27.03.2014. 00:31
Šovakar neierasti nedēļas vidū tika aizvadīta Itālijas A sērijas 30. kārta. "AC Milan" pārtrauca savu neveiksmju sēriju, izbraukumā ar 0:2 pārspējot novārdzināto "Fiorentina", bet "Juventus" savā laukumā, pateicoties Karlosa Tevesa diviem gūtajiem vārtiem pirmajā puslaikā, svinēja uzvaru pret sīksto "Parma" (2:1).

„Milan” galvenajam trenerim Klarensam Zēdorfam šī bija laba iespēja pierādīt, ka neizšķirts pret „Lazio” iepriekšējā kārtā bija „pozitīvs solis nākotnē”. Šim mačam gatavi laukumā doties bija Kristians Abjati, Sallijs Muntari, Adels Tārabts un Mario Balotelli.

Mājiniekiem jau 18.minūtē nācās izdarīt piespiedu maiņu, jo traumu bija guvis viens no komandas līderiem Manuels Paskvāls. „Milan” guva mača pirmos vārtus 23.minūtē, kad Balotelli izpildīja brīvsitienu, iecentrējot bumbu soda laukumā, kur ieskrējies to ar galvu vārtos sita Filips Mekses (0:1). „Fiorentina” tūlīt atbildēja ar bīstamu uzbrukumu, ko noslēgt centās Huans Kvadrādo, taču Abjati atvairīja neērto sitienu. Viesi dominēja laukuma vidusdaļā, veidojot labu saspēli, tādējādi kaitinot pretinieku komandu un fanus.

Otro puslaiku daudzsološi iesāka Viola, taču uzbrukumu rezultatīvi nespēja noslēgt Alesandro Matri, labā situācijā ar galvu sitot pāri vārtiem. „Milan” turpināja spēlēt piesardzīgi un kontrolēt spēles gaitu, kas noveda pie vēl vieniem vārtiem. 64.minūtē individuālo meistarību nodemonstrēja SuperMario, pārspējot viesu vārtsargu Netu ar perfekti izpildītu tiešo brīvsitienu (0:2).

Pa vieniem vārtiem katrā puslaikā bija pietiekoši, lai Zēdorfa „Milan” spētu gūt pirmo uzvaru pēdējās sešās spēlēs un komfortablais pārsvars šodien, ļāva kaut vai mazliet atcerēties to Rossoneri, kas bija agrāk, bet „Fiorentina” Čempionu līgas cerības saruka, komandai aizvadot sarežģītu posmu sezonā.

Antonio Kontes vīri kārtējo reizi pierādīja, kāpēc viņi ir tabulas virsotnē ar 14 punktu pārsvaru pār otro vietu, jo pat enerģiskais sniegums no „Parma” puses, nebija pietiekošs, lai apstādinātu Turīnas milžus. Tevess apstiprināja, ka ir atslēgas spēlētājs „Juventus” rindās, gūstot divus vārtus un atkal kļūstot par pagaidu rezultatīvāko futbolistu šosezon (18 vārti). Ar 30 gadīgo uzbrucēju par šo pozīciju sīvi cīnās arī Čiro Imobile no „Torino” (17 vārti).

Argentīnietis atklāja rezultātu puslaika vidusdaļā, individuāli apspēlējot „Parma” aizsargus un realizējot tuvajā vārtu stūrī (1:0). 32. minūtē Tevess dubultoja komandas pārsvaru, veikli reaģējot uz vārtsarga atsisto bumbu vārtu priekšā (2:0).

„Parma” nepadevās un otrā puslaika 62.minūtē samazināja deficītu, kad bijušais Juves pussargs Kristians Malināro izpildīja fantastisku sitienu no distances, atstājot Džidži Bufonu bezspēcīgu (2:1). Viesu cerības uz vismaz neizšķirtu tika iedragātas jau 65.minūtēm, kad sarkano kartīti par sitienu ar elkoni Džordžio Kjelīni, saņēma bijušais „Juventus” futbolists Amauri.

„Parma” zaudēja ne vien maču, bet arī pārtrauca 17 nezaudēto spēļu sēriju līgas ietvaros. Šāds notikumu pavērsiens nāk tikai par labu „Inter”, kuriem ceturtdien mačā pret „Udinese” būs iespēja attālināties no parmiešiem par trīs punktiem.

Fiorentina - Milan 0 : 2 (0:1) Mekses 23' Balotelli 64'
Catania - Napoli 2 : 4 (0:4) Monzons 52' Gjombērs 75' Sapata 17'43' Hosē Kaljehons 25' Enrike 40'
Juventus - Parma 2 : 1 (2:0) Tevess 25'32' - Molināro 62'
Sassuolo - Sampdoria 1 : 2 (1:1) Lojngi 16' - Sansone 1' Okaka 66'
Internazionale - Udinese 21:45