25.08.2013. 00:01
Šovakar ar divām spēlēm iesākās Itālijas “Serie A”. Pirmajā vakara mačā izbraukumā “Milan” cieta šokējošu 2:1 zaudējumu līgas jaunpienācējai “Hellas Verona”. Mājiniekiem abus vārtus guva neviens cits kā Luka Toni. Līdzīgi kā pagājušogad arī šoreiz “Milan” sezonu iesāka ar zaudējumu. Otrais mačs risinājās Dženovā, kur stiprā lietū “Juventus” cīkstējās ar vietējo “Sampdoria” vienību. Vienīgos vārtus mačā guva Karloss Tevess un turīnieši svinēja savu pirmo uzvaru ar 0:1.

Šosezon “Serie A” iesākās ar jaunpienācējas “Hellas Verona” un “AC Milan” dueli “Bentegodi” stadionā, kur 1974. gadā Rossoneri šokējošā kārtā cieta zaudējumu un “Juventus” nocēla tā gada sezonas “Scudetto”. Sulejs Muntari izcieta diskvalifikāciju, bet Kevins Prinss Boatengs, Džampaulo Pacīni, Daniels Bonera, Rikardo Saponara, Luka Antonīni, Bakaje Traore, Gabriels un Hersons Vergara bija savainoti. “Hellas” nācās iztikt bez Alesandro Agostīni un Daniela Rakatsu, bet tā vietā visi ar nepacietību gaidīja jauniegūtā Luka Toni parādīšanos laukumā.

Rikardo Montolīvo izmēģināja veiksmi no distances, bet Mario Balotelli šāvienu atvairīja Rafaels. Andrea Poli 15. minūtē atklāja rezultātu pēc lieliskas Balotelli piespēles, raidot bumbu garām vārtsargam (0:1). Tie bija arī Polī debijas vārti “Milan” rindās. Bīstams “Verona” pretuzbrukums tika izniekots, kad Romulo izlēma sist pats nevis piespēlēt, bet viņa raidīto bumbu nobloķēja Filips Meksess. “Hellas” turpināja cīnīties aktīvi un 30. minūtē ieguva iespēju izpildīt stūra sitienu un to nepiesegts ar galvu realizēja neviens cits kā Luka Toni (1:1). Stadiona pūlis bija sajūsmā, šie bija uzbrucēja piektie vārti sezonu pirmajās spēlēs.

Otro puslaiku sākot, “Milan” atkārtojās problēmas aizsardzībā. Bosko Jankovičs nepiesegts izdarīja sitienu ar galvu no vārtu priekšas, bet, par laimi, Kristians Abjati spēja to novirzīt pāri vārtiem. Tas bija brīdinājums no “Hellas”, bet, sekojot spēles gaitai izskatījās, ka “Milan” to neņēma vērā, jo neilgi pēc tam, 53. minūtē atkārtoti lieliski ar galvu nospēlēja mača varonis Toti, pānākot jau 2:1. Vainu uz pusēm varētu dalīt gan aizsargs Kristians Zapata, kurš izlēma nelēkt, lai izsistu bumbu, gan Abjati, kurš bija ieņēmis šķietami nepareizu pozīciju vārtos. Rossoneri izveidoja sēriju ar vārtu gūšanas iespējām, bet visas bija nesekmīgas, kamēr Toni turpināja apdraudēt viesu vārtus. Iespēja tika dota “Serie A” debitantam “Milan” rindās Andrea Petanja, kurš nomainīja Stefanu El Šāravi un arī Robinju devās laukumā, lai glābtu situāciju. Lieliski iespēju vārtu priekšā neizmantoja jaunais Petanja, kad bumbu gar vārtiem padeva Robinju. Spēcīgu tālsitienu izdarīja Montolīvo, taču vārtsargs visu redzēja un briesmas tika novērstas. Abjati tik tikko paspēja aizsniegties līdz Daniela Kačias raidītajai bumbai, bet Balotelli pēdējās minūtēs tika nogāzts soda laukumā, taču tiesneša svilpe klusēja. Saniknotais SuperMario par atklātu tiesneša kritizēšanu saņēma dzelteno kartīti.

Pašreizējie čempioni uzsāka titula aizstāvēšanu pret komandu, kurai pagājušajā sezonā piekāpās divas reizes. Pārliecība “Juventus” frontē sita augstu vilni, tam par iemeslu noteikti bija graujošā uzvara Itālijas superkausā pār “Lazio” (4:0). Klaudio Markizio bija savainots un spēlēt nevarēs aptuveni mēnesi, bet “Sampdoria” vajadzēja iztikt bez Renana un Vasko Redžīni, kuri izcieta diskvalifikācijas. Uzbrukumā dženoviešus vadīja vasaras jaunieguvums no “Juventus” Manolo Gabiadīni.

Spēcīgs lietus bija piemeklējis Dženovas pilsētu šajā vakarā. Trīs minūtes bija pagājušas, kad Juniors Da Kosta ar pūlēm atvairīja Andrea Pirlo tālsitienu. Drosmīgi ar galvu sita Kvadvo Asamoa, bet atkal pārāks bija mājinieku vārtsargs. “Juventus” turpināja apdraudēt pretinieku vārtus, šoreiz ar spēcīgu sitienu atzīmējās Karloss Tevess, bet Da Kosta kārtējo reizi glāba komandu atsitot bumbu. “Sampdoria” veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, un pateicoties vārtsarga darbībām spēja noturēt bezvārtu neizšķirtu.

“Juventus” 58. minūtē beidzot izdevās atklāt rezultātu pēc ļoti labi izspēlēta uzbrukuma. Pols Pogbā, izvairīdamies no aizmugures, saņēma piespēli no Arturo Vidāla un padeva bumbu gar vārtiem, kur pirmais pie tās bija Tevess, pieliekot kāju un gūstot savus pirmos vārtus “Serie A” (0:1). Stadions bija kājās, kad šķietami “Sampdoria” izdevās rezultātu izlīdzināt, taču tiesnesis nosvilpa aizmuguri. Mirkli vēlāk Eders pārbaudīja Džidži Bufona reakciju ar spēcīgu sitienu no labā flanga, taču tas lidoja nedaudz garām. Iespēja gūt vārtus bija arī Stefanam Lihšteineram, taču viņa raidījums ar galvu lidoja pāri vārtiem. Andrea Barcagli gandrīz iesita savos vārtos mēģinot atbrīvoties no atlēkušās bumbas soda laukumā, bet, par laimi, rikošets no Vidāla lidoja autā. Spēles izskaņā pēc aizvadītām vien astoņām minūtēm uz laukuma, tiesnesis sarkano kartīti parādīja “Sampdoria” futbolistam Paulo Kastellīni par bīstamu izklupienu pret Lihšteineru.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji S. k.
24.08. 19:00 Hellas Verona - Milan 2 : 1 (1:1) Toni 30'53' - Poli 15'
24.08. 21:45 Sampdoria - Juventus 0 : 1 (0:0) Tevess 58'
25.08. 19:00 Internazionale - Genoa
25.08. 21:45 Cagliari - Atalanta
25.08. 21:45 Lazio - Udinese
25.08. 21:45 Livorno - Roma
25.08. 21:45 Napoli - Bologna
25.08. 21:45 Parma - Chievo