26.05.2013. 00:38
Par UEFA Čempionu līgas uzvarētāju «Wembley» stadionā Londonā sestdien kļuva Vācijas bundeslīgas klubs Minhenes «Bayern», kas prestižo sacensību finālā ar rezultātu 2:1 (0:0) pieveica citu Vācijas futbola vienību Dortmundes «Borussia».

«Bayern» komandas labā 60.minūtē vārtus guva horvāts Mario Mandžukičs, bet «Borussia» rindās 68.minūtē precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes bija Ilkajs Gundogans. Uzvaru Minhenes vienība izrāva cīņas priekšpēdējā minūtē, kad vārtus guva nīderlandietis Arjēns Robens.

Maču aktīvāk uzsāka «Borussia» komanda, kas laukuma vidū piekopa ļoti aktīvu presingu un tādējādi tika pie pārsvara bumbas kontroles rādītājos.

Pirmajās 20 minūtēs divreiz visu savu meistarību nācās demonstrēt «Bayern» komandas vārtsargam Manuelam Noieram, atvairot ļoti bīstamus poļu Roberta Levandovska un Jakuba Blaščikovska sitienus. Cīņas turpinājumā cerīgi sitieni padevās arī Marko Reisam un Svenam Benderam, tomēr allaž savu uzdevumu augstumos bija Noiers.

«Bayern» komanda pirmo vārtu gūšanas iespēju izveidoja puslaika vidū, kad Romāns Vaidenfellers «Borussia» vārtos skaistā lēcienā atvairīja Mandžukiča sitienu ar galvu. Pāris minūtes vēlāk vēl labāka iespēja pavērās Robenam, kurš nespēja izmantot izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Nedaudz vēlāk līdzīga iespēja otrā laukuma galā pavērās Levandovskim, tomēr atkal vietā bija Noiers.

Pirmā puslaika pēdējās minūtes aizritēja ar «Bayern» komandas pārsvaru, tomēr rezultāts palika neatklāts, lai arī vēl viena teicama iespēja izcelties bija Robenam.

Otrā puslaika ievadā komandas turpināja aktīvi meklēt iespējas uzbrukumu izveidošanai, ko pirmie rezultātā pārvērta «Bayern» futbolisti, kad 60.minūtē teicamu Robena individuālo darbību un piespēli ar precīzu sitienu noslēdz Mandžukičs, kuram bumba bija jāraida jau tukšos pretinieku vārtos.

«Borussia» komanda neizšķirtu atjaunoja astoņas minūtes vēlāk, kad pretinieku soda laukumā pret Reisu rupji nospēlēja brazīliešu aizsargs Dante. Mača galvenais tiesnesis gan izlēma Danti nesodīt ar dzelteno kartīti, kas viņam būtu otrā un nozīmētu Minhenes kluba atstāšanu mazākumā. Nozīmēto 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Gundogans, gūstot savus pirmos vārtus UEFA Čempionu līgā.

Izcilu iespēju gūt vārtus 15 minūtes pirms spēles beigām neizmantoja «Bayern» pārstāvis Tomass Millers, kura raidīto bumbu no asa leņķa teicamā izklupienā no vārtu līnijas izsita serbs Nevens Subotičs. Savukārt trīs minūtes pirms cīņas noslēguma izcelties varēja cits «Bayern» futbolists Bastins Švainštaigers, kur raidīto bumbu teicami atvairīja Vaidenfellers.

Tomēr savu Minhenes komanda panāca minūti pirms spēles beigām, kad daudzās mača gaitā pieļautās kļūdas ar uzviju atspēkoja Robens, caur centru izlaužoties līdz pretinieku vārtiem un, ieturējis pauzi, ieripinot bumbu vārtu tīklā.

Šis bija «Bayern» otrais fināls pēc kārtas - pērn tajā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā nācās piedzīvot zaudējumu pret Anglijas premjerlīgas klubu Londonas «Chelsea». Zīmīgi, ka fināls notika «Bayern» komandas mājas stadionā.

Pusfināla dueļos «Bayern» divu maču summā pārliecinoši pieveica Spānijas čempionvienību «Barcelona» ar rezultātu 7:0, tikmēr «Borussia» divu spēļu summā ar 4:3 uzvarēja citu spāņu komandu Madrides «Real».

Pirms tam ceturtdaļfinālā «Bayern» divu spēļu summā ar rezultātu 4:0 pieveica Itālijas čempionus Turīnas «Juventus», kamēr «Borussia», atbildes mačā gūstot divus vārtus kompensācijas laikā, ar rezultātu 3:2 pārspēja Spānijas vienību «Malaga».

Reklāma Savukārt astotdaļfinālā «Borussia» ar 5:2 uzvarēja Ukrainas vienību «Šahtar», bet «Bayern» cīnījās neizšķirti 3:3 ar Anglijas premjerlīgas klubu Londonas «Arsenal», taču iekļuva nākamajā kārtā, pateicoties vairāk gūtiem vārtiem izbraukumā.

Dortmundes klubs iepriekš bija spēlējis vienā Čempionu līgas turnīra finālā, kad 1997.gadā izcīnīja galveno trofeju.

Savukārt Minhenes komanda turnīrā iepriekš bija triumfējusi četras reizes (1974.-1976. un 2001.gadā), bet vēl piecas reizes spēlējusi finālā.

Izcīnot piekto čempionu titulu, «Bayern» izvirzījusies dalītā turnīra visu laiku sekmīgāko klubu trešajā vietā.

«Bayern» šīs sezonas bundeslīgas čempionātu noslēdza pirmajā vietā, bet «Borussia» ierindojās otrajā pozīcijā, no Minhenes vienības atpaliekot par 25 punktiem. Tāpat «Bayern» iekļuvuši arī Vācijas kausa izcīņas finālā, saglabājot izredzes vienas sezonas laikā izcīnīt trīs titulus, kas būtu vēl nebijis sasniegums vācu futbolā.