta posms nedēļas izskaņā notiks Stelpē, posmu mini motokrosā ieliku ar nodomu – zināju, ka daļa no sportistiem, kas būs atbraukuši ātrāk, gribēs piedalīties. Tātad, bērniem bija iespēja konkurēt ar Eiropas čempionāta pārstāvjiem.»

No mājiniekiem īpaši izcelt Ābols vēlas Edvardu Bidzānu, kurš jau iepriekš minētājā Eiropas čempionāta NE zonas posmā Krievijā EMX65 klasē izcīnīja pārliecinošu uzvaru un šobrīd arī čempionāta kopvērtējumā atrodas pirmajā vietā. Cerot, ka sportistam labi veiksies arī šajā nedēļas nogalē, viņam ir visas iespējas pārstāvēt Latviju Eiropas čempionāta finālā Čehijā. Taču mini motokrosa sacensībās sportists redzams regulāri un šoreiz startēja klasi augstāk – MX85 klasē. «Protams, mani priecē Edvarda sniegums un tas, ka redzu viņu mini motokrosā. Taču es priecājos par katru dalībnieku, jo zinu, ka ikviens no viņiem kādudien var aizstāvēt mūsu valsts vārdu Eiropā un pasaulē,» piebilst Aivars.

Sacensību rezultāti:

Q50 Jaunākajā klasē pirmo vietu posmā izcīnīja Artūrs Šneiders (X99/ Slīterāni), otro vietu ieņēma Roberts Purmalis, bet trešo – Markuss Andrecs. Q50 Vecākajā grupā uzvaras laurus plūca Kārlis Neija (Motokruīzs), otrajā vietā ierindojās Markuss Augustovskis (MX Ādaži), bet trešo vietu ieņēma Kārlis Straubergs (X99/ Slīterāni). Savukārt Q50 Rūķīšu klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Rodrigo Limanskis, otro vietu izcīnīja Roberts Valdmanis, bet trešo – Alekss Purmalis.

Q70 klasē šoreiz startēt uzdrīkstējās vien Mārtiņš Puhaļskis, bet Q100 Jaunākajā grupā pirmo vietu ieņēma Māris Rake, otro, Sabīne Badune. Q 100 Vecākajā grupā pirmais Aksels Cīrulis (X99/ Slīterāni), otrais – Kārlis Lizanders (Saldus motoklubs).

MX50 Jaunākajā grupā pārāks šoreiz izrādījās Patriks Igals, otro vietu ieņēma Toms Dankerts (Bieriņi), bet trešo – Matas Skodzius. Vietējā konkurencē jeb MX50 Mārupes klasē pirmo vietu izcīnīja trīs «Bieriņu» motokluba sportisti – pirmais Raivo Laicāns, otrais Toms Dankerts, bet trešais Ingus Bērziņš. No negaisa nenobijās un trasē devās arī divas mazās dāmas, pārstāvot MX50 Meiteņu klasi. Pirmo vietu izcīnīja Patrīcijas Bērziņa (Bieriņi), bet otro – Evelīna Galeja (Camk Latgale). MX50 Vecākajā grupā uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Ričards Alens Gaļcins (Camk Latgale), otrajā vietā ierindojās Raivo Laicāns (Bieriņi), bet trešajā – Emīls Ivanovs (BJC «Auseklis»). Tikmēr mazajā MX50 Rūķīšu klasē pārāks abu braucienu summā bija Jēkabs Hudolejs, otro vietu ieņēma Rems Šarovs (Camk Latgale), bet trešo – Gustavs Ozols (Saldus Motoklubs).

MX65 Jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Ugnius Liulys. Otro vietu ieņēma slavenā Laura Freiberga talanta mantinieks Uldis Freibergs (F.F.F Sporta klubs), bet trešajā vietā ierindojās Jānis Mārtiņš Reišulis (Elkšņi). MX65 Vecākajā grupā goda pjedestālu iekaroja ne-Latvijas sportisti – pirmo vietu ieņēma Krievijas pārstāvis Kirill Leiman, otrajā vietā polis Maks Chwalik, bet trešajā vēl viens sportists no Krievijas - Yaroslav Zhilkin.

MX85 Jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Kārlis Alberts Reišulis (Elkšņi). Savukārt otrajā vietā ierindojās talantīgais Edvards Bidzāns. Trešo vietu izcīnīja Rūdolfs Aumeistars (Camk Latgale). MX85 Vecākajā grupā pirmo vietu posma kopvērtējumā ieņēma Patriks Ūzuls (K. Serģa motoklubs), otrajā vietā ierindojās Ričards Kursītis (MX Ādaži), bet trešajā – Niks Ņikandrovs (Camk Latgale).

Paralēli sacensībām tika aizvadīts arī «IK Ausekļa» kauss komandām, kurā šoreiz startēja par vienu komandu vairāk – 8 komandas. Pirmo vietu posmā ar 37 punktiem izcīnīja «Camk Latgale», otro vietu ar 34 punktiem ieņēma «Bieriņi» 1.komanda, bet trešajā vietā ar 31 punktu ierindojās jaunpienācējs – «Elkšņi».

Atgādinām, ka Mārupes kausa izcīņa mini motokrosā šosezon aizvadīs piecus posmus, no kuriem nākamais 3.augustā norisināsies turpat, Jaunmārupes «Vilciņu» mototrasē.

Protams, lielu paldies sakām Mārupes novada domei, kas palīdzējusi sacensību īstenošanā, tādējādi pilnveidojot jauno sportistu iespējas attīstīties.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana